25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Prudký nárust cen benzinu a nafty — Vláda k dopadům války na Ukrajině — Vláda schválila vyslání vojáků na Slovensko — Zranění při požáru — Pomoc míří na slovensko-ukrajinskou hranici — Humanitární dávky pro Ukrajince — Přetížená asistenční centra — Mobilní týmy z úřadu práce pomáhají uprchlíkům — Nedostatečná kapacita ubytování — Začleňování dětí do škol — Zájem o kurzy češtiny — Zdravotní péče pro ukrajinské uprchlíky — Výplata náhrady vkladů klientům Sberbank — Vedení plzeňské věznice Bory oddělilo od sebe ukrajinské a ruské odsouzence — Odstranění vojenské sochy rudoarmějce — Týrání zvířat — Stavba metra D může začít — Zrušení povinnosti nosit respirátor

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv
  01:14
  Prudký nárust cen benzinu a nafty
   Vláda se snaží reagovat na nebývalé zdražování benzinu a nafty jako v Česku zatím nejviditelnější dopad války Ruska proti Ukrajině a protiruských sankcí Západu.
   03:41
   Vláda k dopadům války na Ukrajině
    Další informace k tomu teď přímo od Úřadu vlády přidá Kristina Kolovrátková.
    05:15
    Vláda schválila vyslání vojáků na Slovensko
     V další dnes projednávané agendě vláda vyslovila souhlas s tím, že by Česko mohlo na Slovensko vyslat dalších až 650 vojáků - s tím, že většina by se zapojila do vojenské skupiny NATO, která tam má posílit východní křídlo Aliance.
     05:44
     Zranění při požáru
      Při požáru domu v Karlových Varech se zranili dva lidi - záchranná služba je s popáleninami odvezla do nemocnice. Obyvatelé domu zůstali kvůli hustému kouři uvěznění ve vyšším patře a hasiči je ven dostali až s vyváděcími maskami.
      06:16
      Pomoc míří na slovensko-ukrajinskou hranici
       Konvoj sanitek a dalších speciálních zdravotnických aut, vypravený z Tachova, jede na slovensko-ukrajinskou hranici pro 16 handicapovaných a vážně nemocných lidí, kteří jsou taky na útěku z míst bojů na Ukrajině.
       06:44
       Humanitární dávky pro Ukrajince
        5000 korun na osobu - je humanitární sociální dávka na měsíc, kterou pro válečné uprchlíky z Ukrajiny schválila česká vláda. Tyto peníze na zajištění základních potřeb by měli dostávat maximálně půl roku, pokud si mezitím nenajdou práci.
        08:54
        Přetížená asistenční centra
         Nápor uprchlíků teď musí zvládat nejenom úředníci v Plzeňském kraji - ale hlavně v Praze a ve středních Čechách - kde podle Úřadu práce evidují obrovský příliv migrantů.
         09:07
         Mobilní týmy z úřadu práce pomáhají uprchlíkům
          Nápor uprchlíků teď musí zvládat úředníci hlavně v Praze a ve středních Čechách. Podle Úřadu práce ČR tam evidují obrovský příliv migrantů. Aby se odlehčilo pobočkám, které nestíhají, chodí úředníci sami do terénu a pomáhají uprchlíkům přímo v místě, kde teď pobývají.
          10:49
          Nedostatečná kapacita ubytování
           V naprosté většině jde o ženy s dětmi a starší lidi, na které se na Ukrajině nevztahuje mobilizace. Středisko v pražském Kongresovém centru je přeplněné, a dokonce už momentálně pro lidi na útěku před válkou přímo v hlavním městě nemá k dispozici žádné volné kapacity možného ubytování.
           13:11
           Začleňování dětí do škol
            Do škol po celém Česku začínají přicházet noví žáci - děti evakuované z Ukrajiny, které často prožily a ještě prožívají psychicky náročné události. A i samotný přechod do jiné školy v cizí zemi pro ně může být stresující.
            15:11
            Zájem o kurzy češtiny
             Pro lidi přicházející z válkou pustošené Ukrajiny začínají kurzy češtiny, které jim mají pomoci fungovat a začlenit se do společnosti v Česku.
             16:53
             Zdravotní péče pro ukrajinské uprchlíky
              Podle údajů Ministerstva vnitra v Česku zatím dostalo speciální víza 90 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny. Ale celkově už těchto lidí na útěku před boji a ruskou armádou do Česka dorazilo podle odhadů přes 150 tisíc - to tedy včetně těch, kteří tu nezbytnou agendu ještě nemají vyřízenou.
              18:12
              Výplata náhrady vkladů klientům Sberbank
               Pobočky Komerční banky začaly vyplácet vklady klientům ruské Sberbanky, která v Česku hned po začátku ruské invaze na Ukrajinu ukončila činnost a své pobočky zavřela - Národní banka už rozběhla kroky k odebrání licence této ruské banky v Česku.
               20:32
               Vedení plzeňské věznice Bory oddělilo od sebe ukrajinské a ruské odsouzence
                Chce se tak vyhnout případnému konfliktu. Potkávat už se nemohou ani při zaměstnání nebo výdeji jídla. Vězni s ukrajinskou národností navíc mají každý den možnost spojit se telefonicky se svými rodinami v zahraničí.
                22:16
                Odstranění vojenské sochy rudoarmějce
                 V Přibyslavi na Havlíčkobrodsku - v reakci na ruskou agresi a civilní oběti ruské armády na Ukrajině - odstranili vojenskou sochu rudoarmějce z pomníku padlých za 1. a 2. světové války. Socha v tyto dny v Přibyslavi vzbuzovala antipatie.
                 23:40
                 Týrání zvířat
                  Ze zločinu týrání zvířat obvinila náchodská policie 52 letého muže a jednu právnickou osobu. Několik měsíců měli zanedbávat péči o hospodářská zvířata. Téměř 70 prasat a ovcí podle vyšetřovatelů hromadně uhynulo, protože trpělo hladem a žízní, zimou, strachem i úzkostí. Obviněným hrozí až 6 let vězení.
                  24:06
                  Stavba metra D může začít
                   Stavba pražského metra D může začít. Ministerstvo dopravy totiž zamítlo odvolání odpůrců stavby proti vydání stavebního povolení. V lednu skončily poslední etapy geologického průzkumu, práce na samotné stavbě by podle magistrátu mohly začít v dubnu.
                   24:22
                   Zrušení povinnosti nosit respirátor
                    Od pondělí už se v Česku nebudou muset nosit respirátory ani roušky, a to ani uvnitř budov. Povinnost mít zakrytá ústa a nos zůstane ve veřejné dopravě a v taxících a pak ve zdravotnických zařízeních a pobytových ústavech sociální péče.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Hasiči stále hlídají České Švýcarsko — Vojáci zasahující v Českém Švýcarsku dostali vyznamenání — Vyplácení příspěvku 5 000 Kč na dítě — Obědy ve školních jídelnách podraží — Praha musí platit pokutu — Návrh vyhlášky o regulaci vytápění — Ceny energií trápí i bazény a koupaliště — Muzeu v Litomyšli scházejí artefakty — Nálezy z Litomyšle do muzea nedorazily — Vyhořel zámeček Čertousy — Problémy se suchem v Plzeňském kraji — Města a obce se snaží ušetřit na energiích — 54 let od začátku okupace — Pietní akce na připomínku výročí okupace — Přetížená doprava v Sedlici na Strakonicku — Vyřazené tramvaje v Krkonoších — Festival na ulici v Plzni

