26 minut

8. února 2023

Obsah dílu

Češi přispívají na pomoc Turecku a Sýrii — Větší počet uchazčů než pracovních míst — Češi z příhraničí jezdí za prací do Rakouska — Krajský soud v Brně potvrdil podmíněný trest Petru Pláškovi — Nehoda komplikuje dopravu na D8 na Mělnicku — Dnes o půlnoci končí příjem žádostí o dotace na elektřinu a plyn pro velké firmy — Stometrové fronty na jubilejní bankovku — Nárůst respiračních onemocnění na východě Čech — Pátrání po cizincích, kteří uprchli ze záchytného zařízení — Nedostatek strojvůdců v Česku — Ztráty lyžařských areálů — Ukrajinci v ČR pomáhají krajanům — Spory kvůli stavbě dálnice D3 — Dvě nehody během jednoho dopoledne způsobil devětačtyřicetiletý řidič na Hodonínsku — Soud s dozorci za šikanu věznů — Přibývá nelegálních kopáčů vltavínů

Části dílu

01:12
Češi přispívají na pomoc Turecku a Sýrii
  Víc než 36 milionů korun. Takovou částku už Češi darovali ve finančních sbírkách pro Turecko a Sýrii, které zasáhlo ničivé zemětřesení.
  03:15
  Větší počet uchazčů než pracovních míst
   Poprvé téměř za 5 let je v Česku bez práce víc lidí než je volných míst. Podle úřadů hledalo v lednu zaměstnání přes 283 tisíc lidí. Pracovních pozic pro ně bylo o dva tisíce méně. Nezaměstnanost v lednu stoupla na 3,9%.
   05:21
   Češi z příhraničí jezdí za prací do Rakouska
    A právě i kvůli menší nabídce zajímavých zaměstnání jezdí řada lidí pracovat za hranice. Ti z jihu Čech hlavně do Rakouska. Chválí si tam dobré výdělky a to i na pozicích, které jsou pouze sezonní.
    07:01
    Krajský soud v Brně potvrdil podmíněný trest Petru Pláškovi
     Krajský soud v Brně potvrdil podmíněný trest traťovému komisaři Petru Pláškovi za pochybení při pořádání Rallye Lopeník v roce 2012. Trest ale zmírnil na 6 měsíců. Rozhodnutí soudu je pravomocné.
     07:24
     Nehoda komplikuje dopravu na D8 na Mělnicku
      Rozsypané uhlí komplikuje dopravu na dálnici D8 na Mělnicku. Ve směru na Prahu je zhruba na 7. kilometru zcela uzavřená a tvoří se tam kolony. V úseku totiž havaroval kamion poté, co mu praskly pneumatiky.
      07:48
      Dnes o půlnoci končí příjem žádostí o dotace na elektřinu a plyn pro velké firmy
       Ministerstvo už vyplatilo dvě a třičtvrtě miliardy z celkových 30 miliard, které na to vláda ze státního rozpočtu vyčlenila.
       09:42
       Stometrové fronty na jubilejní bankovku
        Pro speciální jubilejní bankovku se dnes vypravily tisíce lidí. Před pobočkami České národní banky se tak tvořily stometrové fronty.
        11:30
        Nárůst respiračních onemocnění na východě Čech
         Na východě Čech přibývá nemocných chřipkou a akutními respiračními onemocněními. Nejvíce jich je na Hradecku, kde zaznamenali na začátku měsíce i několik desítek závažných průběhů onemocnění.
         13:09
         Pátrání po cizincích, kteří uprchli ze záchytného zařízení
          Policisté stále pátrají po jednom cizinci, který utekl spolu s 12 dalšími ze záchytného zařízení v Bálkové na Plzeňsku, kde čekali na vyhoštění.
          13:50
          Nedostatek strojvůdců v Česku
           V Česku chybějí strojvůdci. U této náročné práce jich všichni dopravci postrádají na stovky. Důvodů je několik, třeba právě psychická náročnost.
           16:17
           Ztráty lyžařských areálů
            I když teď provozovatelé skiareálů zažívají vrchol sezony, díky dostatku sněhu a mrazivému počasí řada z nich je stále ve ztrátě. A to i několik desítek milionů korun.
            18:18
            Ukrajinci v ČR pomáhají krajanům
             V Pardubicích spolu s Čechy montují zaměřovače a kamery pro ruční zbraně.
             20:02
             Spory kvůli stavbě dálnice D3
              Kritici středočeské dálnice D3 se odvolali k soudu kvůli uděleným výjimkám na třech úsecích plánované trasy. A to kvůli ochraně vzácných živočichů. Celý proces výstavby se tím znovu prodlužuje.
              22:41
              Dvě nehody během jednoho dopoledne způsobil devětačtyřicetiletý řidič na Hodonínsku
               Nejprve naboural v Kyjově do protijedoucího auta, nezastavil a pokračoval dál. Za městem pak v zatáčce narazil do dopravní značky a skončil s autem v poli.
               23:05
               Soud s dozorci za šikanu věznů
                Výpovědí jednoho z vězňů dnes u jabloneckého okresního soudu pokračovalo projednávání jednoho ze čtyř případů, které se týkají šikany a týrání vězňů v rýnovické věznici. Obvinění v nich čelí celkem 15 dozorců.
                23:37
                Přibývá nelegálních kopáčů vltavínů
                 Přibývá nelegálních kopáčů vltavínů. Jen za poslední týden jihočeští policisté chytili v čerstvě vyhloubených jámách 3 muže. Jde přitom o trestný čin.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 9. února 2023

                 Přehled dílů

                 4594 dostupných
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. července

                 Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                 4. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám