7. únor

Část: Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost

Obsah dílu

Začala stavba úseku D6 u Hořesedel — Stavba dalších úseků D6 — Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají — Nouzové ubytování pro lidi bez domova — Nová pravidla pro převod státního majetku — Český USAR tým pomáhá v Turecku — Na Šumavě hrozí pády stromů — Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku — Muž před souzem za znásilnění 7 dětí — Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire — Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost — Škody na silnicích kvůli počasí — Pravidla pro převoz kočárků v MHD — Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku — Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje — Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích

Části dílu

01:20
Začala stavba úseku D6 u Hořesedel
  U obce Hořesedly začala výstavba dalšího úseku dálnice D6 mezi Prahou a Karlovými Vary. Do dvou let by tak měla být kompletně hotová její středočeská část.
  03:37
  Stavba dalších úseků D6
   Řidiče jedoucí z Karlových Varů do Prahy nejvíc trápí chybějící dálnice na území Karlovarského kraje. Tam totiž není hotový ještě ani jeden úsek z plánovaných čtyř.
   05:01
   Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají
    Už 45 let se buduje dálnice D11 mezi Prahou a hranicí s Polskem. Budování dálnice D35 zdržely mimo jiné i dlouhé roky debat o jejím trasování přes východní Čechy.
    05:49
    Nouzové ubytování pro lidi bez domova
     V části Česka platí do zítřejšího dopoledne výstraha kvůli nízkým teplotám. Mrazy i pod 12 stupni pod nulou můžou očekávat na Vysočině, ve Východních Čechách nebo na severní Moravě. Pro lidi bez domova proto města zajišťují nouzové ubytování.
     07:48
     Nová pravidla pro převod státního majetku
      Stát plánuje vůbec první celkovou inventuru všech nemovitostí, které vlastní. Ty nepotřebné by pak mohly přednostně získat obce a kraje, a to třeba pro výstavbu bytů nebo cyklostezek.
      09:37
      Český USAR tým pomáhá v Turecku
       V Turecku pokračují záchranné práce po ničivém zemětřesení. Počet obětí už přesáhl 5 tisíc. Do vyprošťování těch, kteří jsou stále pod sutinami, se dnes v Turecku zapojil i český USAR tým. Dnes už jim také do města Adajaman dorazila technika.
       10:31
       Na Šumavě hrozí pády stromů
        Během krátké chvíle je totiž pokryla silná vrstva sněhu. A ten stromy ohýbá. Několik stromů už spadlo i poblíž Boubína. Tam je od loňského jara uzavřená stezka. Právě kvůli souším.
        12:01
        Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku
         Loňský rok byl pro hasiče v Královéhradeckém kraji velmi náročný. Vyjížděli k rekordnímu počtu více než 8 tisíc událostí, to je o téměř 600 víc než v roce předchozím.
         13:28
         Muž před souzem za znásilnění 7 dětí
          Kauzu znásilnění 7 dětí, které se měl dopustit muž z Liberce, začal dnes projednávat liberecký krajský soud.
          15:11
          Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire
           Po sedmi dnech končí stávka části zaměstnanců továrny Nexen Tire Europe v průmyslové zóně u Žatce. Odboráři se odpoledne dohodli s vedením firmy na zvýšení mezd i kolektivní smlouvě.
           16:49
           Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost
            Karlovarský kraj loni navštívilo o skoro osmdesát tisíc méně ruských turistů než v roce dva tisíce devatenáct. Ty ale nahradili Češi a Němci. Někteří hoteliéři díky tomu i v obvykle nejslabších měsících lednu a únoru hlásí historiky nejvyšší návštěvnost.
            18:47
            Škody na silnicích kvůli počasí
             Silnice v Česku jsou znovu plné děr. Podle jejich správců za to může střídání mrazů a oblevy v posledních týdnech. Třeba na Vysočině jsou výmoly na řadě míst hluboké i 10 centimetrů.
             20:27
             Pravidla pro převoz kočárků v MHD
              Vášnivé diskuse vzbudilo video na sociálních sítích, ve kterém řidič autobusu v Praze odmítá přepravit matku s kočárkem. Podle pravidel pražské integrované dopravy na to měl právo. Kvůli řadě podobných konfliktů teď organizátoři dopravy plánují, že přepravní řád změní.
              22:29
              Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku
               4 jednotky hasičů likvidovaly dnes ráno požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku. V péči záchranářů skončila žena, které se před plameny podařilo utéct, ale nadýchala se jedovatých zplodin.
               22:50
               Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje
                Podnikatelem roku 2022 Plzeňského kraje se stal pětačtyřicetiletý Marcel Klaus. Majitel firmy Klaus Timber z Kladrubců u Nepomuku na jižním Plzeňsku 25 let vyrábí palety a dřevěné obaly.
                23:16
                Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích
                 Na sotva týden otevřený nově opravený letní stadion v Pardubicích si už začali stěžovat obyvatelé z jeho okolí. Tvrdí, že lampy jim svítí přímo do bytů.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 8. únor

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 26. květen

                 Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                 26. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 25. květen

                 Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                 25. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 24. květen

                 24. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 23. květen

                 ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                 23. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. květen

                 Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                 22. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. květen

                 Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                 19. 5. 2023 na ČT1

                 Napište nám