                    19. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Příspěvek na bydlení by mohl být dostupnější — Podrobnosti k pražskému sociálnímu fondu — Nábytek, nádobí nebo hračky z druhé ruky — Nelegální výroba cigaret — Pohonné hmoty v Česku zlevnily — Srážka osobního vlaku s dodávkou na okraji Plzni — Stávající sucho v Česku — Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková o obnově Českého Švýcarska — Do sídla krajského úřadu v Liberci přijel policejní prezident Martin Vondrášek. — Sokolov ještě letos odkoupí domy v Nádražní ulici — V Česku stále převládá nevhodné skládkování — Skládka na kompostárně — Archeologové odkryli železárnu z doby římské — Vystavení Věstonické Venuše

                    18. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — V Českém Švýcarsku začal geologický průzkum — Začal úklid v soutěskách řeky Kamenice v Hřensku — Vysoké teploty a sucho zvyšují riziko požárů — V Jablonci nad Nisou shořel areál Slunečních lázní. — Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková rezignuje na svou funkci — Tehdejší starosta městské části Oldřich Lomecký u soudu — Problém vlakové linky z Prahy do Berlína a Hamburku — Plán pro případ energetické krize — Informační centrum na pomoc s růstem cen energií — Akce Milostivé léto — Na jihu Čech registrují zájemců o Milostivé léto poměrně málo — Zřícená porcelánka v Jakubově — Vykolejená lokomotiva — Oprava parku v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku — V Ledči nad Sázavou začala sanace skalního masivu Šeptouchov. — SeČTeno 2022 ve Středočeském kraji — Auto řídí joystikem

                    17. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Dopravním podnikům chybí řidiči — Řidiči autobusů chybí i v Libereckém kraji — Ústavní soud o střídavé péči — Žádosti o příspěvek na dítě — Vyšetřování požáru v Hřensku — Jedna z nejdražších lávek v ČR bude v Hradci Králové — Domažličtí hasiči hasili požár kravína v Německu — Začalo školení policejních velitelů — Strážníci zastavili opilého řidiče — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Potravinovým bankám chybí zásoby — Vysoké teploty v Česku — Dobrovolníci z Evropy obnovují rašeliniště — Před 20 lety hladina Labe v Děčíně kulminovala — Ochrana měst před povodněmi — Investice do školství na Vysočině — Historický železniční most v Táboře

                    16. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Příspěvek 5 000 Kč na dítě — Žádosti o příspěvek provázely výpadky — Jihočeský kraj uvolní 250 milionů korun — Nárůst chudoby v Česku — Roman Janoušek dál žádá o podmínečné propuštění — Soud s luhaňskou brigádou — Místa s vyšší teplotou v Hřensku — Vyšetřování letecké nehody v Chebu — Ohrožení letadla laserem — Více policejních hlídek na silnicích — Písek nevypíše referendum na opravu bazénu — Registrace k druhé posilující dávce očkování — Nový program dotací na vodu — Nedostatek policistů v Libereckém kraji — Hradecké středisko pro uprchlíky — Oprava hlavní vodácké silnice

                    15. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                    12. 8. 2022 na ČT1

                    Napište nám