25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv
  01:00
  Snížení spotřební daně na pohonné hmoty
   Nafta a benzin se zlevní od června o korunu a padesát haléřů za litr. Senát dnes schválil snížení spotřební daně na pohonné hmoty v reakci na skokový nárůst jejich cen. A třeba pro autodopravce to může být vítaná pomoc.
   03:44
   Peníze na potraviny
    Ministr zemědělství Zdeněk Nekula na dnešním jednání požádá vládu o půl miliardy korun na potraviny pro Správu státních hmotných rezerv. Řekl to před začátkem schůze kabinetu.
    04:20
    Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny
     Co se stovkami kumulujících se, bezprizorních romských uprchlíků z Ukrajiny. V Praze přespávají na Hlavním nádraží. Vedení hlavního města už několik týdnů apeluje na vládu, aby s řešením situace pomohla.
     06:39
     Adaptační centrum pro uprchlíky
      Město Harrachov vybudovalo pro ukrajinské uprchlíky adaptační centrum, ve kterém pořádá intenzivní kurzy češtiny. Běžencům tak chce usnadnit začlenění do společnosti.
      07:49
      Multifunkční aréna pro Pardubice
       Podnikatel Petr Dědek, majitel hokejového Dynam, představil svůj záměr za 3-4 miliardy korun. Ne všichni souhlasí.
       10:06
       Vyznamenání pro letce
        Pamětními odznaky velitele a čestnými stuhami Společnosti Václava Morávka byli vyznamenáni vojáci při slavnostním nástupu na náměstí jednotky taktického letectva v Čáslavi.
        11:59
        Vstupp do ukrajinské armády
         Premiér Petr Fiala podepíše vstup Čechů do ukrajinských ozbrojených sil ve všech případech, kdy žádost podpořily všechny příslušné úřady.
         12:19
         Nedostatek pitné vody v Krkonoších
          I přes zdražování a nedostatek materiálů pokračuje další výstavba v Krkonoších. Od dob covidu tu trvá vysoká poptávka po investičních apartmánech. Místní lidé ale pociťují nedostatek pitné vody.
          14:37
          Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu
           Původně platila výstraha jen pro severní polovinu Čech. Nejvyšší bude riziko zítra, kdy má také foukat silný vítr. V pěti krajích bude varování podle odhadů meteorologů platit až do odvolání.
           15:01
           Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná
            Kvůli mírné zimě začala dřív a v souvislosti s teplým a suchým počasím je v ovzduší abnormální množství pylu. Ten trápí hlavně alergiky a astmatiky.
            16:39
            Klesá počet nových případů covidu
             Čísla nově potvrzených případů nákazy covidem stále klesají, a to napříč republikou. Spolu s tím, jak vláda rozvolnila opatření také klesl zájem o očkování. Nemocnice ale stále mají k dispozici tisíce dávek vakcín, kdyby přišla další vlna a o okovaní začal znova být zájem.
             18:40
             Sestra roku pro kamilu Zikmundovou
              Příběh pacientky, který redaktoři České televize sledují několik let. Renata Brázdová bezmála 9 let strávila v nemocnicích připojená na umělou plicní ventilaci. Díky zdravotní sestře Kamile Zikmundové se podařilo pacientku dostat do domácí péče.
              20:19
              Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage
               Festival je na podporu českého předsednictví v Radě Evropské Unie. Univerzitní projekt chce oslovit studenty i veřejnost a seznámit je s prioritami, se kterými Česko blížící se funkci přijímá.
               21:28
               Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška
                Pracovníci státního podniku povodí Ohře vypustili do řeky testovací látku, která pomůže díky následnému zbarvení vody odhalit množství možných škodlivých látek.
                23:12
                České pantografy pro TGV-M vlaky
                 S výrobou dvou set vysokorychlostních pantografů pro nově vyvíjenou generaci vysokorychlostních vlaků TGV -M začala jedna z plzeňských firem. Tyto vlaky, jezdící rychlostí až 320 kilometrů za hodinu.
                 23:54
                 Noční běh pro Světlušku
                  O tom, že i běh ve tmě má smysl, se dnes přesvědčí sportovci v Jihlavě. Závod, při kterém nejde o čas, ale o zážitek a také chuť pomáhat, začne v jednadvacet hodin.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

                  28. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                  27. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                  24. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                  23. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                  22. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                  21. 6. 2022 na ČT1

                  Napište nám