Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Češi přispívají na pomoc Turecku a Sýrii — Větší počet uchazčů než pracovních míst — Češi z příhraničí jezdí za prací do Rakouska — Krajský soud v Brně potvrdil podmíněný trest Petru Pláškovi — Nehoda komplikuje dopravu na D8 na Mělnicku — Dnes o půlnoci končí příjem žádostí o dotace na elektřinu a plyn pro velké firmy — Stometrové fronty na jubilejní bankovku — Nárůst respiračních onemocnění na východě Čech — Pátrání po cizincích, kteří uprchli ze záchytného zařízení — Nedostatek strojvůdců v Česku — Ztráty lyžařských areálů — Ukrajinci v ČR pomáhají krajanům — Spory kvůli stavbě dálnice D3 — Dvě nehody během jednoho dopoledne způsobil devětačtyřicetiletý řidič na Hodonínsku — Soud s dozorci za šikanu věznů — Přibývá nelegálních kopáčů vltavínů

Části dílu

01:12
Češi přispívají na pomoc Turecku a Sýrii
  Víc než 36 milionů korun. Takovou částku už Češi darovali ve finančních sbírkách pro Turecko a Sýrii, které zasáhlo ničivé zemětřesení.
  03:15
  Větší počet uchazčů než pracovních míst
   Poprvé téměř za 5 let je v Česku bez práce víc lidí než je volných míst. Podle úřadů hledalo v lednu zaměstnání přes 283 tisíc lidí. Pracovních pozic pro ně bylo o dva tisíce méně. Nezaměstnanost v lednu stoupla na 3,9%.
   05:21
   Češi z příhraničí jezdí za prací do Rakouska
    A právě i kvůli menší nabídce zajímavých zaměstnání jezdí řada lidí pracovat za hranice. Ti z jihu Čech hlavně do Rakouska. Chválí si tam dobré výdělky a to i na pozicích, které jsou pouze sezonní.
    07:01
    Krajský soud v Brně potvrdil podmíněný trest Petru Pláškovi
     Krajský soud v Brně potvrdil podmíněný trest traťovému komisaři Petru Pláškovi za pochybení při pořádání Rallye Lopeník v roce 2012. Trest ale zmírnil na 6 měsíců. Rozhodnutí soudu je pravomocné.
     07:24
     Nehoda komplikuje dopravu na D8 na Mělnicku
      Rozsypané uhlí komplikuje dopravu na dálnici D8 na Mělnicku. Ve směru na Prahu je zhruba na 7. kilometru zcela uzavřená a tvoří se tam kolony. V úseku totiž havaroval kamion poté, co mu praskly pneumatiky.
      07:48
      Dnes o půlnoci končí příjem žádostí o dotace na elektřinu a plyn pro velké firmy
       Ministerstvo už vyplatilo dvě a třičtvrtě miliardy z celkových 30 miliard, které na to vláda ze státního rozpočtu vyčlenila.
       09:42
       Stometrové fronty na jubilejní bankovku
        Pro speciální jubilejní bankovku se dnes vypravily tisíce lidí. Před pobočkami České národní banky se tak tvořily stometrové fronty.
        11:30
        Nárůst respiračních onemocnění na východě Čech
         Na východě Čech přibývá nemocných chřipkou a akutními respiračními onemocněními. Nejvíce jich je na Hradecku, kde zaznamenali na začátku měsíce i několik desítek závažných průběhů onemocnění.
         13:09
         Pátrání po cizincích, kteří uprchli ze záchytného zařízení
          Policisté stále pátrají po jednom cizinci, který utekl spolu s 12 dalšími ze záchytného zařízení v Bálkové na Plzeňsku, kde čekali na vyhoštění.
          13:50
          Nedostatek strojvůdců v Česku
           V Česku chybějí strojvůdci. U této náročné práce jich všichni dopravci postrádají na stovky. Důvodů je několik, třeba právě psychická náročnost.
           16:17
           Ztráty lyžařských areálů
            I když teď provozovatelé skiareálů zažívají vrchol sezony, díky dostatku sněhu a mrazivému počasí řada z nich je stále ve ztrátě. A to i několik desítek milionů korun.
            18:18
            Ukrajinci v ČR pomáhají krajanům
             V Pardubicích spolu s Čechy montují zaměřovače a kamery pro ruční zbraně.
             20:02
             Spory kvůli stavbě dálnice D3
              Kritici středočeské dálnice D3 se odvolali k soudu kvůli uděleným výjimkám na třech úsecích plánované trasy. A to kvůli ochraně vzácných živočichů. Celý proces výstavby se tím znovu prodlužuje.
              22:41
              Dvě nehody během jednoho dopoledne způsobil devětačtyřicetiletý řidič na Hodonínsku
               Nejprve naboural v Kyjově do protijedoucího auta, nezastavil a pokračoval dál. Za městem pak v zatáčce narazil do dopravní značky a skončil s autem v poli.
               23:05
               Soud s dozorci za šikanu věznů
                Výpovědí jednoho z vězňů dnes u jabloneckého okresního soudu pokračovalo projednávání jednoho ze čtyř případů, které se týkají šikany a týrání vězňů v rýnovické věznici. Obvinění v nich čelí celkem 15 dozorců.
                23:37
                Přibývá nelegálních kopáčů vltavínů
                 Přibývá nelegálních kopáčů vltavínů. Jen za poslední týden jihočeští policisté chytili v čerstvě vyhloubených jámách 3 muže. Jde přitom o trestný čin.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                 23. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                 22. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                 21. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                 20. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                 17. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                 16. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám