26 minut

28. listopadu 2022

Část: Šumava se chystá na nápor karavanů

Obsah dílu

Headlines — Češi plánují šetřit na vánočních dárcích — Rakouští železničáři stávkují — Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině — Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje — Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku — Nebývalý zájem o předčasný důchod — Nová tomografie v Rumburku — Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody — Otevření silnice na okraji Ledče — Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji — Tramvajová výluka v Praze na Žižkově — Nedostatek dětských psychologů v Česku — Vládní kampaň na podporu očkování — Nová meteočidla na Vysočině — Šumava se chystá na nápor karavanů — Astronaut zůstává pilotem stíhačky

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:25
  Češi plánují šetřit na vánočních dárcích
   Češi letos plánují na vánočních dárcích šetřit víc než vloni. Důvodem jsou vysoké ceny energií, inflace a zdražování zboží. Zhruba 40 procent lidí chce podle průzkumů utratit za dárky maximálně 5 tisíc korun.
   03:39
   Rakouští železničáři stávkují
    Rakouskou železnici dnes ochromila stávka a vlaky po celé zemi nejezdí. Kolektivní protest vyhlásily tamní odbory kvůli výši minimální mzdy pro všechny zaměstnance rakouských drah. Stávka se dotkla a ještě do půlnoci dotkne i cestujících v tuzemsku, kteří využívají mezinárodní vlakové spoje.
    05:27
    Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině
     Policisté navrhli obžalovat dva bývalé policejní pyrotechniky, a to kvůli předloňskému výbuchu muničního skladu v Bílině na Teplicku. Muniční sklad v Bílině vybuchl v září 2020. Nikdo se při něm nezranil.
     05:48
     Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje
      Rezignaci na členství v České pirátské straně i funkce v zastupitelstvu Plzeňského kraje a plzeňského obvodu Slovany oznámil Filip Sequens. Čtyřicetiletý politik si v prohlášení před komunálními volbami neoprávněně připsal vysokoškolský magisterský titul.
      06:13
      Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku
       K požáru stodoly v Lestkově na Tachovsku vyjíždělo v neděli večer 6 jednotek hasičů. Oheň okamžitě zachvátil celý objekt. Střecha stavení se zřítila a kvůli bezpečnosti museli hasiči strhnout i oba štíty. Požár se jim podařilo zlikvidovat za dvě a půl hodiny. Příčinu ohně vyšetřovatelé zjišťují .
       06:52
       Nebývalý zájem o předčasný důchod
        Počet žádostí prudce vzrostl kvůli mimořádným valorizacím. Lidem v předdůchodovém věku se vyplatí podat žádost ještě letos. Polepšit si můžou o několik tisícovek měsíčně.
        08:52
        Nová tomografie v Rumburku
         Novou počítačovou tomografii za 13 milionů korun má nemocnice v Rumburku, které před časem hrozilo uzavření kvůli vysokým dluhům. Je to první větší investice od chvíle, kdy ji vloni v insolvenci koupil Ústecký kraj.
         09:40
         Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody
          Na vysoké ceny za pitnou vodu si na Plzeňsku stěžují starostové i obyvatelé několika tamních obcí. Podle nich společnost Vodárenská a kanalizační, do které obce v 90.letech podílem akcií vstoupily, špatně hospodaří. Jinde totiž platí lidé až o polovinu méně.
          11:56
          Otevření silnice na okraji Ledče
           Po devíti měsících můžou řidiči znovu projíždět pod Šeptouchovským skalním masivem v Ledči nad Sázavou. Stavbaři už dokončili zabezpečení skály a silnice je ode dneška opět otevřená. Práce na zajištění masivu přišly město a Kraj Vysočina na 20 milionů korun.
           15:00
           Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji
            Až o 40 procent podraží některé jízdenky ve Středočeském kraji. Změnu tarifu, která začne platit od dubna příštího roku.
            16:50
            Tramvajová výluka v Praze na Žižkově
             Od noci na dnešek platí dopravní omezení na silnici mezi pražským hlavním nádražím a Žižkovem. Důvodem je oprava poruchy vodovodního řadu v jedné z ulic. Částečné omezení v ní platí pro auta, úplné pak pro 9 pravidelných linek tramvají. Výluka městské hromadné dopravy tam potrvá do příštího týdne.
             16:54
             Nedostatek dětských psychologů v Česku
              Přibývá dětí s poruchami učení a chování. Uvádějí to psychologové s tím, že na vině může být i doba, kterou kvůli proticovidovým opatřením školáci strávili distanční výukou. A k tomu další problém čekací doba na potřebná vyšetření se kvůli nedostatku kvalifikovaných pracovníků prodlužuje.
              18:39
              Vládní kampaň na podporu očkování
               Zájem o očkování proti covidu-19 podle zdravotníků klesá. Minulý týden si pro vakcínu přišlo zhruba 32 tisíc lidí. Oproti tomu v říjnu to bylo v některých dnech i více než 20 tisíc zájemců. Podpořit proočkovanost populace v Česku dnes přijel do Pardubické nemocnice ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
               20:25
               Nová meteočidla na Vysočině
                Zabránit komplikacím v dopravě a vážným nehodám mají na Vysočině nové meteorologické stanice. Zatím jich v regionu funguje 9. Slouží hlavně silničářům, kteří tak mají přehled o počasí v dané lokalitě a na změny dokážou díky tomu včas reagovat.
                21:36
                Šumava se chystá na nápor karavanů
                 Karavanů na Šumavě v posledních třech letech výrazně přibývá. Kempy se sice snaží přizpůsobit zázemí, řada lidí ale parkuje s obytnými auty mimo vyhrazené plochy. Plzeňský kraj chce na příští rok zavést nové dotace určené na vybudování stání pro karavany a obytné vozy.
                 23:23
                 Astronaut zůstává pilotem stíhačky
                  Aleš Svoboda pokračuje v přípravě na misi astronauta Evropskékosmiceké agentury jako nadzvukový pilot na základně AČR v Čáslavi.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  29. listopadu 2022

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  21. června

                  Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

                  21. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. června

                  Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                  20. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. června

                  Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                  19. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. června

                  První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                  18. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. června

                  Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                  17. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám