26 minut

10. října 2023

Obsah dílu

Končí insolvence bývalé plzeňské ocelárny Pilsen Steel — Stávková pohotovost závodu Motorpal — Špatné zacházení s nebezpečným odpadem v Jáchymově — Požár dřeva v Kladně uhašen — Prezident Petr Pavel udělil ocenění Zlatý záchranářský kříž — Po obchvatu Chýnova jezdí řidiči rok — Policie naměřila řidiči kamionu dvě promile alkoholu — Limberský u soudu kvůli vyhrožování — Nová sociální klinika v Ústí nad Labem — Nedostatečné financování paliativní péče — Nedostatek lékařů na pohotovostech — Novinky ve školních jídelnách — Autodrom v Sosnové na Českolipsku dnes patřil výhradně ženám — Policie pátrá po dívce z Hradce Králové — Ochránci přírody zkoumají sršní hnízdo

Části dílu

01:04
Končí insolvence bývalé plzeňské ocelárny Pilsen Steel
  Přes 600 jejích zaměstnanců dostane zpět všechny mzdy. Insolvenční správce jim bude moci po rozprodání majetku rozdělit přes 80 milionů korun.
  03:09
  Stávková pohotovost závodu Motorpal
   Víc jak stovka zaměstnanců batelovského závodu Motorpal vstoupila do stávkové pohotovosti. Vedení strojírenského závodu totiž rozhodlo, že se během příštího roku přesune výroba do 20 km vzdálené Jihlavy.
   04:23
   Špatné zacházení s nebezpečným odpadem v Jáchymově
    S těžkou technikou a za asistence policie dnes v Jáchymově vykopali eternitovou střechu s obsahem azbestu. Do země jí vedle fotbalového hřiště nechali zakopat zástupci sportovního klubu.
    06:27
    Požár dřeva v Kladně uhašen
     Po téměř třech dnech hasiči uhasili požár skladu dřeva v areálu bývalého podniku Poldi Kladno. Škoda je odhadnutá předběžně na 18 milionů korun.
     06:46
     Prezident Petr Pavel udělil ocenění Zlatý záchranářský kříž
      Cílem je ocenit výjimečné zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a dalších složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů napříč regiony.
      09:39
      Po obchvatu Chýnova jezdí řidiči rok
       Obchvat Chýnova na Táborsku s problematickou křižovatkou je v provozu jeden rok. Obyvatelům města a chodcům se díky přeložce hlavní silnice ulevilo. Na obchvatu se ale stalo 22 dopravních nehod. A dvě z nich byly tragické.
       11:37
       Policie naměřila řidiči kamionu dvě promile alkoholu
        Podivným chováním na sebe minulé pondělí upozornil řidič kamionu u Pasohlávek na Brněnsku. Po několika metrech nejisté jízdy ho zastavila dálniční policie. Dvaapadesátiletému cizinci zjistila v dechu téměř dvě promile alkoholu.
        12:08
        Limberský u soudu kvůli vyhrožování
         Z trestného činu vydírání se u soudu v Karlových Varech zpovídala čtveřice mužů - a jedním z nich byl fotbalista David Limberský někdejší reprezentant, hvězda Viktorie Plzeň.
         14:14
         Nová sociální klinika v Ústí nad Labem
          Až pětina žáků v Ústeckém kraji nedostuduje střední školu, zhruba desetina pak ani nezíská základní vzdělání. Podle expertů za to může chudoba i sociální vyloučení. Zlepšit dlouhodobě špatnou situaci by měla nová sociální klinika, kterou otevřeli v Ústí nad Labem.
          14:46
          Nedostatečné financování paliativní péče
           Jen 11 procent paliativní péče - péče o pacienty s život ohrožujícími nemocemi - pokrývají úhrady zdravotních pojišťoven. Zbytek si poskytovatelé této péče musí obstarávat sami z dotací a veřejných sbírek.
           17:02
           Nedostatek lékařů na pohotovostech
            Na pohotovosti pro dospělé v Pardubicích chybí lékaři. Sloužit by tam měli praktici. Ti ale o to nemají zájem a kraj ani vedení nemocnice je nemá jak přinutit. Teď navíc hrozí, že právě praktici budou chybět i v novém centrálním urgentním příjmu.
            18:40
            Novinky ve školních jídelnách
             Od příštího roku by se mělo upravit školní stravování tak, aby bylo pestřejší. Školní jídelny dostanou novou metodiku, kterou vypracovává Státní zdravotní ústav
             20:48
             Autodrom v Sosnové na Českolipsku dnes patřil výhradně ženám
              Těch se na akci Start Driving for Women sešlo celkem 52. V bezpečném prostředí, a pod dohledem lektorů, se učily lépe zvládat krizové situace za volantem.
              22:28
              Policie pátrá po dívce z Hradce Králové
               Policisté od rána pátrají po patnáctileté dívce z Hradce Králové. V noci odešla z domova a není jasné kam. Dosud o sobě nedala žádnou zprávu a její telefon je nedostupný.
               23:00
               Ochránci přírody zkoumají sršní hnízdo
                Včera jsme přinesli reportáž o likvidaci hnízda sršní asijských v Plzni. Včera to byla práce pro hasiče. A dnes už si hnízdo převzali přírodovědci ze Západočeského muzea a začali ho zkoumat.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                11. října 2023

                Přehled dílů

                4598 dostupných
                Stopáž26 minut

                24. července

                Jeden lékárník na více provozoven — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Obchvat Českých Budějovic nebude zpoplatněný — Čeští hasiči se po týdnu vrátili z Bulharska — Nové autobusy po závadě opět v provozu — Zákaz nočního vjezdu do části Prahy — Stavební úřady kritizují nový systém — U Žatce vzniknou nové odpočívky pro kamiony — Přibývá zraněných po skocích do vody — Uzavřená Bobří soutěska — NP Šumava opravuje Březník — Stoupá obliba cestování v karavench — Nález podezřelé munice u Máchova jezera — Výstava korunovačních klenot každý rok — V liberecké zoo vzniká umělý mokřad — Proměna záchranné stanice zvířat v Plzni

                24. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. července

                Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

                23. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. července

                Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                22. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. července

                Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                19. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. července

                Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. července

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. července

                Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám