26 minut

30. dubna

Část: Policie prověřuje zákrok těžkooděnce na Majálesu

Obsah dílu

Turismus v Česku je na vzestupu — Historicky největší železniční zakázka — Nejasnosti kolem pálení čarodějnic — Pálení čarodějnic na Ladronce — Turisté v noci nesmějí do lesů v národním parku České Švýcarsko. — Policie prověřuje zákrok těžkooděnce na Majálesu — Noční zákaz vjezdu do centra Prahy — Požár u Horní Cerekve — Nedostatek zdravotního personálu — V Ústeckém kraji přibývá urgentních příjmů — Umělá inteligence otestuje zdraví krav — Sídliště rozdělené sporem o parkovací dům — Pražské Výstaviště dokončuje rekonstrukci divadla Spirála — Zvoníci pečují o historické zvony

Části dílu

01:06
Turismus v Česku je na vzestupu
  Česko trhá návštěvnické rekordy – roste počet ubytovaných turistů. A letošní letní sezóna má být opět rekordní. Důvod k radosti ovšem zatím podle CzechTourismu není. Stále totiž chybí stovky tisíc turistů ze zahraničí.
  03:33
  Historicky největší železniční zakázka
   Praha a Středočeský kraj chystají zhruba šedesátimiliardový tendr na nového vlakového dopravce. Obsluhovat má od roku 2029 hlavní příměstské linky. Součástí soutěže bude i nákup nových vlaků včetně jejich údržby.
   05:49
   Nejasnosti kolem pálení čarodějnic
    Meteorologové varují před nebezpečím vzniku požárů. V rizikových krajích tak platí zákaz rozdělávání ohňů. Například středočeští hasiči včera zakázali i pálení čarodějnic. Hejtmanství pak jejich výklad upřesnilo. Nařízení se týká míst ve vzdálenosti menší než 50 metrů od lesa nebo souvislého trávníku.
    07:58
    Pálení čarodějnic na Ladronce
     Už tradičně se čarodějnice budou pálit před osmou hodinou také v Praze na Ladronce. Přípravy i program tam letos ovlivnil zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v metropoli
     09:31
     Turisté v noci nesmějí do lesů v národním parku České Švýcarsko.
      Jako na jediném místě v Česku tady automaticky začínají platit omezení, pokud meteorologové varují před zvýšeným rizikem vzniku požáru. Je to reakce na předloňský rozsáhlý požár, který v Českém Švýcarsku poničil přes jeden tisíc hektarů lesa.
      11:30
      Policie prověřuje zákrok těžkooděnce na Majálesu
       Zákrok těžkooděnce na koni při sobotním festivalu Majáles v Praze, který jste právě viděli, prověřuje policie. Ta na akci zasahovala kvůli potyčkám účastníků s pořadateli, kteří přestali vracet zálohy na kelímky. Odbor vnitřní kontroly vyhodnocuje přiměřenost úderu obuškem v situaci, kdy lidé na policistu vulgárně pokřikovali a tahali za uzdu jeho koně.
       12:04
       Noční zákaz vjezdu do centra Prahy
        Obyvatelé Prahy 1 se můžou vyjádřit k chystanému nočnímu zákazu vjezdu do části Starého Města. Radnice umístila do ulic dopravní značky už loni v listopadu, hlavní město ale zákaz ihned zrušilo. Současný návrh vznikl podle radního Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly po dohodě s vedením metropole. Platit by mohl od léta.
        12:27
        Požár u Horní Cerekve
         13 hasičských jednotek a také vrtulník s vodním vakem zasahují u Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Podle starosty města pracovali v blízkosti lesa dělníci na železniční trati a svařovali tam. Oheň se už rozšířil i na plochu lesa, která byla osázená teprve nedávno.
         12:52
         Nedostatek zdravotního personálu
          V nemocnicích a ambulancích chybí až 4 000 sester. Kromě nich ale třeba i zdravotničtí záchranáři nebo radiologičtí asistenti. Některé nemocnice se proto snaží budoucí zaměstnance nalákat už při studiu, a to formou různých stipendií. Zájem ale většinou není tak velký, jaký by nemocnice potřebovaly.
          14:56
          V Ústeckém kraji přibývá urgentních příjmů
           Krajská zdravotní, největší poskytovatel lékařské péče v Ústeckém kraji, otevírá dva nové urgentní příjmy — v Chomutově a v Děčíně. Urgenty by měly urychlit příjem pacientů s akutními obtížemi. Podle lékařů na ně často ale míří i lidé kvůli banálním zákrokům.
           16:51
           Umělá inteligence otestuje zdraví krav
            Rezistence na antibiotika se nezvyšuje jen u lidí ale také u zvířat. Upozorňuje veterinární správa. Někteří farmáři se tomu snaží předejít speciálními testy mléka. Jsou ale časově náročné. Složitější v době, kdy pracovníci v zemědělství už tak chybí. Pomoct by mohla umělá inteligence.
            18:54
            Sídliště rozdělené sporem o parkovací dům
             Vleklé debaty o výstavbě parkovacího domu na sídlišti Máj. Radnice chce jeho vybudováním ulevit téměř pětadvaceti tisícům tamních obyvatel. Někteří z nich denně hledají volné místo i několik desítek minut. Opozice ale nesouhlasí se změnou územního plánu a vadí jí poloha parkovacího domu.
             21:10
             Pražské Výstaviště dokončuje rekonstrukci divadla Spirála
              To by se mělo na podzim více než po dvaceti letech znovu otevřít, a to jako multižánrový prostor. Scéna byla mimo provoz od roku 2002, kdy ji zasáhly povodně. Program, který divadlo na první den provozu tedy 3. října chystá, představili organizátoři už dnes.
              23:02
              Zvoníci pečují o historické zvony
               Čeští a moravští zvoníci pečují o zvony mimořádné historické hodnoty. Dnes měli sraz v Holicích na Pardubicku.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               2. května

               Přehled dílů

               4595 dostupných
               Stopáž26 minut

               19. července

               19. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. července

               Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

               18. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. července

               17. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               16. července

               Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

               16. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               15. července

               Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

               15. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. července

               Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

               12. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. července

               Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

               11. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               10. července

               Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

               10. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               9. července

               Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

               9. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               8. července

               8. 7. 2024 na ČT1

               Napište nám