Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Češi plánují šetřit na vánočních dárcích — Rakouští železničáři stávkují — Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině — Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje — Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku — Nebývalý zájem o předčasný důchod — Nová tomografie v Rumburku — Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody — Otevření silnice na okraji Ledče — Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji — Tramvajová výluka v Praze na Žižkově — Nedostatek dětských psychologů v Česku — Vládní kampaň na podporu očkování — Nová meteočidla na Vysočině — Šumava se chystá na nápor karavanů — Astronaut zůstává pilotem stíhačky

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:25
  Češi plánují šetřit na vánočních dárcích
   Češi letos plánují na vánočních dárcích šetřit víc než vloni. Důvodem jsou vysoké ceny energií, inflace a zdražování zboží. Zhruba 40 procent lidí chce podle průzkumů utratit za dárky maximálně 5 tisíc korun.
   03:39
   Rakouští železničáři stávkují
    Rakouskou železnici dnes ochromila stávka a vlaky po celé zemi nejezdí. Kolektivní protest vyhlásily tamní odbory kvůli výši minimální mzdy pro všechny zaměstnance rakouských drah. Stávka se dotkla a ještě do půlnoci dotkne i cestujících v tuzemsku, kteří využívají mezinárodní vlakové spoje.
    05:27
    Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině
     Policisté navrhli obžalovat dva bývalé policejní pyrotechniky, a to kvůli předloňskému výbuchu muničního skladu v Bílině na Teplicku. Muniční sklad v Bílině vybuchl v září 2020. Nikdo se při něm nezranil.
     05:48
     Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje
      Rezignaci na členství v České pirátské straně i funkce v zastupitelstvu Plzeňského kraje a plzeňského obvodu Slovany oznámil Filip Sequens. Čtyřicetiletý politik si v prohlášení před komunálními volbami neoprávněně připsal vysokoškolský magisterský titul.
      06:13
      Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku
       K požáru stodoly v Lestkově na Tachovsku vyjíždělo v neděli večer 6 jednotek hasičů. Oheň okamžitě zachvátil celý objekt. Střecha stavení se zřítila a kvůli bezpečnosti museli hasiči strhnout i oba štíty. Požár se jim podařilo zlikvidovat za dvě a půl hodiny. Příčinu ohně vyšetřovatelé zjišťují .
       06:52
       Nebývalý zájem o předčasný důchod
        Počet žádostí prudce vzrostl kvůli mimořádným valorizacím. Lidem v předdůchodovém věku se vyplatí podat žádost ještě letos. Polepšit si můžou o několik tisícovek měsíčně.
        08:52
        Nová tomografie v Rumburku
         Novou počítačovou tomografii za 13 milionů korun má nemocnice v Rumburku, které před časem hrozilo uzavření kvůli vysokým dluhům. Je to první větší investice od chvíle, kdy ji vloni v insolvenci koupil Ústecký kraj.
         09:40
         Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody
          Na vysoké ceny za pitnou vodu si na Plzeňsku stěžují starostové i obyvatelé několika tamních obcí. Podle nich společnost Vodárenská a kanalizační, do které obce v 90.letech podílem akcií vstoupily, špatně hospodaří. Jinde totiž platí lidé až o polovinu méně.
          11:56
          Otevření silnice na okraji Ledče
           Po devíti měsících můžou řidiči znovu projíždět pod Šeptouchovským skalním masivem v Ledči nad Sázavou. Stavbaři už dokončili zabezpečení skály a silnice je ode dneška opět otevřená. Práce na zajištění masivu přišly město a Kraj Vysočina na 20 milionů korun.
           15:00
           Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji
            Až o 40 procent podraží některé jízdenky ve Středočeském kraji. Změnu tarifu, která začne platit od dubna příštího roku.
            16:50
            Tramvajová výluka v Praze na Žižkově
             Od noci na dnešek platí dopravní omezení na silnici mezi pražským hlavním nádražím a Žižkovem. Důvodem je oprava poruchy vodovodního řadu v jedné z ulic. Částečné omezení v ní platí pro auta, úplné pak pro 9 pravidelných linek tramvají. Výluka městské hromadné dopravy tam potrvá do příštího týdne.
             16:54
             Nedostatek dětských psychologů v Česku
              Přibývá dětí s poruchami učení a chování. Uvádějí to psychologové s tím, že na vině může být i doba, kterou kvůli proticovidovým opatřením školáci strávili distanční výukou. A k tomu další problém čekací doba na potřebná vyšetření se kvůli nedostatku kvalifikovaných pracovníků prodlužuje.
              18:39
              Vládní kampaň na podporu očkování
               Zájem o očkování proti covidu-19 podle zdravotníků klesá. Minulý týden si pro vakcínu přišlo zhruba 32 tisíc lidí. Oproti tomu v říjnu to bylo v některých dnech i více než 20 tisíc zájemců. Podpořit proočkovanost populace v Česku dnes přijel do Pardubické nemocnice ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
               20:25
               Nová meteočidla na Vysočině
                Zabránit komplikacím v dopravě a vážným nehodám mají na Vysočině nové meteorologické stanice. Zatím jich v regionu funguje 9. Slouží hlavně silničářům, kteří tak mají přehled o počasí v dané lokalitě a na změny dokážou díky tomu včas reagovat.
                21:36
                Šumava se chystá na nápor karavanů
                 Karavanů na Šumavě v posledních třech letech výrazně přibývá. Kempy se sice snaží přizpůsobit zázemí, řada lidí ale parkuje s obytnými auty mimo vyhrazené plochy. Plzeňský kraj chce na příští rok zavést nové dotace určené na vybudování stání pro karavany a obytné vozy.
                 23:23
                 Astronaut zůstává pilotem stíhačky
                  Aleš Svoboda pokračuje v přípravě na misi astronauta Evropskékosmiceké agentury jako nadzvukový pilot na základně AČR v Čáslavi.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Začala stavba úseku D6 u Hořesedel — Stavba dalších úseků D6 — Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají — Nouzové ubytování pro lidi bez domova — Nová pravidla pro převod státního majetku — Český USAR tým pomáhá v Turecku — Na Šumavě hrozí pády stromů — Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku — Muž před souzem za znásilnění 7 dětí — Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire — Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost — Škody na silnicích kvůli počasí — Pravidla pro převoz kočárků v MHD — Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku — Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje — Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích

                  7. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Vyšší mzdy pro lékaře na pohotovostech — Mírný nárůst chřipkových onemocnění mezi dětmi — Schvalování koaliční smlouvy o vedení Prahy — Horská služba varuje před mrazy — Na Kvildě naměřili nejnižší teplotu této zimy — Zemětřesení v Turecku dnes zaznamenala řada seismografů v Česku — Do Turecka míří tým českých hasičů — Vyšší náklady na provoz krytých sportovišť — Soud se strážníkem za usmrcení mladíka — Zaměstnanec drah obviněn z obecného ohrožení — Osmý den stávky v Nexen Tire — Příprava projektu na stavbu továrny v Líních — Studenti si připlatí za ubytování na kolejích — Omezení provozu na mostu kapitána Bartoše v Pardubicích — Obnova pietních míst v Českých Budějovicích — Otevření Štvanické lávky se opozdí

                  6. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

                  3. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                  2. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                  1. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                  31. 1. 2023 na ČT1

                  Napište nám