25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl.

Obsah dílu

Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:10
  Dotace pro malé farmáře
   Vláda se definitivně dohodla na výši dotací, kterými chce zvýhodnit malé zemědělce. Takzvanou redistributivní platbu, kterou pošle všem podnikům na prvních 150 hektarů půdy, ponechává na 23 procentech.
   03:58
   Padělky na tržnici v Hatích
    Téměř 6 tisíc padělků oblečení, bot, kabelek nebo hodinek a brýlí zabavila Česká obchodní inspekce na tržnici v Hatích na Znojemsku. Za jediný den shromáždila zboží skoro za 28 milionů korun.
    04:17
    Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze
     Zastupitelé schválili novou vyhlášku s platností od července. Mezi nové lokality přidali také náplavky, kde bude zákaz platit od půlnoci do devíti hodin ráno.
     04:40
     Odstřelování skály u Orlické přehrady
      Odstřelování skály blízko hráze orlické přehrady. Vodohospodáři tam hloubí koryto pro doplňkový bezpečnostní přeliv.
      06:49
      Stezka v oblacích na Klínovci
       V pořadí už druhé referendum v Jáchymově, které mělo dát konečné rozhodnutí o stavbě stezky v oblacích na krušno-horském Klínovci, radnice zrušila.
       08:53
       Ilegální přesun romských uprchlíků
        Do soukromé ubytovny ve Strašicích na Rokycansku přijelo ze dne na den 40 romských uprchlíků z Ukrajiny, o kterých nikdo nevěděl. Na začátku týdne jich tam legálně bylo ubytovaných třicet, část z nich ale zase odjela neznámo kam.
        09:42
        Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy
         Do obcí v okolí Prahy se stěhuje stále více lidí. Jsou tam dostupnější pozemky nebo byty, ale také více přírody. Infrastruktura v těchto místech ale často nestíhá.
         11:27
         Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony
          Na čtyřech scénách by se mělo do neděle 29. května vystřídat asi 25 hudebních těles. Chybět nebude ani klasické svěcení lázeňských pramenů.
          12:08
          Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží
           Už teď jejich cena vzrostla zhruba o 20% a podle pneuservisů ještě poroste. Lidé je tak nakupují s předstihem, jen chvíli po přezutí na letní.
           13:51
           Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít
            Ročně zemře na českých silnicích až 80 motocyklistů. Na větší bezpečnost motorkářů se zaměřilo ministerstvo dopravy, asociace autoškol i autoklub. Výsledkem je nová interaktivní aplikace Učíme se přežít.
            15:49
            V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť
             Přiletí přes 60 letadel, hlavně historickéunikáty.Program v sobotu i v neděli začíná o půl dvanácté.Potrvá 5 hodin.
             17:40
             Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha
              Česko si připomíná 80.výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Operace Anthropoid patří ke klíčovým činům evropského odboje za druhé světové války.
              18:24
              První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni
               Jedna z prvních adres, na které se ukrývali Josef Gabčík a Jan Kubiš, byla v ulici Pod Záhorskem v Plzni v rodině Václava Krále. Po odhalení celé skupiny byla rodina zatčena a zastřelena v koncentračním táboře Mauthausen.
               20:45
               Poslední sníh roztaje rychleji než loni
                Poslední sníh v Česku roztaje přibližně o 14 dní dříve než loni. I přesto, že meteorologové zatím očekavají v červnu teplotně i srážkově průměrné počasí. Průměrná teplota v květnu ale byla v porovnání s dlouhodobými statistikami vyšší.
                22:49
                Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl.
                 Cvrček polní, kterého Česká společnost entomologická vyhlásila hmyzem roku 2022.
                 24:40
                 Festival muzeijní noci
                  Před malou chvílí začal v českobudějovickém muzeu 18. ročník Festivalu muzejní noci. Letošním tématem jsou loutky a loutkové divadlo.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                  12. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                  11. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                  10. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                  9. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                  8. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                  5. 8. 2022 na ČT1

                  Napište nám