25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:14
  Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta
   Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku je nejvyšší od prosince 1993. Vliv na to měly zejména ceny bydlení, pohonných hmot a potravin.
   03:57
   Dopravci řeší s krajem zdražování PHM
    Hradecké hejtmanství zahájilo s autobusovými dopravci jednání o dodatcích k desetiletým smlouvám,které by zajistily úhradu prudkého zdražení pohonných hmot.
    05:52
    Růst cen v dubnu
     Výrazně zdražují také potraviny, třeba maso, cukr, oleje a také zelenina.
     06:33
     Ceny potravin
      Potraviny nadále výrazně zdražují.
      07:54
      Od září se opět mimořádně zvýší důchody
       senioři dostanou průměrně zhruba o 700 korun víc. Zásluhový procentní díl penzí podle ministra práce Mariana Jurečky vzroste o pět celých a dvě desetiny procenta.
       08:17
       Humanitární dávky uprchlíkům
        Udělení humanitární dávky uprchlíkům ve výši pěti tisíc korun bude od pondělí podmíněné razítkem potvrzujícím překročení ukrajinské hranice. Novinářům to řekl ministr vnitra Vít Rakušan.
        08:59
        Další trest pro sexuálního predátora
         Se dvěma lety za mřížemi odsoudil dnes Okresní soud v Ústí nad Labem Slováka Ivana Hazucha, který figuroval v dokumentu V síti režiséra Víta Klusáka. Hazucha si podle obžaloby v listopadu 2020 začal přes sociální síť dopisovat s 25 letou dívkou, která se vydávala za 12 letou.
         10:51
         Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas
          Ředitelství silnic a dálnic připravuje výkupy pozemků pro stavbu obchvatu Plas na severním Plzeňsku. Pozemků tam bude potřebovat vykoupit nebo směnit až na 350.
          12:33
          Dálniční most D35
           Budoucí dálniční most nad železničním koridorem z Čech na Moravu v Uhersku - původně ho postavili podél trati a pak obě části nad železnici otočili.
           14:22
           Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou
            Před vynucenou covidovou přestávkou platila za druhou největší v Česku. A majitelé stovky atrakcí doufají, že taková bude i letos.
            16:06
            Obavy z dopadů sucha na úrodu
             Tři nejhorší stupně sucha ze šesti jsou aktuálně na 16ti procentech území Česka a podle serveru Intersucho by to vzhledem k očekávaným teplým dnům bez větších srážek mohlo příští týden být až 40 procent.
             16:32
             Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí
              To i přesto, že vláda zrušila povinnost přidávat ji do biopaliv. Výkupní cena totiž stále roste. Důvodem je i konflikt na Ukrajině. Ta je zásadním exportérem slunečnicového oleje, který teď na trhu chybí.
              18:19
              Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů
               V líhni potřebují topit zemním plynem. Kvůli obavám o jeho dodávky pro jistotu našli ještě náhradní řešení.
               19:58
               Výstraha před požáry
                Vyšší riziko požárů bude kvůli suchu platit zítra a ve čtvrtek na některých místech v Česku. Zákaz rozdělávání ohňů tak bude platit například v lesích.
                21:40
                21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest
                 Letošní ročník je věnován humoru v animaci. Na festivalu se představí na 500 filmů, přičemž jen 160 z nich je soutěžních. Součástí festivalu je také sekce počítačových her.
                 22:19
                 Drama v soudní síni
                  V režii herců Slováckého divadla, kteří hru Teror německého autora Ferdinanda von Schiracha, hrají přímo v jednací síni Okresního soudu v Uherském Hradišti.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                  24. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                  23. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                  22. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                  21. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                  20. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                  17. 6. 2022 na ČT1

                  Napište nám