25 minut

11. května 2022

Obsah dílu

Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv
  01:00
  Snížení spotřební daně na pohonné hmoty
   Nafta a benzin se zlevní od června o korunu a padesát haléřů za litr. Senát dnes schválil snížení spotřební daně na pohonné hmoty v reakci na skokový nárůst jejich cen. A třeba pro autodopravce to může být vítaná pomoc.
   03:44
   Peníze na potraviny
    Ministr zemědělství Zdeněk Nekula na dnešním jednání požádá vládu o půl miliardy korun na potraviny pro Správu státních hmotných rezerv. Řekl to před začátkem schůze kabinetu.
    04:20
    Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny
     Co se stovkami kumulujících se, bezprizorních romských uprchlíků z Ukrajiny. V Praze přespávají na Hlavním nádraží. Vedení hlavního města už několik týdnů apeluje na vládu, aby s řešením situace pomohla.
     06:39
     Adaptační centrum pro uprchlíky
      Město Harrachov vybudovalo pro ukrajinské uprchlíky adaptační centrum, ve kterém pořádá intenzivní kurzy češtiny. Běžencům tak chce usnadnit začlenění do společnosti.
      07:49
      Multifunkční aréna pro Pardubice
       Podnikatel Petr Dědek, majitel hokejového Dynam, představil svůj záměr za 3-4 miliardy korun. Ne všichni souhlasí.
       10:06
       Vyznamenání pro letce
        Pamětními odznaky velitele a čestnými stuhami Společnosti Václava Morávka byli vyznamenáni vojáci při slavnostním nástupu na náměstí jednotky taktického letectva v Čáslavi.
        11:59
        Vstupp do ukrajinské armády
         Premiér Petr Fiala podepíše vstup Čechů do ukrajinských ozbrojených sil ve všech případech, kdy žádost podpořily všechny příslušné úřady.
         12:19
         Nedostatek pitné vody v Krkonoších
          I přes zdražování a nedostatek materiálů pokračuje další výstavba v Krkonoších. Od dob covidu tu trvá vysoká poptávka po investičních apartmánech. Místní lidé ale pociťují nedostatek pitné vody.
          14:37
          Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu
           Původně platila výstraha jen pro severní polovinu Čech. Nejvyšší bude riziko zítra, kdy má také foukat silný vítr. V pěti krajích bude varování podle odhadů meteorologů platit až do odvolání.
           15:01
           Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná
            Kvůli mírné zimě začala dřív a v souvislosti s teplým a suchým počasím je v ovzduší abnormální množství pylu. Ten trápí hlavně alergiky a astmatiky.
            16:39
            Klesá počet nových případů covidu
             Čísla nově potvrzených případů nákazy covidem stále klesají, a to napříč republikou. Spolu s tím, jak vláda rozvolnila opatření také klesl zájem o očkování. Nemocnice ale stále mají k dispozici tisíce dávek vakcín, kdyby přišla další vlna a o okovaní začal znova být zájem.
             18:40
             Sestra roku pro kamilu Zikmundovou
              Příběh pacientky, který redaktoři České televize sledují několik let. Renata Brázdová bezmála 9 let strávila v nemocnicích připojená na umělou plicní ventilaci. Díky zdravotní sestře Kamile Zikmundové se podařilo pacientku dostat do domácí péče.
              20:19
              Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage
               Festival je na podporu českého předsednictví v Radě Evropské Unie. Univerzitní projekt chce oslovit studenty i veřejnost a seznámit je s prioritami, se kterými Česko blížící se funkci přijímá.
               21:28
               Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška
                Pracovníci státního podniku povodí Ohře vypustili do řeky testovací látku, která pomůže díky následnému zbarvení vody odhalit množství možných škodlivých látek.
                23:12
                České pantografy pro TGV-M vlaky
                 S výrobou dvou set vysokorychlostních pantografů pro nově vyvíjenou generaci vysokorychlostních vlaků TGV -M začala jedna z plzeňských firem. Tyto vlaky, jezdící rychlostí až 320 kilometrů za hodinu.
                 23:54
                 Noční běh pro Světlušku
                  O tom, že i běh ve tmě má smysl, se dnes přesvědčí sportovci v Jihlavě. Závod, při kterém nejde o čas, ale o zážitek a také chuť pomáhat, začne v jednadvacet hodin.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  12. května 2022

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  17. dubna

                  Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                  17. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. dubna

                  Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                  16. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. dubna

                  Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                  15. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  12. dubna

                  Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                  12. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. dubna

                  Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                  11. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. dubna

                  ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                  10. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. dubna

                  Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                  9. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. dubna

                  Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                  8. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. dubna

                  5. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. dubna

                  Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                  4. 4. 2024 na ČT1

                  Napište nám