25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Rozsudky v akci Asanace

Obsah dílu

Headlines — Přetížená asistenční centra pro uprchlíky — Nápor na centrum pro uprchlíky v Příbrami — Chybí lidé na pomoc ukrajinským uprchlíkům — Pardubické letiště přišlo o linky z Východu — Policie obvinila Feriho ze znásilnění — Demonstrace Nexen — Záchrana turisty na horách — Rozsudky v akci Asanace — Obnova lanovky na Ještěd — Havarijní mosty ve střechních Čechách — Rozsudek v kauze Trojské lávky — Modernizace Hněvkovické přehrady — Dopad války na cenu pečiva — Práce pro ukrajinské uprchlíky — Falešný dobrovolník napadl cizince — 900 palet materiálu pro Ukrajinu — Mezinárodní den žen — Výluka vysílače

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv
  03:12
  Přetížená asistenční centra pro uprchlíky
   Asistenční centra se dostávají na hranici svých kapacit. Stejně jako v Praze hrozí stop stav i v některých regionech.
   05:46
   Nápor na centrum pro uprchlíky v Příbrami
    Náporu v Praze mělo ulevit a pravděpodobně ulevilo dnes zprovozněné asistenční centrum v Příbrami. Z hlavního města tam Ukrajince vozily autobusy - ty pozdější to ale musely zase otočit
    07:32
    Chybí lidé na pomoc ukrajinským uprchlíkům
     Ukrajinsky mluvící tlumočníky teď hledají ve většině asistenčních centrech. Kraje o jejich pomoc žádají třeba na sociálních sítích. Kromě toho shání i hlídání v dětských koutcích. Centra ale nejvíce limituje počet hasičů, kteří zajišťují koordinaci centra, dopravu i ubytování.
     09:19
     Pardubické letiště přišlo o linky z Východu
      Válka Ruska proti Ukrajině citelně zasahuje do marketingu a hlavně plánů na vytížení letiště v Pardubicích. V poslední době se odtamtud - kromě letních charterových spojů - pravidelně létalo právě na Ukrajinu - do Kyjeva, do Lvova a ve výhledu pro tento rok byly nové linky několikrát týdně i do Charkova a Oděsy.
      10:40
      Policie obvinila Feriho ze znásilnění
       Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění. Z obtěžování a sexuálního násilíí ho už loni v létě obvinilo několik žen; nejprve v médiích, další podání už směřovala na policii.
       11:18
       Demonstrace Nexen
        Před továrnou společnosti NEXEN Tire u Žatce dnes protestovali zaměstnanci korejského výrobce pneumatik. Chtějí zvýšení platů pro všechny o 8,3 %. Jejich zaměstnavatel s nimi, podle nich nekomunikuje. Firma zaměstnancům přidala, ale podle odborářů je to málo. Společnost Nexen je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Pracuje pro ní tisícovka lidí.
        11:51
        Záchrana turisty na horách
         Německého turistu musela zachraňovat Horská služba s hasiči - když si vyšel na výlet do skal v okolí Tisé. Lézt se tam vydal bez jištění a lan. Zaklínil se při tom do pískovcové prohlubně a zranil se - záchranáři ho pak museli vyprošťovat.
         12:09
         Rozsudky v akci Asanace
          Dva roky vězení s dvouletým podmíněným odkladem dnes vyměřil klatovský soud dvěma bývalým příslušníkům StB za podíl na akci Asanace. K nucenému vystěhování do zahraničí měli tehdy přinutit čtyři signatáře Charty 77. Josef Kučera a jeho tehdejší nadřízený Jiří Veselý od začátku vinu popírají.
          13:32
          Obnova lanovky na Ještěd
           České dráhy coby provozovatel, město Liberec a Liberecký kraj se dohodly na obnově lanovky na Ještěd - ta je mimo provoz od října, kdy na ní došlo k neštěstí, při němž se jedna kabina zřítila a o život přišel její průvodčí.
           14:46
           Havarijní mosty ve střechních Čechách
            Narychlo a bezodkladně musely být pro dopravu uzavřené dva mosty ve středních Čechách - poté, co kontrola zjistila, že jsou v tak špatném stavu, že hrozí jejich zřícení; a další doprava přes ně by byla nebezpečná: Jde o most v Dobříši a most přes potok i s částí navazující silnice u Dolních Břežan
            16:30
            Rozsudek v kauze Trojské lávky
             Od zřícení Trojské lávky v Praze Mosty procházejí po celém Česku procházejí zostřenou kontrolou. To se stalo 2. prosince roku 2017. 4 lidi při tom tehdy utrpěli vážná zranění. Státní zástupce za to pro projektanta lávky Jiřího Stráského a bývalého vedoucího oddělení mostů Technické správy komunikací v hlavním městě Antonína Semeckého žádal podmíněné tresty.
             17:09
             Modernizace Hněvkovické přehrady
              Hněvkovická přehrada na Vltavě má být schopná zadržet, nebo aspoň regulovat i 10 tisíciletou vodu. Její plavební komora má ode dneška nová, několik desítek tun těžká vrata.
              18:41
              Dopad války na cenu pečiva
               Pekaři, výrobci pečiva už avizují, že i oni budou muset v důsledku událostí souvisejících s válkou na Ukrajině zdražit své produkty. Ukrajina je obilnicí Evropy - boje tam zvedají ceny obilí, nahoru jdou ceny plynu i pohonných hmot - a to všechno má mít na pekárenskou výrobu vliv.
               20:32
               Práce pro ukrajinské uprchlíky
                Většina válečných uprchlíků utíkajících před válkou na Ukrajině jsou ženy s dětmi. A podle informací z koordinačních center pomoci mají zájem v Česku pracovat. Důvod je jasný, aby své rodiny uživily.
                22:08
                Falešný dobrovolník napadl cizince
                 Policie hledá muže, který v pražské Seifertově ulici přepadl cizince, který chtěl odjet za rodinou do Kyjeva. Útočník se vydával za dobrovolníka a nabízel pomoc. Pak cizince ale s nožem v ruce okradl o tisíce korun.
                 22:29
                 900 palet materiálu pro Ukrajinu
                  Brzy ráno vyrazil z Hlučína na Opavsku konvoj s humanitární pomocí pro Ukrajinu. Během dopoledne následoval další a třetí pak vyjede krátce před půlnocí. Téměř padesátka vozidel přepraví celkem víc než 900 palet materiálu.
                  23:03
                  Mezinárodní den žen
                   Dnes je Mezinárodní den žen a u této příležitosti se každoročně diskutuje o tématech jako je rovnoprávnost žen a mužů a také postavení žen na pracovním trhu. Rozdíly v odměňování totiž u nás stále zůstávají jedny z největších v Evropě.
                   24:39
                   Výluka vysílače
                    Zítra, tedy ve středu 9. března, bude mimo provoz vysílač Praha-Žižkov pro vysílací síť 21. A to od 6 do 15 hodin. Programy České televize tak budou divákům nedostupné.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Hasiči stále hlídají České Švýcarsko — Vojáci zasahující v Českém Švýcarsku dostali vyznamenání — Vyplácení příspěvku 5 000 Kč na dítě — Obědy ve školních jídelnách podraží — Praha musí platit pokutu — Návrh vyhlášky o regulaci vytápění — Ceny energií trápí i bazény a koupaliště — Muzeu v Litomyšli scházejí artefakty — Nálezy z Litomyšle do muzea nedorazily — Vyhořel zámeček Čertousy — Problémy se suchem v Plzeňském kraji — Města a obce se snaží ušetřit na energiích — 54 let od začátku okupace — Pietní akce na připomínku výročí okupace — Přetížená doprava v Sedlici na Strakonicku — Vyřazené tramvaje v Krkonoších — Festival na ulici v Plzni

