25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:19
  Stanové městečko pro uprchlíky v Troji
   Stavbu tohoto nouzového přístřeší nařídil ministr vnitra Vít Rakušan. Ubytovat tam chce až sto padesát uprchlíků, převážně romského původu, kteří už několik dní přespávají na hlavním nádraží.
   03:57
   Krizový štáb řeší stanové městečko
    Provoz nouzového stanového městečka bude zajišťovat magistrát hlavního města spolu se Správou uprchlických zařízení a romskými neziskovými organizacemi.
    05:33
    Podpora z programu Covid 22
     Vybraní podnikatelé zasažení opatřeními proti koronaviru mohou už jen do půlnoci žádat o podporu z programu Covid 22. Jde o stravovací služby, ubytování, prádelny nebo cestovní agentury.
     06:07
     Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku
      Jednu z největších současných vodohospodářských staveb na východě Čech brzdí spory. Protipovodňová hráz pro Povodí Labe, obří suchý poldr u Kutřína na Chrudimsku, měl stát půl miliardy korun.
      08:06
      Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu
       Krajský soud v Brně na konci dubna zrušil stavební povolení na jihovýchodní obchvat Havlíčkova Brodu. Vyhověl tak žalobě zemědělce Miroslava Hrtúse.
       09:39
       Záškrt v ČR
        Raritní formu záškrtu hlásí na Vysočině tamní hygienická stanice. Podle Státního zdravotního ústavu jde o první případ tohoto onemocnění v Česku od roku 1995.
        10:26
        Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách
         Letos jenom za první tři měsíce už v Česku zemřelo 26 chodců. Často přitom přecházejí na červenou, mimo vyznačený přechod nebo vstupují do silnice bezprostředně před blížícím se autem.
         12:22
         Oprava Barrandovského mostu
          Silničáři začnou pozítří vyznačovat dopravní omezení na Barrandovském mostě. V neděli pak na místo najedou frézy a bagry.
          14:13
          Sucho ovlivňuje zemědělce
           Letní počasí v Česku ovlivňuje úrodu většiny plodin a zemědělci už teď očekávají nižší výnosy. Výrazněji totiž nezaprší do konce příštího týdne.
           16:29
           Výstraha před požáry
            V části Česka platí výstraha před požáry kvůli suchu. Nebezpečí hrozí na jižní a střední Moravě a v severní polovině Čech. Dnes bude riziko zvyšovat i silný vítr.
            17:02
            Nová sezóna pro koupaliště
             S příchodem teplejšího počasí se majitelé a provozovatelé koupališť začínají připravovat na novou sezónu.
             18:39
             Na Znojemsku se našlo velké množství munice
              Velké množství munice z druhé světové války lidé našli při výkopových pracích u malé obce na Znojemsku. Konkrétně jde o 92 pancéřových pěstí a více než dva tisíce ručních granátů.
              20:41
              Poštovní známky pro děti z Ukrajiny
               Vydala je Česká pošta pro Nadaci Charty 77 a její Konto Bariéry.
               22:33
               Historické nádraží Martinice v Krkonoších
                Vlakové nádraží Martinice v Krkonoších zůstane na seznamu kulturních památek. Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost, kterou proti rozhodnutí Ministerstva kultury podala Správa železniční dopravní cesty.
                24:14
                Začíná Pražské jaro
                 Začíná 77. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Na zahajovacím večerním koncertu v Obecním domě tradičně zazní Má vlast od Bedřicha Smetany.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                 27. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                 24. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                 23. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                 22. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                 21. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                 20. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám