25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:10
  Stavební úřady v horských oblastech
   Města Kašperské Hory nebo Železná Ruda nechtějí přijít o stavební úřady. Plzeňský kraj se chce za ně postavit, nesouhlasí s tím, aby o tom, jaké stavební úřady v regionu zůstaly, rozhodoval stát.
   04:06
   Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner
    Nahradí kardinála Dominika Duku, který úřad vedl od roku 2010 a už čtyři roky ve funkci přesluhoval. Nového pražského arcibiskupa jmenoval Vatikán v poledne.
    04:54
    Radnice ve Strakonicích koupí teplovod
     Konec sporů kolem dodávek tepla ve Strakonicích na sídlišti Šumavská. Kvůli nim obyvatelé několikrát zažili vypínání tepla.
     06:42
     Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent
      Může za to růst cen nemovitostí, přísnější podmínky pro získání úvěrů a taky vyšší sazby. Ty v dubnu v průměru vzrostly na čtyři celá a 39 setin procenta.
      07:41
      Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova
       . Je to jedna z nejstarších v Česku, v provozu byla přes padesát let. Byla závislá na uhlí ze sousedního dolu. To postupně dochází.
       08:56
       Uprchlíci z Ukrajiny
        Vláda chce mít do poloviny června přesná data o obsazenosti krajů ukrajinskými uprchlíky. Během představení strategie zvládání migrační krize to poslancům řekl ministr vnitra Vít Rakušan.
        10:44
        Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech
         Jeden uprchlík tam připadá zhruba na deset obyvatel. I tam teď řeší otázku, kde je ubytovat.
         12:27
         Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině.
          Technologická firma ze Žďáru nad Sázavou ale zatím nevěděla, jak je dopravit na místo. Dnes si pro ně přijeli zástupci ukrajinské strany.
          14:11
          Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta.
           Dítě zdravotníci letecky transportovali do nemocnice, chodci utrpěli těžká zranění. Lehké zranění utrpěl i mladý muž a jeho nezletilá spolujezdkyně.
           14:58
           Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem
            Do vyloučené lokality Krásné Březno v Ústí nad Labem se po 10 letech vrací státní policie. Radnice pro ni upraví objekt bývalé školky. Práce už začaly. Městský obvod Neštěmice, pod který Krásné Březno spadá vyjde oprava na 22 mil.
            16:39
            Dnes začíná hokejové mistrovství světa
             Letos se koná ve Finsku. Hokejoví fanoušci se tak už dnes připravovali na sledování prvních zápasů. Na návrat fanoušků se těší i hospody a restaurace.
             18:55
             Očkování na covid-19
              Rizikoví pacienti by podle něj neměli odkládat posilující dávku. Naopak ostatní, kteří ji dosud nedostali, by mohli vyčkat na přelom léta a podzimu.
              19:24
              Záškrt na Vysočině
               Státní zdravotní ústav ve čtvrtek informoval o případu výskytu zvláštní formy záškrtu. Onemocnění se potvrdilo u pacientky na Vysočině. Naposledy se nákaza v Česku objevila před sedmadvaceti lety.
               20:44
               Soud s exředitelem kladenské policie
                Bývalému řediteli kladenské městské policie Stanislavu Procházkovi dnes okresní soud v Kladně nepravomocně uložil za nedbalou kontrolu faktur, peněžitý trest 72.000 korun.
                21:20
                Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť
                 Ta jsou důležitá pro zadržování vody v krajině a tím i pro život vzácných druhů. Dnešní šumavská brigáda ale byla jiná v tom, že se do rašelinišť museli vydat úředníci národního parku, kteří běžně do terénu nechodí.
                 23:07
                 Do ČR letí balon na vodík
                  Pilot Miloš Kovář má před sebou noční let z Bitterfeldu-Wolfenu severně od Lipska cca 350 km na základnu v Kejžlici na Pelhřimovsku.
                  23:42
                  Signal Festival 2022
                   Věže Karlova mostu spojí na dvě noci laserové paprsky, Signal Festival touto instalací slaví deset let své existence, pondělní Mezinárodní den světla i přínos vědy a její pokrok.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                   27. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                   24. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                   23. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                   22. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                   21. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                   20. 6. 2022 na ČT1

                   Napište nám