26 minut

30. dubna

Část: Turisté v noci nesmějí do lesů v národním parku České Švýcarsko.

Obsah dílu

Turismus v Česku je na vzestupu — Historicky největší železniční zakázka — Nejasnosti kolem pálení čarodějnic — Pálení čarodějnic na Ladronce — Turisté v noci nesmějí do lesů v národním parku České Švýcarsko. — Policie prověřuje zákrok těžkooděnce na Majálesu — Noční zákaz vjezdu do centra Prahy — Požár u Horní Cerekve — Nedostatek zdravotního personálu — V Ústeckém kraji přibývá urgentních příjmů — Umělá inteligence otestuje zdraví krav — Sídliště rozdělené sporem o parkovací dům — Pražské Výstaviště dokončuje rekonstrukci divadla Spirála — Zvoníci pečují o historické zvony

Části dílu

01:06
Turismus v Česku je na vzestupu
  Česko trhá návštěvnické rekordy – roste počet ubytovaných turistů. A letošní letní sezóna má být opět rekordní. Důvod k radosti ovšem zatím podle CzechTourismu není. Stále totiž chybí stovky tisíc turistů ze zahraničí.
  03:33
  Historicky největší železniční zakázka
   Praha a Středočeský kraj chystají zhruba šedesátimiliardový tendr na nového vlakového dopravce. Obsluhovat má od roku 2029 hlavní příměstské linky. Součástí soutěže bude i nákup nových vlaků včetně jejich údržby.
   05:49
   Nejasnosti kolem pálení čarodějnic
    Meteorologové varují před nebezpečím vzniku požárů. V rizikových krajích tak platí zákaz rozdělávání ohňů. Například středočeští hasiči včera zakázali i pálení čarodějnic. Hejtmanství pak jejich výklad upřesnilo. Nařízení se týká míst ve vzdálenosti menší než 50 metrů od lesa nebo souvislého trávníku.
    07:58
    Pálení čarodějnic na Ladronce
     Už tradičně se čarodějnice budou pálit před osmou hodinou také v Praze na Ladronce. Přípravy i program tam letos ovlivnil zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v metropoli
     09:31
     Turisté v noci nesmějí do lesů v národním parku České Švýcarsko.
      Jako na jediném místě v Česku tady automaticky začínají platit omezení, pokud meteorologové varují před zvýšeným rizikem vzniku požáru. Je to reakce na předloňský rozsáhlý požár, který v Českém Švýcarsku poničil přes jeden tisíc hektarů lesa.
      11:30
      Policie prověřuje zákrok těžkooděnce na Majálesu
       Zákrok těžkooděnce na koni při sobotním festivalu Majáles v Praze, který jste právě viděli, prověřuje policie. Ta na akci zasahovala kvůli potyčkám účastníků s pořadateli, kteří přestali vracet zálohy na kelímky. Odbor vnitřní kontroly vyhodnocuje přiměřenost úderu obuškem v situaci, kdy lidé na policistu vulgárně pokřikovali a tahali za uzdu jeho koně.
       12:04
       Noční zákaz vjezdu do centra Prahy
        Obyvatelé Prahy 1 se můžou vyjádřit k chystanému nočnímu zákazu vjezdu do části Starého Města. Radnice umístila do ulic dopravní značky už loni v listopadu, hlavní město ale zákaz ihned zrušilo. Současný návrh vznikl podle radního Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly po dohodě s vedením metropole. Platit by mohl od léta.
        12:27
        Požár u Horní Cerekve
         13 hasičských jednotek a také vrtulník s vodním vakem zasahují u Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Podle starosty města pracovali v blízkosti lesa dělníci na železniční trati a svařovali tam. Oheň se už rozšířil i na plochu lesa, která byla osázená teprve nedávno.
         12:52
         Nedostatek zdravotního personálu
          V nemocnicích a ambulancích chybí až 4 000 sester. Kromě nich ale třeba i zdravotničtí záchranáři nebo radiologičtí asistenti. Některé nemocnice se proto snaží budoucí zaměstnance nalákat už při studiu, a to formou různých stipendií. Zájem ale většinou není tak velký, jaký by nemocnice potřebovaly.
          14:56
          V Ústeckém kraji přibývá urgentních příjmů
           Krajská zdravotní, největší poskytovatel lékařské péče v Ústeckém kraji, otevírá dva nové urgentní příjmy — v Chomutově a v Děčíně. Urgenty by měly urychlit příjem pacientů s akutními obtížemi. Podle lékařů na ně často ale míří i lidé kvůli banálním zákrokům.
           16:51
           Umělá inteligence otestuje zdraví krav
            Rezistence na antibiotika se nezvyšuje jen u lidí ale také u zvířat. Upozorňuje veterinární správa. Někteří farmáři se tomu snaží předejít speciálními testy mléka. Jsou ale časově náročné. Složitější v době, kdy pracovníci v zemědělství už tak chybí. Pomoct by mohla umělá inteligence.
            18:54
            Sídliště rozdělené sporem o parkovací dům
             Vleklé debaty o výstavbě parkovacího domu na sídlišti Máj. Radnice chce jeho vybudováním ulevit téměř pětadvaceti tisícům tamních obyvatel. Někteří z nich denně hledají volné místo i několik desítek minut. Opozice ale nesouhlasí se změnou územního plánu a vadí jí poloha parkovacího domu.
             21:10
             Pražské Výstaviště dokončuje rekonstrukci divadla Spirála
              To by se mělo na podzim více než po dvaceti letech znovu otevřít, a to jako multižánrový prostor. Scéna byla mimo provoz od roku 2002, kdy ji zasáhly povodně. Program, který divadlo na první den provozu tedy 3. října chystá, představili organizátoři už dnes.
              23:02
              Zvoníci pečují o historické zvony
               Čeští a moravští zvoníci pečují o zvony mimořádné historické hodnoty. Dnes měli sraz v Holicích na Pardubicku.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               2. května

               Přehled dílů

               4598 dostupných
               Stopáž26 minut

               24. července

               Jeden lékárník na více provozoven — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Obchvat Českých Budějovic nebude zpoplatněný — Čeští hasiči se po týdnu vrátili z Bulharska — Nové autobusy po závadě opět v provozu — Zákaz nočního vjezdu do části Prahy — Stavební úřady kritizují nový systém — U Žatce vzniknou nové odpočívky pro kamiony — Přibývá zraněných po skocích do vody — Uzavřená Bobří soutěska — NP Šumava opravuje Březník — Stoupá obliba cestování v karavench — Nález podezřelé munice u Máchova jezera — Výstava korunovačních klenot každý rok — V liberecké zoo vzniká umělý mokřad — Proměna záchranné stanice zvířat v Plzni

               24. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               23. července

               Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

               23. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               22. července

               Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

               22. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               19. července

               Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

               19. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. července

               Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

               18. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. července

               17. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               16. července

               Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

               16. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               15. července

               Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

               15. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. července

               Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

               12. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. července

               Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

               11. 7. 2024 na ČT1

               Napište nám