                    19. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Příspěvek na bydlení by mohl být dostupnější — Podrobnosti k pražskému sociálnímu fondu — Nábytek, nádobí nebo hračky z druhé ruky — Nelegální výroba cigaret — Pohonné hmoty v Česku zlevnily — Srážka osobního vlaku s dodávkou na okraji Plzni — Stávající sucho v Česku — Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková o obnově Českého Švýcarska — Do sídla krajského úřadu v Liberci přijel policejní prezident Martin Vondrášek. — Sokolov ještě letos odkoupí domy v Nádražní ulici — V Česku stále převládá nevhodné skládkování — Skládka na kompostárně — Archeologové odkryli železárnu z doby římské — Vystavení Věstonické Venuše

                    18. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — V Českém Švýcarsku začal geologický průzkum — Začal úklid v soutěskách řeky Kamenice v Hřensku — Vysoké teploty a sucho zvyšují riziko požárů — V Jablonci nad Nisou shořel areál Slunečních lázní. — Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková rezignuje na svou funkci — Tehdejší starosta městské části Oldřich Lomecký u soudu — Problém vlakové linky z Prahy do Berlína a Hamburku — Plán pro případ energetické krize — Informační centrum na pomoc s růstem cen energií — Akce Milostivé léto — Na jihu Čech registrují zájemců o Milostivé léto poměrně málo — Zřícená porcelánka v Jakubově — Vykolejená lokomotiva — Oprava parku v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku — V Ledči nad Sázavou začala sanace skalního masivu Šeptouchov. — SeČTeno 2022 ve Středočeském kraji — Auto řídí joystikem

                    17. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Dopravním podnikům chybí řidiči — Řidiči autobusů chybí i v Libereckém kraji — Ústavní soud o střídavé péči — Žádosti o příspěvek na dítě — Vyšetřování požáru v Hřensku — Jedna z nejdražších lávek v ČR bude v Hradci Králové — Domažličtí hasiči hasili požár kravína v Německu — Začalo školení policejních velitelů — Strážníci zastavili opilého řidiče — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Potravinovým bankám chybí zásoby — Vysoké teploty v Česku — Dobrovolníci z Evropy obnovují rašeliniště — Před 20 lety hladina Labe v Děčíně kulminovala — Ochrana měst před povodněmi — Investice do školství na Vysočině — Historický železniční most v Táboře

                    16. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Příspěvek 5 000 Kč na dítě — Žádosti o příspěvek provázely výpadky — Jihočeský kraj uvolní 250 milionů korun — Nárůst chudoby v Česku — Roman Janoušek dál žádá o podmínečné propuštění — Soud s luhaňskou brigádou — Místa s vyšší teplotou v Hřensku — Vyšetřování letecké nehody v Chebu — Ohrožení letadla laserem — Více policejních hlídek na silnicích — Písek nevypíše referendum na opravu bazénu — Registrace k druhé posilující dávce očkování — Nový program dotací na vodu — Nedostatek policistů v Libereckém kraji — Hradecké středisko pro uprchlíky — Oprava hlavní vodácké silnice

                    15. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                    12. 8. 2022 na ČT1

                    Napište nám