Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Senioři před Vánoci terčem podvodníků — Ústavní soud v Brně dnes zamítl stížnosti Jany Nečasové a tří bývalých zpravodajců v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. — Zastevení provozu metra linky B v ranní špičce. — Azyl pro bezdomovce se závislostmi — Počasí přeje stavebním pracím — Kontroly na tržnicích — Přepravci očekávají nápor před Vánoci — Malý zíjem o milostivé léto — Nový ředitel Lesů ČR — Čenkovice přikoupí sjezdovku — Lékařům v liberecké nemocnici začne pomáhat chirurgický robot. — Konec jindřichohradecké úzkokolejky — Návrh na zavedení 5. stupně postižení — 25 let nádrže Slezská Harta

Části dílu

00:17
Headlines
  Přehled zpráv
  01:17
  Senioři před Vánoci terčem podvodníků
   Policisté už řeší první případy kapesních krádeží v období adventu. Právě v předvánočním čase, který se tradičně pojí s nakupováním dárků, takových případů hlavně v obchodech nebo na trzích podle kriminalistů přibývá. Do přeplněných nákupních center teď proto vyrážejí policejní hlídky častěji.
   03:02
   Ústavní soud v Brně dnes zamítl stížnosti Jany Nečasové a tří bývalých zpravodajců v kauze zneužití Vojenského zpravodajství.
    Ústavní soud v Brně dnes zamítl stížnosti Jany Nečasové a tří bývalých zpravodajců v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase podle dřívějšího rozsudku nezákonně nechala sledovat jeho bývalou ženu Radku.
    03:34
    Zastevení provozu metra linky B v ranní špičce.
     Hodinu v ranní špičce nejezdilo metro na lince B. Důvodem bylo odpadnutí stropního plechového podhledu, který zakrývá kabely. Kvůli opravě následně nejezdily soupravy v obou směrech v úseku Nové Butovice - Florenc. Během výluky zajišťovaly náhradní dopravu autobusy.
     03:57
     Azyl pro bezdomovce se závislostmi
      V Česku mají vzniknout tzv. mokré azylové domy pro lidi bez domova. Oproti běžným charitním zařízením nabídnou služby i bezdomovcům závislým na drogách nebo alkoholu. Jeden z prvních mokrých azylových domů už testuje město Plzeň.
      05:52
      Počasí přeje stavebním pracím
       Ačkoliv je konec listopadu, na řadě míst v Praze stále pracují dělníci na stavbách. Díky tomu, že v metropoli stále ještě nemrzne, může se podle správců silnic stavební sezona prodloužit. Výjimek proto vydali hned několik.
       07:45
       Kontroly na tržnicích
        Pracovníci České obchodní inspekce už zahájili předvánoční kontroly tržnic. Tradičně je zajímá prodávaná elektronika, světelná vánoční výzdoba, hračky nebo silvestrovská pyrotechnika.
        09:30
        Přepravci očekávají nápor před Vánoci
         Hlavní sezona pro přepravce balíků. Začala už slevami v minulém týdnu při takzvaném Černém pátku. Dopravci po něm hlásili až dvoj-násobný počet zásilek oproti běžným dnům. Zároveň upozorňují, že hlavní předvánoční nápor je teprve čeká.
         11:15
         Malý zíjem o milostivé léto
          Už zítra skončí druhé kolo akce, při které veřejnoprávní instituce odpouštějí části dluhů. Už teď ale předběžná data ukazují, že letošní zájem lidí o takzvané "Milostivé léto" byl mnohem nižší než vloni.
          13:24
          Nový ředitel Lesů ČR
           Bude jím Dalibor Šafařík, dosavadní ekonomický ředitel podniku. Funkce se ujme příští týden.
           15:09
           Čenkovice přikoupí sjezdovku
            Čenkovice zachraňují sjezdovku na Bukové hoře. Prodává ji soukromý provozovatel a obec trať koupila, aby na svahu zajistila lyžování. Kdyby pozemky získal někdo jiný, podle starosty bylo takřka jisté, že vleky půjdou do šrotu a obnovu sjezdovky už úřady nepovolí.
            16:50
            Lékařům v liberecké nemocnici začne pomáhat chirurgický robot.
             Určený je hlavně pro gynekologické a urologické zákroky, a také operace nádorů tlustého střeva. Na zařízení za 60 milionů korun získala krajská nemocnice peníze z evropských fondů.
             18:34
             Konec jindřichohradecké úzkokolejky
              Provoz jindřichohradecké úzkokolejky skončil zhruba před dvěma měsíci. Soud jejímu vedení zamítl reorganizaci a insolvenční správkyně nařídila odvoz historických vlaků do železničního muzea. Kvůli krachu společnosti zůstaly desítky lidí bez práce.
              20:26
              Návrh na zavedení 5. stupně postižení
               Až deset tisíc Čechů má tak vážné zdravotní postižení, že potřebují prakticky celodenní asistenci. Současný systém příspěvků na péči jim ale umožňuje zaplatit si asistenta maximálně na 5 hodin denně. Iniciativa "Pátý stupeň" proto apeluje na ministerstvo práce, aby pomoc navýšilo.
               23:52
               25 let nádrže Slezská Harta
                Nejmladšímu vodnímu dílu v Česku přehradě Slezská Harta je právě 25 let. Stavba, která tehdy přišla na víc než 3 miliardy korun, pomohla Bruntálsku už krátce po svém dokončení. Při povodních v roce 1997 zachytila desítky milionů kubíků vody a podle starostů v regionu tak zachránila řadu obcí včetně Hradce nad Moravicí.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám