Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Rakouští železničáři stávkují

Obsah dílu

Headlines — Češi plánují šetřit na vánočních dárcích — Rakouští železničáři stávkují — Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině — Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje — Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku — Nebývalý zájem o předčasný důchod — Nová tomografie v Rumburku — Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody — Otevření silnice na okraji Ledče — Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji — Tramvajová výluka v Praze na Žižkově — Nedostatek dětských psychologů v Česku — Vládní kampaň na podporu očkování — Nová meteočidla na Vysočině — Šumava se chystá na nápor karavanů — Astronaut zůstává pilotem stíhačky

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:25
  Češi plánují šetřit na vánočních dárcích
   Češi letos plánují na vánočních dárcích šetřit víc než vloni. Důvodem jsou vysoké ceny energií, inflace a zdražování zboží. Zhruba 40 procent lidí chce podle průzkumů utratit za dárky maximálně 5 tisíc korun.
   03:39
   Rakouští železničáři stávkují
    Rakouskou železnici dnes ochromila stávka a vlaky po celé zemi nejezdí. Kolektivní protest vyhlásily tamní odbory kvůli výši minimální mzdy pro všechny zaměstnance rakouských drah. Stávka se dotkla a ještě do půlnoci dotkne i cestujících v tuzemsku, kteří využívají mezinárodní vlakové spoje.
    05:27
    Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině
     Policisté navrhli obžalovat dva bývalé policejní pyrotechniky, a to kvůli předloňskému výbuchu muničního skladu v Bílině na Teplicku. Muniční sklad v Bílině vybuchl v září 2020. Nikdo se při něm nezranil.
     05:48
     Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje
      Rezignaci na členství v České pirátské straně i funkce v zastupitelstvu Plzeňského kraje a plzeňského obvodu Slovany oznámil Filip Sequens. Čtyřicetiletý politik si v prohlášení před komunálními volbami neoprávněně připsal vysokoškolský magisterský titul.
      06:13
      Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku
       K požáru stodoly v Lestkově na Tachovsku vyjíždělo v neděli večer 6 jednotek hasičů. Oheň okamžitě zachvátil celý objekt. Střecha stavení se zřítila a kvůli bezpečnosti museli hasiči strhnout i oba štíty. Požár se jim podařilo zlikvidovat za dvě a půl hodiny. Příčinu ohně vyšetřovatelé zjišťují .
       06:52
       Nebývalý zájem o předčasný důchod
        Počet žádostí prudce vzrostl kvůli mimořádným valorizacím. Lidem v předdůchodovém věku se vyplatí podat žádost ještě letos. Polepšit si můžou o několik tisícovek měsíčně.
        08:52
        Nová tomografie v Rumburku
         Novou počítačovou tomografii za 13 milionů korun má nemocnice v Rumburku, které před časem hrozilo uzavření kvůli vysokým dluhům. Je to první větší investice od chvíle, kdy ji vloni v insolvenci koupil Ústecký kraj.
         09:40
         Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody
          Na vysoké ceny za pitnou vodu si na Plzeňsku stěžují starostové i obyvatelé několika tamních obcí. Podle nich společnost Vodárenská a kanalizační, do které obce v 90.letech podílem akcií vstoupily, špatně hospodaří. Jinde totiž platí lidé až o polovinu méně.
          11:56
          Otevření silnice na okraji Ledče
           Po devíti měsících můžou řidiči znovu projíždět pod Šeptouchovským skalním masivem v Ledči nad Sázavou. Stavbaři už dokončili zabezpečení skály a silnice je ode dneška opět otevřená. Práce na zajištění masivu přišly město a Kraj Vysočina na 20 milionů korun.
           15:00
           Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji
            Až o 40 procent podraží některé jízdenky ve Středočeském kraji. Změnu tarifu, která začne platit od dubna příštího roku.
            16:50
            Tramvajová výluka v Praze na Žižkově
             Od noci na dnešek platí dopravní omezení na silnici mezi pražským hlavním nádražím a Žižkovem. Důvodem je oprava poruchy vodovodního řadu v jedné z ulic. Částečné omezení v ní platí pro auta, úplné pak pro 9 pravidelných linek tramvají. Výluka městské hromadné dopravy tam potrvá do příštího týdne.
             16:54
             Nedostatek dětských psychologů v Česku
              Přibývá dětí s poruchami učení a chování. Uvádějí to psychologové s tím, že na vině může být i doba, kterou kvůli proticovidovým opatřením školáci strávili distanční výukou. A k tomu další problém čekací doba na potřebná vyšetření se kvůli nedostatku kvalifikovaných pracovníků prodlužuje.
              18:39
              Vládní kampaň na podporu očkování
               Zájem o očkování proti covidu-19 podle zdravotníků klesá. Minulý týden si pro vakcínu přišlo zhruba 32 tisíc lidí. Oproti tomu v říjnu to bylo v některých dnech i více než 20 tisíc zájemců. Podpořit proočkovanost populace v Česku dnes přijel do Pardubické nemocnice ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
               20:25
               Nová meteočidla na Vysočině
                Zabránit komplikacím v dopravě a vážným nehodám mají na Vysočině nové meteorologické stanice. Zatím jich v regionu funguje 9. Slouží hlavně silničářům, kteří tak mají přehled o počasí v dané lokalitě a na změny dokážou díky tomu včas reagovat.
                21:36
                Šumava se chystá na nápor karavanů
                 Karavanů na Šumavě v posledních třech letech výrazně přibývá. Kempy se sice snaží přizpůsobit zázemí, řada lidí ale parkuje s obytnými auty mimo vyhrazené plochy. Plzeňský kraj chce na příští rok zavést nové dotace určené na vybudování stání pro karavany a obytné vozy.
                 23:23
                 Astronaut zůstává pilotem stíhačky
                  Aleš Svoboda pokračuje v přípravě na misi astronauta Evropskékosmiceké agentury jako nadzvukový pilot na základně AČR v Čáslavi.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                  17. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                  16. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                  15. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                  14. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Policie dohlíží na bezpečnost ve vlacích — Výtržnictví ve vlacích — Plán na revitalizaci Vrchlického sadů — Požár výrobní haly v Čelákovicích — 87 procent zprostředkovatelů energií, které vloni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon — Případy padělání peněz za minulý rok — Dopravní komplikace na okraji Českých Budějovic — Nárůst kamionové dopravy na Pardubicku — Začala stavba železničního mostu přes řeku Vltavu na okraji orlické přehrady na jihu Čech — Ohlášené napadení vlkem — Tvrz v obci Svébohy se hroutí — Druhá etapa oprav Barrandovského mostu — Unikátní operace v karvinské nemocnici

                  13. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám