25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nezaměstnanost v Česku klesla na 3,3 procenta — Vývoj mezd — Další zdražení čeká v pekárnách a cukrárnách — Adam Vyčítal má nárok na odškodné — Koněv zřejmě nebude čestným občanem Prahy — Bombardování Mladé Boleslavi — Odebrání čestného občanství V. Těreškovové — Plán vzniku onkologického centra v Karlovarském kraji — Nový pavilon pro libereckou nemocnici — Dopravní komplikace ve Žďáře nad Sázavou — Nevšední podívaná dnes čekala na turisty, kteří se vydali z krkonošské Pece pod Sněžkou na Luční boudu. — Demolice největší černé stavby v Plzni — Republikové mistrovství v plesové choreografii a párových tancích — Nejdelší visutý most na světě v Dolní Moravě — Výluka vysílače

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv
  01:05
  Nezaměstnanost v Česku klesla na 3,3 procenta
   Jde o vůbec nejnižší procento v Evropské unii. Práce pro lidi, kteří ji hledají, je dost.
   03:21
   Vývoj mezd
    Podle České národní banky brali lidé v letošním prvním čtvrtletí v průměru o 8 procent víc než rok před tím. Koupí si za to ale méně, mzdy jim totiž reálně klesly kvůli vysoké inflaci a prudkému zdražování.
    03:33
    Další zdražení čeká v pekárnách a cukrárnách
     Zákazníci se tak musejí připravit na to, že v nejbližších týdnech se opět zvýší cena chleba, pečiva i cukrářských výrobků. Pekařům nic jiného nezbývá.
     05:12
     Adam Vyčítal má nárok na odškodné
      Okr.soud v Pardubicích rozhodl, že nemocnice v Pardubicích musí Adamovi Vyčítalovi, který je po operaci mandlí v bdělém kómatu,musí nemocnice v Pardubicích vyplatit odškodné.Na výši se mají dohodnout rodiče s nemocnicí,pokud by k dohodě nedošlo, určí ji soud.
      07:24
      Koněv zřejmě nebude čestným občanem Prahy
       Dnes o tom rozhodli radní. Občanství získal vojevůdce v červnu 1945. Na konci druhé světové války se totiž podílel na osvobození Prahy, části Polska, Slezska a Saska.
       09:21
       Bombardování Mladé Boleslavi
        Na samotném konci války se jednou z posledních evropských
        10:38
        Odebrání čestného občanství V. Těreškovové
         České Budějovice odebraly čestné občanství kosmonautce z bývalého Sovětského svazu Valentině Těreškovové. Rozhodli o to zastupitelé jihočeské metropole.
         12:31
         Plán vzniku onkologického centra v Karlovarském kraji
          Karlovarský kraj je kromě Středočeského jediným regionem bez komplexního onkologického centra. Právě plán jeho vzniku dnes řešilo hejtmanství společně s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem.
          14:10
          Nový pavilon pro libereckou nemocnici
           Liberecká krajská nemocnice řeší, jak postaví pavilon urgentní medicíny. Ten je nezbytný pro další rozvoj nemocnice, která poskytuje jako jediná v kraji vysoce specializovanou péči. Limituje ji teď ale cena.
           15:57
           Dopravní komplikace ve Žďáře nad Sázavou
            Dlouhé čekání v kolonách a zdržení na cestách. Dva z nejdůležitějších výjezdů jsou v péči stavebníků a město se plní auty. V jeho okolí je navíc čekají další uzavírky.
            17:36
            Nevšední podívaná dnes čekala na turisty, kteří se vydali z krkonošské Pece pod Sněžkou na Luční boudu.
             Ve výšce okolo 1400 metrů nad mořem se asfaltová silnice ztrácí pod několikametrovou vrstvou sněhu.
             19:20
             Demolice největší černé stavby v Plzni
              Původně to měl být moderní autosalon, místo toho se ale z budovy stala největší černá stavba v Plzni. Dnes plzeňští zastupitelé rozhodli, že půjde po dlouhých letech k zemi a schválili smlouvu s developery.
              21:03
              Republikové mistrovství v plesové choreografii a párových tancích
               Téměř tři stovky tanečníků o víkendu hostila východočeská Chrudim. V sále tamního divadla se představili ti nejlepší z celého Česka.
               22:26
               Nejdelší visutý most na světě v Dolní Moravě
                Nejdelší visutý most pro pěší na světě, tímto prvenstvím se pyšní lávka dlouhá 721 metrů, která se tento týden otevře v Dolní Moravě v Pardubickém kraji.
                23:49
                Výluka vysílače
                 Zítra v úterý bude mimo provoz vysílač Domažlice - Vraní vrch pro vysílací síť 21, a to od 6 do 15 hodin. Programy České televize tam tak budou v tomto čase nedostupné.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sčítání škod po bleskových záplavách — Odstraňování následků po deštích — Obnovení provozu po nehodě vlaku — Šíření covid-19 v Česku zrychluje — Zadržení členů gangu — Měsíc od požáru v Alzheimer centra — Kamion narazil do mostu — Česko předsedá Radě EU — Začíná 56. MFF Karlovy Vary — Ode dneška platí vyšší životní minimum — Nový železniční koridor na Benešovsku — Správce sociálně vyloučených lokalit — Balík s kokainem v Ústeckém kraji — Zloděj, který nekrade, jen se dívá — Pražskému letišti vypadl odbavovací systém — Odstraňování kůrovcové kalamity

                 1. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky nočních bouřek — Bleskové povodně ve středních Čechách — Konec školního roku — České předsednictví v Radě EU — Přípravy na přílet eurokomisařů — Konec nouzového stavu — Končí termín podání žádosti o odškodnění pro obyvatele Vrbětic — Dopravní omezení v Pardubicích — Přibývá nehod na elektrokoloběžkách — SeČTeno 2022 — Policie řeší na Šumavě další případ napadení — Spis Stoka II — Jídelna v mostecké nemocnici začala nabízet obědy pro veřejnost — Krádež součástek ve Škoda Auto — Umělá inteligence pomůže s diagnózou pacientů

                 30. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Výkyvy teplot ohrožují lidské zdraví — Likvidace následků bouřek — Zřícená střecha v části Žižkových kasáren — Výstraha na bouřky a povodně — SeČTeno 2022 — Nedostatek míst na středních školách v Praze — Zvýšení životního — Požár bytu v Praze 3 — Z balíku na poště vylézaly včely — Zvýšil se počet nehod na přejezdech — Přípravy na KVIFF vrcholí — Nový bojový dron Bivoj — Náročné dny pro květinářství

                 29. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

                 28. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                 27. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                 24. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám