25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Plán vzniku onkologického centra v Karlovarském kraji

Obsah dílu

Headlines — Nezaměstnanost v Česku klesla na 3,3 procenta — Vývoj mezd — Další zdražení čeká v pekárnách a cukrárnách — Adam Vyčítal má nárok na odškodné — Koněv zřejmě nebude čestným občanem Prahy — Bombardování Mladé Boleslavi — Odebrání čestného občanství V. Těreškovové — Plán vzniku onkologického centra v Karlovarském kraji — Nový pavilon pro libereckou nemocnici — Dopravní komplikace ve Žďáře nad Sázavou — Nevšední podívaná dnes čekala na turisty, kteří se vydali z krkonošské Pece pod Sněžkou na Luční boudu. — Demolice největší černé stavby v Plzni — Republikové mistrovství v plesové choreografii a párových tancích — Nejdelší visutý most na světě v Dolní Moravě — Výluka vysílače

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv
  01:05
  Nezaměstnanost v Česku klesla na 3,3 procenta
   Jde o vůbec nejnižší procento v Evropské unii. Práce pro lidi, kteří ji hledají, je dost.
   03:21
   Vývoj mezd
    Podle České národní banky brali lidé v letošním prvním čtvrtletí v průměru o 8 procent víc než rok před tím. Koupí si za to ale méně, mzdy jim totiž reálně klesly kvůli vysoké inflaci a prudkému zdražování.
    03:33
    Další zdražení čeká v pekárnách a cukrárnách
     Zákazníci se tak musejí připravit na to, že v nejbližších týdnech se opět zvýší cena chleba, pečiva i cukrářských výrobků. Pekařům nic jiného nezbývá.
     05:12
     Adam Vyčítal má nárok na odškodné
      Okr.soud v Pardubicích rozhodl, že nemocnice v Pardubicích musí Adamovi Vyčítalovi, který je po operaci mandlí v bdělém kómatu,musí nemocnice v Pardubicích vyplatit odškodné.Na výši se mají dohodnout rodiče s nemocnicí,pokud by k dohodě nedošlo, určí ji soud.
      07:24
      Koněv zřejmě nebude čestným občanem Prahy
       Dnes o tom rozhodli radní. Občanství získal vojevůdce v červnu 1945. Na konci druhé světové války se totiž podílel na osvobození Prahy, části Polska, Slezska a Saska.
       09:21
       Bombardování Mladé Boleslavi
        Na samotném konci války se jednou z posledních evropských
        10:38
        Odebrání čestného občanství V. Těreškovové
         České Budějovice odebraly čestné občanství kosmonautce z bývalého Sovětského svazu Valentině Těreškovové. Rozhodli o to zastupitelé jihočeské metropole.
         12:31
         Plán vzniku onkologického centra v Karlovarském kraji
          Karlovarský kraj je kromě Středočeského jediným regionem bez komplexního onkologického centra. Právě plán jeho vzniku dnes řešilo hejtmanství společně s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem.
          14:10
          Nový pavilon pro libereckou nemocnici
           Liberecká krajská nemocnice řeší, jak postaví pavilon urgentní medicíny. Ten je nezbytný pro další rozvoj nemocnice, která poskytuje jako jediná v kraji vysoce specializovanou péči. Limituje ji teď ale cena.
           15:57
           Dopravní komplikace ve Žďáře nad Sázavou
            Dlouhé čekání v kolonách a zdržení na cestách. Dva z nejdůležitějších výjezdů jsou v péči stavebníků a město se plní auty. V jeho okolí je navíc čekají další uzavírky.
            17:36
            Nevšední podívaná dnes čekala na turisty, kteří se vydali z krkonošské Pece pod Sněžkou na Luční boudu.
             Ve výšce okolo 1400 metrů nad mořem se asfaltová silnice ztrácí pod několikametrovou vrstvou sněhu.
             19:20
             Demolice největší černé stavby v Plzni
              Původně to měl být moderní autosalon, místo toho se ale z budovy stala největší černá stavba v Plzni. Dnes plzeňští zastupitelé rozhodli, že půjde po dlouhých letech k zemi a schválili smlouvu s developery.
              21:03
              Republikové mistrovství v plesové choreografii a párových tancích
               Téměř tři stovky tanečníků o víkendu hostila východočeská Chrudim. V sále tamního divadla se představili ti nejlepší z celého Česka.
               22:26
               Nejdelší visutý most na světě v Dolní Moravě
                Nejdelší visutý most pro pěší na světě, tímto prvenstvím se pyšní lávka dlouhá 721 metrů, která se tento týden otevře v Dolní Moravě v Pardubickém kraji.
                23:49
                Výluka vysílače
                 Zítra v úterý bude mimo provoz vysílač Domažlice - Vraní vrch pro vysílací síť 21, a to od 6 do 15 hodin. Programy České televize tam tak budou v tomto čase nedostupné.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Video nelze z licenčních důvodů přehrát

                 Události v regionech

                 Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                 11. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                 10. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                 9. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                 8. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                 5. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                 4. 8. 2022 na ČT1

                 Napište nám