Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Klesá zájem o uprchlická centra — Stavba stanového tábora v Praze — Bronzová medaile pro ČR z mistrovství světa v ledním hokeji — Zemědělci řeší náhrady za zemní plyn — Řidič ujížděl před policejní hlídkou — Požár rozestavěného rodinného domu — Omezení provozní doby podniků — Nedostatek vody v Krkonoších a její zdražování — Vznik multifunkčního operačního střediska — Soud o údajných machinacích s pozemky — Začalo období škol v přírodě — Sazenice stromů zdražují — Veterináři řeší jatka v Hraběticích na Znojemsku — Náklady na léčbu Ukrajinců v Česku — Humpolecký pivovar Bernard otevírá návštěvnické centrum — Kontrola kvality medu

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:33
  Klesá zájem o uprchlická centra
   Krajská asistenční centra omezují provoz, většina z nich už nebude fungovat o víkendech. Netýká se to jen center v Praze, Brně a Ostravě.
   04:37
   Stavba stanového tábora v Praze
    Nejvíce uprchlíků zůstává nadále v Praze, podle posledních údajů ministerstva jich tam pobývá přes 83.000. Hlavní město se tak potýká s nedostatkem ubytování pro běžence. Kromě toho stále řeší i nápor na hlavním nádraží, kde třeba v noci na dnešek přespávalo 230 lidí. A to včetně těch, kteří na ochranu v České republice nemají nárok.
    07:09
    Bronzová medaile pro ČR z mistrovství světa v ledním hokeji
     Stovka fanoušků a rodiny nejbližších přivítaly hodinu po poledni na pražském Letišti Václava Havla českou hokejovou reprezentaci, která na mistrovství světa v Tampere a Helsinkách pod vedením finského trenéra Kariho Jalonena vybojovala bronzové medaile.
     07:56
     Zemědělci řeší náhrady za zemní plyn
      Nejistota kolem dodávek plynu a jeho ceny vede některé zemědělské podniky a družstva k inovativním řešením. Zemní plyn používají např. při sušení obilí, a tak v jihočeském Dyníně plánují, že si pořídí zásobníky na plyn zkapalněný.
      09:46
      Řidič ujížděl před policejní hlídkou
       Policejní záběry a ukazují auto s řidičem, který skrz Sedlčany projížděl víc než 100 kilometrovou rychlostí. A ujížděl i před policejní hlídkou, nereagoval na její výzvy k zastavení a její výzvy ignoroval i poté, co dostal smyk a havaroval.
       10:25
       Požár rozestavěného rodinného domu
        V Praze-Lysolajích, v Kovárenské ulici, v noci hořelo horní patro a střecha rozestavěného rodinného domu. Zasahující hasiči z něj evakuovali 3 lidi. Co přesně se tam stalo, proč hořet začalo, se vyšetřuje.
        10:42
        Omezení provozní doby podniků
         Dohoda města a karlovarských podnikatelů, která měla zajistit hlavně noční klid v centru lázeňské zóny, nakonec zřejmě skončí u soudu - vzdor memorandu podepsanému v březnu.
         12:36
         Nedostatek vody v Krkonoších a její zdražování
          V Krkonoších není dost vody a její cena jde nahoru. Zatímco ještě před epidemií covidu platili odběratelé v součtu necelých 80 korun za metr krychlový vodného a stočného, letos je cena už o 10 korun vyšší. A prognózy jsou takové, že ani ta není definitivní, že stoupat bude dál.
          14:23
          Vznik multifunkčního operačního střediska
           Nad strahovským tunelem v Praze vzniká multifunkční operační středisko, odkud se za tři roky bude kontrolovat doprava v celém hlavním městě. Zázemí tam budou mít dopravní inženýři, dispečeři i policisti, kteří teď, zatím, na provoz v metropoli, dohlížejí z různých míst.
           16:19
           Soud o údajných machinacích s pozemky
            9 let trvalo u Krajského soudu v Liberci řízení se dvěma místními komunálními politiky ODS - bývalým náměstkem primátora Pavlem Krenkem a někdejším zastupitelem Jiřím Zeronikem. Obžaloba je vinila z machinací s pozemky v lyžařských sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci, kde se pak konalo mistrovství světa v klasickém lyžování.
            18:22
            Začalo období škol v přírodě
             S blížícími se prázdninami a slunečným počasím přichází období škol v přírodě. Na těch, ve srovnání s předchozími lety, neplatí žádná protiepidemická opatření, a tak je pořádání podobných akcí bez omezení.
             20:08
             Sazenice stromů zdražují
              Od loňska ceny vzrostly asi o dvacet procent. A poptávka stoupá. Kvůli gradaci kůrovce v předchozích letech se vlastníci lesů teď snaží porosty obnovit. Třeba lesní školky na Šumavě kvůli tomu chtějí zvýšit produkci smrků, buků nebo jedlí.
              21:57
              Veterináři řeší jatka v Hraběticích na Znojemsku
               Hrubým zacházením zaměstnanců jatek v Hraběticích na Znojemsku se zvířaty se dnes začala zabývat Státní veterinární správa. Jatka provozuje firma Intramo Znojmo.
               22:20
               Náklady na léčbu Ukrajinců v Česku
                Náklady na léčbu Ukrajinců v Česku budou podle Všeobecné zdravotní pojišťovny zhruba sedm miliard korun. Příjmy z jejich pojistného, které za ně odvede stát nebo zaměstnavatelé, budou asi o dvě miliardy a 400 milionů nižší.
                22:46
                Humpolecký pivovar Bernard otevírá návštěvnické centrum
                 Humpolecký pivovar Bernard po zkušebním provozu od června otevírá návštěvnické centrum. Vzniklo k třiceti letům od založení závodu. Součástí novostavby je i rozhledna kolem pivovarského komína. Její stavbu kritizovala část opozice.
                 23:16
                 Kontrola kvality medu
                  Včelaři začínají stáčet první letošní med. Především ten z řepky a lučního porostu. Podle prvních odhadů ho letos bude dost. Na kvalitu a falšování se zaměřuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                  27. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                  26. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                  23. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                  22. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                  21. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                  20. 9. 2022 na ČT1

                  Napište nám