Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Dotace pro malé farmáře

Obsah dílu

Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:10
  Dotace pro malé farmáře
   Vláda se definitivně dohodla na výši dotací, kterými chce zvýhodnit malé zemědělce. Takzvanou redistributivní platbu, kterou pošle všem podnikům na prvních 150 hektarů půdy, ponechává na 23 procentech.
   03:58
   Padělky na tržnici v Hatích
    Téměř 6 tisíc padělků oblečení, bot, kabelek nebo hodinek a brýlí zabavila Česká obchodní inspekce na tržnici v Hatích na Znojemsku. Za jediný den shromáždila zboží skoro za 28 milionů korun.
    04:17
    Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze
     Zastupitelé schválili novou vyhlášku s platností od července. Mezi nové lokality přidali také náplavky, kde bude zákaz platit od půlnoci do devíti hodin ráno.
     04:40
     Odstřelování skály u Orlické přehrady
      Odstřelování skály blízko hráze orlické přehrady. Vodohospodáři tam hloubí koryto pro doplňkový bezpečnostní přeliv.
      06:49
      Stezka v oblacích na Klínovci
       V pořadí už druhé referendum v Jáchymově, které mělo dát konečné rozhodnutí o stavbě stezky v oblacích na krušno-horském Klínovci, radnice zrušila.
       08:53
       Ilegální přesun romských uprchlíků
        Do soukromé ubytovny ve Strašicích na Rokycansku přijelo ze dne na den 40 romských uprchlíků z Ukrajiny, o kterých nikdo nevěděl. Na začátku týdne jich tam legálně bylo ubytovaných třicet, část z nich ale zase odjela neznámo kam.
        09:42
        Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy
         Do obcí v okolí Prahy se stěhuje stále více lidí. Jsou tam dostupnější pozemky nebo byty, ale také více přírody. Infrastruktura v těchto místech ale často nestíhá.
         11:27
         Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony
          Na čtyřech scénách by se mělo do neděle 29. května vystřídat asi 25 hudebních těles. Chybět nebude ani klasické svěcení lázeňských pramenů.
          12:08
          Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží
           Už teď jejich cena vzrostla zhruba o 20% a podle pneuservisů ještě poroste. Lidé je tak nakupují s předstihem, jen chvíli po přezutí na letní.
           13:51
           Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít
            Ročně zemře na českých silnicích až 80 motocyklistů. Na větší bezpečnost motorkářů se zaměřilo ministerstvo dopravy, asociace autoškol i autoklub. Výsledkem je nová interaktivní aplikace Učíme se přežít.
            15:49
            V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť
             Přiletí přes 60 letadel, hlavně historickéunikáty.Program v sobotu i v neděli začíná o půl dvanácté.Potrvá 5 hodin.
             17:40
             Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha
              Česko si připomíná 80.výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Operace Anthropoid patří ke klíčovým činům evropského odboje za druhé světové války.
              18:24
              První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni
               Jedna z prvních adres, na které se ukrývali Josef Gabčík a Jan Kubiš, byla v ulici Pod Záhorskem v Plzni v rodině Václava Krále. Po odhalení celé skupiny byla rodina zatčena a zastřelena v koncentračním táboře Mauthausen.
               20:45
               Poslední sníh roztaje rychleji než loni
                Poslední sníh v Česku roztaje přibližně o 14 dní dříve než loni. I přesto, že meteorologové zatím očekavají v červnu teplotně i srážkově průměrné počasí. Průměrná teplota v květnu ale byla v porovnání s dlouhodobými statistikami vyšší.
                22:49
                Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl.
                 Cvrček polní, kterého Česká společnost entomologická vyhlásila hmyzem roku 2022.
                 24:40
                 Festival muzeijní noci
                  Před malou chvílí začal v českobudějovickém muzeu 18. ročník Festivalu muzejní noci. Letošním tématem jsou loutky a loutkové divadlo.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                  3. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                  30. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                  29. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                  27. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                  26. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                  23. 9. 2022 na ČT1

                  Napište nám