26 minut

10. října 2023

Část: Požár dřeva v Kladně uhašen

Obsah dílu

Končí insolvence bývalé plzeňské ocelárny Pilsen Steel — Stávková pohotovost závodu Motorpal — Špatné zacházení s nebezpečným odpadem v Jáchymově — Požár dřeva v Kladně uhašen — Prezident Petr Pavel udělil ocenění Zlatý záchranářský kříž — Po obchvatu Chýnova jezdí řidiči rok — Policie naměřila řidiči kamionu dvě promile alkoholu — Limberský u soudu kvůli vyhrožování — Nová sociální klinika v Ústí nad Labem — Nedostatečné financování paliativní péče — Nedostatek lékařů na pohotovostech — Novinky ve školních jídelnách — Autodrom v Sosnové na Českolipsku dnes patřil výhradně ženám — Policie pátrá po dívce z Hradce Králové — Ochránci přírody zkoumají sršní hnízdo

Části dílu

01:04
Končí insolvence bývalé plzeňské ocelárny Pilsen Steel
  Přes 600 jejích zaměstnanců dostane zpět všechny mzdy. Insolvenční správce jim bude moci po rozprodání majetku rozdělit přes 80 milionů korun.
  03:09
  Stávková pohotovost závodu Motorpal
   Víc jak stovka zaměstnanců batelovského závodu Motorpal vstoupila do stávkové pohotovosti. Vedení strojírenského závodu totiž rozhodlo, že se během příštího roku přesune výroba do 20 km vzdálené Jihlavy.
   04:23
   Špatné zacházení s nebezpečným odpadem v Jáchymově
    S těžkou technikou a za asistence policie dnes v Jáchymově vykopali eternitovou střechu s obsahem azbestu. Do země jí vedle fotbalového hřiště nechali zakopat zástupci sportovního klubu.
    06:27
    Požár dřeva v Kladně uhašen
     Po téměř třech dnech hasiči uhasili požár skladu dřeva v areálu bývalého podniku Poldi Kladno. Škoda je odhadnutá předběžně na 18 milionů korun.
     06:46
     Prezident Petr Pavel udělil ocenění Zlatý záchranářský kříž
      Cílem je ocenit výjimečné zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a dalších složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů napříč regiony.
      09:39
      Po obchvatu Chýnova jezdí řidiči rok
       Obchvat Chýnova na Táborsku s problematickou křižovatkou je v provozu jeden rok. Obyvatelům města a chodcům se díky přeložce hlavní silnice ulevilo. Na obchvatu se ale stalo 22 dopravních nehod. A dvě z nich byly tragické.
       11:37
       Policie naměřila řidiči kamionu dvě promile alkoholu
        Podivným chováním na sebe minulé pondělí upozornil řidič kamionu u Pasohlávek na Brněnsku. Po několika metrech nejisté jízdy ho zastavila dálniční policie. Dvaapadesátiletému cizinci zjistila v dechu téměř dvě promile alkoholu.
        12:08
        Limberský u soudu kvůli vyhrožování
         Z trestného činu vydírání se u soudu v Karlových Varech zpovídala čtveřice mužů - a jedním z nich byl fotbalista David Limberský někdejší reprezentant, hvězda Viktorie Plzeň.
         14:14
         Nová sociální klinika v Ústí nad Labem
          Až pětina žáků v Ústeckém kraji nedostuduje střední školu, zhruba desetina pak ani nezíská základní vzdělání. Podle expertů za to může chudoba i sociální vyloučení. Zlepšit dlouhodobě špatnou situaci by měla nová sociální klinika, kterou otevřeli v Ústí nad Labem.
          14:46
          Nedostatečné financování paliativní péče
           Jen 11 procent paliativní péče - péče o pacienty s život ohrožujícími nemocemi - pokrývají úhrady zdravotních pojišťoven. Zbytek si poskytovatelé této péče musí obstarávat sami z dotací a veřejných sbírek.
           17:02
           Nedostatek lékařů na pohotovostech
            Na pohotovosti pro dospělé v Pardubicích chybí lékaři. Sloužit by tam měli praktici. Ti ale o to nemají zájem a kraj ani vedení nemocnice je nemá jak přinutit. Teď navíc hrozí, že právě praktici budou chybět i v novém centrálním urgentním příjmu.
            18:40
            Novinky ve školních jídelnách
             Od příštího roku by se mělo upravit školní stravování tak, aby bylo pestřejší. Školní jídelny dostanou novou metodiku, kterou vypracovává Státní zdravotní ústav
             20:48
             Autodrom v Sosnové na Českolipsku dnes patřil výhradně ženám
              Těch se na akci Start Driving for Women sešlo celkem 52. V bezpečném prostředí, a pod dohledem lektorů, se učily lépe zvládat krizové situace za volantem.
              22:28
              Policie pátrá po dívce z Hradce Králové
               Policisté od rána pátrají po patnáctileté dívce z Hradce Králové. V noci odešla z domova a není jasné kam. Dosud o sobě nedala žádnou zprávu a její telefon je nedostupný.
               23:00
               Ochránci přírody zkoumají sršní hnízdo
                Včera jsme přinesli reportáž o likvidaci hnízda sršní asijských v Plzni. Včera to byla práce pro hasiče. A dnes už si hnízdo převzali přírodovědci ze Západočeského muzea a začali ho zkoumat.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                11. října 2023

                Přehled dílů

                4590 dostupných
                Stopáž25 minut

                12. července

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                9. července

                Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                9. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. července

                8. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. července

                Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                4. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                3. července

                Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                3. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. července

                Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                2. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                1. července

                Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                1. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. června

                Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

                28. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám