26 minut

10. října 2023

Část: Nedostatečné financování paliativní péče

Obsah dílu

Končí insolvence bývalé plzeňské ocelárny Pilsen Steel — Stávková pohotovost závodu Motorpal — Špatné zacházení s nebezpečným odpadem v Jáchymově — Požár dřeva v Kladně uhašen — Prezident Petr Pavel udělil ocenění Zlatý záchranářský kříž — Po obchvatu Chýnova jezdí řidiči rok — Policie naměřila řidiči kamionu dvě promile alkoholu — Limberský u soudu kvůli vyhrožování — Nová sociální klinika v Ústí nad Labem — Nedostatečné financování paliativní péče — Nedostatek lékařů na pohotovostech — Novinky ve školních jídelnách — Autodrom v Sosnové na Českolipsku dnes patřil výhradně ženám — Policie pátrá po dívce z Hradce Králové — Ochránci přírody zkoumají sršní hnízdo

Části dílu

01:04
Končí insolvence bývalé plzeňské ocelárny Pilsen Steel
  Přes 600 jejích zaměstnanců dostane zpět všechny mzdy. Insolvenční správce jim bude moci po rozprodání majetku rozdělit přes 80 milionů korun.
  03:09
  Stávková pohotovost závodu Motorpal
   Víc jak stovka zaměstnanců batelovského závodu Motorpal vstoupila do stávkové pohotovosti. Vedení strojírenského závodu totiž rozhodlo, že se během příštího roku přesune výroba do 20 km vzdálené Jihlavy.
   04:23
   Špatné zacházení s nebezpečným odpadem v Jáchymově
    S těžkou technikou a za asistence policie dnes v Jáchymově vykopali eternitovou střechu s obsahem azbestu. Do země jí vedle fotbalového hřiště nechali zakopat zástupci sportovního klubu.
    06:27
    Požár dřeva v Kladně uhašen
     Po téměř třech dnech hasiči uhasili požár skladu dřeva v areálu bývalého podniku Poldi Kladno. Škoda je odhadnutá předběžně na 18 milionů korun.
     06:46
     Prezident Petr Pavel udělil ocenění Zlatý záchranářský kříž
      Cílem je ocenit výjimečné zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a dalších složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů napříč regiony.
      09:39
      Po obchvatu Chýnova jezdí řidiči rok
       Obchvat Chýnova na Táborsku s problematickou křižovatkou je v provozu jeden rok. Obyvatelům města a chodcům se díky přeložce hlavní silnice ulevilo. Na obchvatu se ale stalo 22 dopravních nehod. A dvě z nich byly tragické.
       11:37
       Policie naměřila řidiči kamionu dvě promile alkoholu
        Podivným chováním na sebe minulé pondělí upozornil řidič kamionu u Pasohlávek na Brněnsku. Po několika metrech nejisté jízdy ho zastavila dálniční policie. Dvaapadesátiletému cizinci zjistila v dechu téměř dvě promile alkoholu.
        12:08
        Limberský u soudu kvůli vyhrožování
         Z trestného činu vydírání se u soudu v Karlových Varech zpovídala čtveřice mužů - a jedním z nich byl fotbalista David Limberský někdejší reprezentant, hvězda Viktorie Plzeň.
         14:14
         Nová sociální klinika v Ústí nad Labem
          Až pětina žáků v Ústeckém kraji nedostuduje střední školu, zhruba desetina pak ani nezíská základní vzdělání. Podle expertů za to může chudoba i sociální vyloučení. Zlepšit dlouhodobě špatnou situaci by měla nová sociální klinika, kterou otevřeli v Ústí nad Labem.
          14:46
          Nedostatečné financování paliativní péče
           Jen 11 procent paliativní péče - péče o pacienty s život ohrožujícími nemocemi - pokrývají úhrady zdravotních pojišťoven. Zbytek si poskytovatelé této péče musí obstarávat sami z dotací a veřejných sbírek.
           17:02
           Nedostatek lékařů na pohotovostech
            Na pohotovosti pro dospělé v Pardubicích chybí lékaři. Sloužit by tam měli praktici. Ti ale o to nemají zájem a kraj ani vedení nemocnice je nemá jak přinutit. Teď navíc hrozí, že právě praktici budou chybět i v novém centrálním urgentním příjmu.
            18:40
            Novinky ve školních jídelnách
             Od příštího roku by se mělo upravit školní stravování tak, aby bylo pestřejší. Školní jídelny dostanou novou metodiku, kterou vypracovává Státní zdravotní ústav
             20:48
             Autodrom v Sosnové na Českolipsku dnes patřil výhradně ženám
              Těch se na akci Start Driving for Women sešlo celkem 52. V bezpečném prostředí, a pod dohledem lektorů, se učily lépe zvládat krizové situace za volantem.
              22:28
              Policie pátrá po dívce z Hradce Králové
               Policisté od rána pátrají po patnáctileté dívce z Hradce Králové. V noci odešla z domova a není jasné kam. Dosud o sobě nedala žádnou zprávu a její telefon je nedostupný.
               23:00
               Ochránci přírody zkoumají sršní hnízdo
                Včera jsme přinesli reportáž o likvidaci hnízda sršní asijských v Plzni. Včera to byla práce pro hasiče. A dnes už si hnízdo převzali přírodovědci ze Západočeského muzea a začali ho zkoumat.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                11. října 2023

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. června

                Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                5. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. června

                Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                4. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                3. června

                Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                3. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám