Obsah dílu

Začala stavba úseku D6 u Hořesedel — Stavba dalších úseků D6 — Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají — Nouzové ubytování pro lidi bez domova — Nová pravidla pro převod státního majetku — Český USAR tým pomáhá v Turecku — Na Šumavě hrozí pády stromů — Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku — Muž před souzem za znásilnění 7 dětí — Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire — Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost — Škody na silnicích kvůli počasí — Pravidla pro převoz kočárků v MHD — Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku — Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje — Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích

Části dílu

01:20
Začala stavba úseku D6 u Hořesedel
  U obce Hořesedly začala výstavba dalšího úseku dálnice D6 mezi Prahou a Karlovými Vary. Do dvou let by tak měla být kompletně hotová její středočeská část.
  03:37
  Stavba dalších úseků D6
   Řidiče jedoucí z Karlových Varů do Prahy nejvíc trápí chybějící dálnice na území Karlovarského kraje. Tam totiž není hotový ještě ani jeden úsek z plánovaných čtyř.
   05:01
   Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají
    Už 45 let se buduje dálnice D11 mezi Prahou a hranicí s Polskem. Budování dálnice D35 zdržely mimo jiné i dlouhé roky debat o jejím trasování přes východní Čechy.
    05:49
    Nouzové ubytování pro lidi bez domova
     V části Česka platí do zítřejšího dopoledne výstraha kvůli nízkým teplotám. Mrazy i pod 12 stupni pod nulou můžou očekávat na Vysočině, ve Východních Čechách nebo na severní Moravě. Pro lidi bez domova proto města zajišťují nouzové ubytování.
     07:48
     Nová pravidla pro převod státního majetku
      Stát plánuje vůbec první celkovou inventuru všech nemovitostí, které vlastní. Ty nepotřebné by pak mohly přednostně získat obce a kraje, a to třeba pro výstavbu bytů nebo cyklostezek.
      09:37
      Český USAR tým pomáhá v Turecku
       V Turecku pokračují záchranné práce po ničivém zemětřesení. Počet obětí už přesáhl 5 tisíc. Do vyprošťování těch, kteří jsou stále pod sutinami, se dnes v Turecku zapojil i český USAR tým. Dnes už jim také do města Adajaman dorazila technika.
       10:31
       Na Šumavě hrozí pády stromů
        Během krátké chvíle je totiž pokryla silná vrstva sněhu. A ten stromy ohýbá. Několik stromů už spadlo i poblíž Boubína. Tam je od loňského jara uzavřená stezka. Právě kvůli souším.
        12:01
        Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku
         Loňský rok byl pro hasiče v Královéhradeckém kraji velmi náročný. Vyjížděli k rekordnímu počtu více než 8 tisíc událostí, to je o téměř 600 víc než v roce předchozím.
         13:28
         Muž před souzem za znásilnění 7 dětí
          Kauzu znásilnění 7 dětí, které se měl dopustit muž z Liberce, začal dnes projednávat liberecký krajský soud.
          15:11
          Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire
           Po sedmi dnech končí stávka části zaměstnanců továrny Nexen Tire Europe v průmyslové zóně u Žatce. Odboráři se odpoledne dohodli s vedením firmy na zvýšení mezd i kolektivní smlouvě.
           16:49
           Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost
            Karlovarský kraj loni navštívilo o skoro osmdesát tisíc méně ruských turistů než v roce dva tisíce devatenáct. Ty ale nahradili Češi a Němci. Někteří hoteliéři díky tomu i v obvykle nejslabších měsících lednu a únoru hlásí historiky nejvyšší návštěvnost.
            18:47
            Škody na silnicích kvůli počasí
             Silnice v Česku jsou znovu plné děr. Podle jejich správců za to může střídání mrazů a oblevy v posledních týdnech. Třeba na Vysočině jsou výmoly na řadě míst hluboké i 10 centimetrů.
             20:27
             Pravidla pro převoz kočárků v MHD
              Vášnivé diskuse vzbudilo video na sociálních sítích, ve kterém řidič autobusu v Praze odmítá přepravit matku s kočárkem. Podle pravidel pražské integrované dopravy na to měl právo. Kvůli řadě podobných konfliktů teď organizátoři dopravy plánují, že přepravní řád změní.
              22:29
              Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku
               4 jednotky hasičů likvidovaly dnes ráno požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku. V péči záchranářů skončila žena, které se před plameny podařilo utéct, ale nadýchala se jedovatých zplodin.
               22:50
               Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje
                Podnikatelem roku 2022 Plzeňského kraje se stal pětačtyřicetiletý Marcel Klaus. Majitel firmy Klaus Timber z Kladrubců u Nepomuku na jižním Plzeňsku 25 let vyrábí palety a dřevěné obaly.
                23:16
                Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích
                 Na sotva týden otevřený nově opravený letní stadion v Pardubicích si už začali stěžovat obyvatelé z jeho okolí. Tvrdí, že lampy jim svítí přímo do bytů.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 8. únor

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 24. březen

                 Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                 24. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. březen

                 Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                 23. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. březen

                 Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                 22. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. březen

                 ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                 21. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. březen

                 Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                 20. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. březen

                 Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                 17. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám