26 minut

28. listopadu 2022

Obsah dílu

Headlines — Češi plánují šetřit na vánočních dárcích — Rakouští železničáři stávkují — Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině — Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje — Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku — Nebývalý zájem o předčasný důchod — Nová tomografie v Rumburku — Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody — Otevření silnice na okraji Ledče — Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji — Tramvajová výluka v Praze na Žižkově — Nedostatek dětských psychologů v Česku — Vládní kampaň na podporu očkování — Nová meteočidla na Vysočině — Šumava se chystá na nápor karavanů — Astronaut zůstává pilotem stíhačky

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:25
  Češi plánují šetřit na vánočních dárcích
   Češi letos plánují na vánočních dárcích šetřit víc než vloni. Důvodem jsou vysoké ceny energií, inflace a zdražování zboží. Zhruba 40 procent lidí chce podle průzkumů utratit za dárky maximálně 5 tisíc korun.
   03:39
   Rakouští železničáři stávkují
    Rakouskou železnici dnes ochromila stávka a vlaky po celé zemi nejezdí. Kolektivní protest vyhlásily tamní odbory kvůli výši minimální mzdy pro všechny zaměstnance rakouských drah. Stávka se dotkla a ještě do půlnoci dotkne i cestujících v tuzemsku, kteří využívají mezinárodní vlakové spoje.
    05:27
    Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině
     Policisté navrhli obžalovat dva bývalé policejní pyrotechniky, a to kvůli předloňskému výbuchu muničního skladu v Bílině na Teplicku. Muniční sklad v Bílině vybuchl v září 2020. Nikdo se při něm nezranil.
     05:48
     Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje
      Rezignaci na členství v České pirátské straně i funkce v zastupitelstvu Plzeňského kraje a plzeňského obvodu Slovany oznámil Filip Sequens. Čtyřicetiletý politik si v prohlášení před komunálními volbami neoprávněně připsal vysokoškolský magisterský titul.
      06:13
      Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku
       K požáru stodoly v Lestkově na Tachovsku vyjíždělo v neděli večer 6 jednotek hasičů. Oheň okamžitě zachvátil celý objekt. Střecha stavení se zřítila a kvůli bezpečnosti museli hasiči strhnout i oba štíty. Požár se jim podařilo zlikvidovat za dvě a půl hodiny. Příčinu ohně vyšetřovatelé zjišťují .
       06:52
       Nebývalý zájem o předčasný důchod
        Počet žádostí prudce vzrostl kvůli mimořádným valorizacím. Lidem v předdůchodovém věku se vyplatí podat žádost ještě letos. Polepšit si můžou o několik tisícovek měsíčně.
        08:52
        Nová tomografie v Rumburku
         Novou počítačovou tomografii za 13 milionů korun má nemocnice v Rumburku, které před časem hrozilo uzavření kvůli vysokým dluhům. Je to první větší investice od chvíle, kdy ji vloni v insolvenci koupil Ústecký kraj.
         09:40
         Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody
          Na vysoké ceny za pitnou vodu si na Plzeňsku stěžují starostové i obyvatelé několika tamních obcí. Podle nich společnost Vodárenská a kanalizační, do které obce v 90.letech podílem akcií vstoupily, špatně hospodaří. Jinde totiž platí lidé až o polovinu méně.
          11:56
          Otevření silnice na okraji Ledče
           Po devíti měsících můžou řidiči znovu projíždět pod Šeptouchovským skalním masivem v Ledči nad Sázavou. Stavbaři už dokončili zabezpečení skály a silnice je ode dneška opět otevřená. Práce na zajištění masivu přišly město a Kraj Vysočina na 20 milionů korun.
           15:00
           Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji
            Až o 40 procent podraží některé jízdenky ve Středočeském kraji. Změnu tarifu, která začne platit od dubna příštího roku.
            16:50
            Tramvajová výluka v Praze na Žižkově
             Od noci na dnešek platí dopravní omezení na silnici mezi pražským hlavním nádražím a Žižkovem. Důvodem je oprava poruchy vodovodního řadu v jedné z ulic. Částečné omezení v ní platí pro auta, úplné pak pro 9 pravidelných linek tramvají. Výluka městské hromadné dopravy tam potrvá do příštího týdne.
             16:54
             Nedostatek dětských psychologů v Česku
              Přibývá dětí s poruchami učení a chování. Uvádějí to psychologové s tím, že na vině může být i doba, kterou kvůli proticovidovým opatřením školáci strávili distanční výukou. A k tomu další problém čekací doba na potřebná vyšetření se kvůli nedostatku kvalifikovaných pracovníků prodlužuje.
              18:39
              Vládní kampaň na podporu očkování
               Zájem o očkování proti covidu-19 podle zdravotníků klesá. Minulý týden si pro vakcínu přišlo zhruba 32 tisíc lidí. Oproti tomu v říjnu to bylo v některých dnech i více než 20 tisíc zájemců. Podpořit proočkovanost populace v Česku dnes přijel do Pardubické nemocnice ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
               20:25
               Nová meteočidla na Vysočině
                Zabránit komplikacím v dopravě a vážným nehodám mají na Vysočině nové meteorologické stanice. Zatím jich v regionu funguje 9. Slouží hlavně silničářům, kteří tak mají přehled o počasí v dané lokalitě a na změny dokážou díky tomu včas reagovat.
                21:36
                Šumava se chystá na nápor karavanů
                 Karavanů na Šumavě v posledních třech letech výrazně přibývá. Kempy se sice snaží přizpůsobit zázemí, řada lidí ale parkuje s obytnými auty mimo vyhrazené plochy. Plzeňský kraj chce na příští rok zavést nové dotace určené na vybudování stání pro karavany a obytné vozy.
                 23:23
                 Astronaut zůstává pilotem stíhačky
                  Aleš Svoboda pokračuje v přípravě na misi astronauta Evropskékosmiceké agentury jako nadzvukový pilot na základně AČR v Čáslavi.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  29. listopadu 2022

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  22. dubna

                  Financování sociálních služeb v ohrožení — Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu — Muže soudí za požár supermarketu v Chodově — Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku — Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci — Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze — Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích — Vývoj liberecké korupční kauzy — Fantom hradeckých hospod — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Využití 3D modelů v archeologii a medicíně — Na Šumavě napadl další sníh — První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších — Zemřela Hana Brejchová — Lásky jedné plavovlásky na ČT2

                  22. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  19. dubna

                  Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                  19. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. dubna

                  Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                  18. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. dubna

                  Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                  17. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. dubna

                  Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                  16. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. dubna

                  Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                  15. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  12. dubna

                  Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                  12. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. dubna

                  Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                  11. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. dubna

                  ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                  10. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. dubna

                  Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                  9. 4. 2024 na ČT1

                  Napište nám