26 minut

11. října 2023

Obsah dílu

Projednávání konsolidačního balíčku pokračuje — Hlasování o konsolidačním balíčku — Požár zničil závod Juty v Turnově — Policie na Vysočině dnes zadržela 12 migrantů z Turecka — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Noční přílet Čechů z Izraele — Izraelci studující v Česku musí narukovat — Topná sezona začala o měsíc později — Nebezpečná bakterie legionella se šíří Českem — Otrava cuketou — Zkoumání hnízda sršní asijských — Ústecký kraj je pro těžbu lithia v Krušných horách — Spor o přírodní rezervaci kolem řeky Otavy — Poslední den sbírky Bílá pastelka — Oprava cyklostezky z Hluboké nad Vltavou do Purkarce — Skiareály se připravují na zimní sezonu — Začíná divadelní festival KULT

Části dílu

01:05
Projednávání konsolidačního balíčku pokračuje
  Poslanecká sněmovna se dnes vrátila k projednávání konsolidačního balíčku. Ten má zastavit prohlubování dluhu státního rozpočtu. Projednávané změny ale s obavami sledují starostové obcí.
  03:27
  Hlasování o konsolidačním balíčku
   Jinak strany vládní pětikoalice svou většinou ve Sněmovně rozhodly o tom, že o podobě a přijetí celého balíku konsolidačních opatření vlády bude dolní parlamentní komora hlasovat v pátek.
   03:56
   Požár zničil závod Juty v Turnově
    Hořela výrobní hala i sklad. Při náročném zásahu se na místě vystřídalo asi 170 hasičů.
    06:15
    Policie na Vysočině dnes zadržela 12 migrantů z Turecka
     Včetně tří žen a čtyř malých dětí. Nikdo z nich neměl platné cestovní doklady ani povolení k pobytu.
     06:47
     Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem
      A o prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem dnes jedná vláda. Namátkové prohlídky kvůli zvýšené migraci zavedlo Česko minulou středu a opatření platí zatím do pátku.
      07:08
      Noční přílet Čechů z Izraele
       Armáda vypravila další let, kterým se budou moci domů vrátit Češi, kteří uvázli v Izraeli po útocích teroristického hnutí Hamás. Prvním repatriačním letem přicestovalo z Tel Avivu dnes v noci tři desítky lidí.
       08:57
       Izraelci studující v Česku musí narukovat
        Někteří Izraelci, kteří studují na českých vysokých školách už dostali povolávací rozkaz. Hlavně studenti lékařských fakult, kde je nejvíce Izraelců. Jiní plánují do země odcestovat i bez povolání nebo pomáhají z Česka.
        10:57
        Topná sezona začala o měsíc později
         Většina českých tepláren a elektráren už zahájila letošní topnou sezonu. Energetici a energetičtí experti odhadují, že by i celé zimní období mělo být mírnější než loni.
         13:41
         Nebezpečná bakterie legionella se šíří Českem
          Státní zdravotní ústav letos zaregistroval rekordní počet případů legionelózy. Daří se jí v teplé vodě, když se šetří na jejím ohřívání - v poslední době se s ní hygienici setkali hlavně na Liberecku.
          15:41
          Otrava cuketou
           Čtyřiapadesátiletá žena ze Zlína skončila na jednotce intenzivní péče s těžkým průjmem, otokem žaludku a tlustého střeva a změnách na játrech poté, co snědla jídlo z hořké cukety.
           16:14
           Zkoumání hnízda sršní asijských
            Průzkum hnízda sršní asijských zlikvidovaného v Plzni – vědci v něm našli 100 trubců a 5 královen, které ještě nebyly schopné vylétnout. Odhadují, že v osmikilogramovém úkrytu mohlo být 6 tisíc jedinců v různých vývojových stádiích.
            16:54
            Ústecký kraj je pro těžbu lithia v Krušných horách
             Potvrdilo to jeho vedení na dnešním setkání se starosty dotčených obcí v Újezdečku na Teplicku. Kraj ale bude tlačit na těžební společnosti, aby dopad na obyvatele byl co nejmenší.
             17:43
             Spor o přírodní rezervaci kolem řeky Otavy
              Jihočeský kraj zadal studii, jestli území stojí za zvláštní ochranu. Okolní obce už se ale bouří a dopředu případné vyhlášení rezervace odmítají. Spor začal už před lety kvůli stavbě malé vodní elektrárny.
              19:42
              Poslední den sbírky Bílá pastelka
               Skončil čtyřiadvacátý ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Jejím vrcholem byl koncert Richarda Krajča na Václavském náměstí v Praze.
               21:07
               Oprava cyklostezky z Hluboké nad Vltavou do Purkarce
                Oblíbenou cyklostezku z Hluboké nad Vltavou do Purkarce opraví pravděpodobně až na jaře. Rozsah škod je ale větší, než město původně počítalo. Stezka je stále uzavřená, ale někteří cyklisté nebezpečí podceňují.
                22:41
                Skiareály se připravují na zimní sezonu
                 S vyšší návštěvností než loni, někde až o deset procent, ski areály v Krušných horách pomalu končí letní sezónu. Střediska teď musí na zimu připravit desítky kilometrů sjezdovek.
                 24:18
                 Začíná divadelní festival KULT
                  Teď si živě díváme do ústecké zoologické zahrady na vystoupení souboru Cirk La Putyka. Ten zahajuje 26. ročník festivalu KULT – největšího divadelního festivalu v Ústeckém kraji.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  12. října 2023

                  Přehled dílů

                  4594 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám