25 minut

7. únor

Část: Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích

Obsah dílu

Začala stavba úseku D6 u Hořesedel — Stavba dalších úseků D6 — Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají — Nouzové ubytování pro lidi bez domova — Nová pravidla pro převod státního majetku — Český USAR tým pomáhá v Turecku — Na Šumavě hrozí pády stromů — Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku — Muž před souzem za znásilnění 7 dětí — Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire — Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost — Škody na silnicích kvůli počasí — Pravidla pro převoz kočárků v MHD — Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku — Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje — Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích

Části dílu

01:20
Začala stavba úseku D6 u Hořesedel
  U obce Hořesedly začala výstavba dalšího úseku dálnice D6 mezi Prahou a Karlovými Vary. Do dvou let by tak měla být kompletně hotová její středočeská část.
  03:37
  Stavba dalších úseků D6
   Řidiče jedoucí z Karlových Varů do Prahy nejvíc trápí chybějící dálnice na území Karlovarského kraje. Tam totiž není hotový ještě ani jeden úsek z plánovaných čtyř.
   05:01
   Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají
    Už 45 let se buduje dálnice D11 mezi Prahou a hranicí s Polskem. Budování dálnice D35 zdržely mimo jiné i dlouhé roky debat o jejím trasování přes východní Čechy.
    05:49
    Nouzové ubytování pro lidi bez domova
     V části Česka platí do zítřejšího dopoledne výstraha kvůli nízkým teplotám. Mrazy i pod 12 stupni pod nulou můžou očekávat na Vysočině, ve Východních Čechách nebo na severní Moravě. Pro lidi bez domova proto města zajišťují nouzové ubytování.
     07:48
     Nová pravidla pro převod státního majetku
      Stát plánuje vůbec první celkovou inventuru všech nemovitostí, které vlastní. Ty nepotřebné by pak mohly přednostně získat obce a kraje, a to třeba pro výstavbu bytů nebo cyklostezek.
      09:37
      Český USAR tým pomáhá v Turecku
       V Turecku pokračují záchranné práce po ničivém zemětřesení. Počet obětí už přesáhl 5 tisíc. Do vyprošťování těch, kteří jsou stále pod sutinami, se dnes v Turecku zapojil i český USAR tým. Dnes už jim také do města Adajaman dorazila technika.
       10:31
       Na Šumavě hrozí pády stromů
        Během krátké chvíle je totiž pokryla silná vrstva sněhu. A ten stromy ohýbá. Několik stromů už spadlo i poblíž Boubína. Tam je od loňského jara uzavřená stezka. Právě kvůli souším.
        12:01
        Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku
         Loňský rok byl pro hasiče v Královéhradeckém kraji velmi náročný. Vyjížděli k rekordnímu počtu více než 8 tisíc událostí, to je o téměř 600 víc než v roce předchozím.
         13:28
         Muž před souzem za znásilnění 7 dětí
          Kauzu znásilnění 7 dětí, které se měl dopustit muž z Liberce, začal dnes projednávat liberecký krajský soud.
          15:11
          Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire
           Po sedmi dnech končí stávka části zaměstnanců továrny Nexen Tire Europe v průmyslové zóně u Žatce. Odboráři se odpoledne dohodli s vedením firmy na zvýšení mezd i kolektivní smlouvě.
           16:49
           Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost
            Karlovarský kraj loni navštívilo o skoro osmdesát tisíc méně ruských turistů než v roce dva tisíce devatenáct. Ty ale nahradili Češi a Němci. Někteří hoteliéři díky tomu i v obvykle nejslabších měsících lednu a únoru hlásí historiky nejvyšší návštěvnost.
            18:47
            Škody na silnicích kvůli počasí
             Silnice v Česku jsou znovu plné děr. Podle jejich správců za to může střídání mrazů a oblevy v posledních týdnech. Třeba na Vysočině jsou výmoly na řadě míst hluboké i 10 centimetrů.
             20:27
             Pravidla pro převoz kočárků v MHD
              Vášnivé diskuse vzbudilo video na sociálních sítích, ve kterém řidič autobusu v Praze odmítá přepravit matku s kočárkem. Podle pravidel pražské integrované dopravy na to měl právo. Kvůli řadě podobných konfliktů teď organizátoři dopravy plánují, že přepravní řád změní.
              22:29
              Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku
               4 jednotky hasičů likvidovaly dnes ráno požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku. V péči záchranářů skončila žena, které se před plameny podařilo utéct, ale nadýchala se jedovatých zplodin.
               22:50
               Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje
                Podnikatelem roku 2022 Plzeňského kraje se stal pětačtyřicetiletý Marcel Klaus. Majitel firmy Klaus Timber z Kladrubců u Nepomuku na jižním Plzeňsku 25 let vyrábí palety a dřevěné obaly.
                23:16
                Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích
                 Na sotva týden otevřený nově opravený letní stadion v Pardubicích si už začali stěžovat obyvatelé z jeho okolí. Tvrdí, že lampy jim svítí přímo do bytů.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 8. únor

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 5. červen

                 Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                 5. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. červen

                 Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                 2. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 1. červen

                 Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                 1. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 31. květen

                 Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                 31. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 30. květen

                 Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                 30. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. květen

                 Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                 29. 5. 2023 na ČT1

                 Napište nám