Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Zdravotní péče pro ukrajinské uprchlíky

Obsah dílu

Headlines — Prudký nárust cen benzinu a nafty — Vláda k dopadům války na Ukrajině — Vláda schválila vyslání vojáků na Slovensko — Zranění při požáru — Pomoc míří na slovensko-ukrajinskou hranici — Humanitární dávky pro Ukrajince — Přetížená asistenční centra — Mobilní týmy z úřadu práce pomáhají uprchlíkům — Nedostatečná kapacita ubytování — Začleňování dětí do škol — Zájem o kurzy češtiny — Zdravotní péče pro ukrajinské uprchlíky — Výplata náhrady vkladů klientům Sberbank — Vedení plzeňské věznice Bory oddělilo od sebe ukrajinské a ruské odsouzence — Odstranění vojenské sochy rudoarmějce — Týrání zvířat — Stavba metra D může začít — Zrušení povinnosti nosit respirátor

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv
  01:14
  Prudký nárust cen benzinu a nafty
   Vláda se snaží reagovat na nebývalé zdražování benzinu a nafty jako v Česku zatím nejviditelnější dopad války Ruska proti Ukrajině a protiruských sankcí Západu.
   03:41
   Vláda k dopadům války na Ukrajině
    Další informace k tomu teď přímo od Úřadu vlády přidá Kristina Kolovrátková.
    05:15
    Vláda schválila vyslání vojáků na Slovensko
     V další dnes projednávané agendě vláda vyslovila souhlas s tím, že by Česko mohlo na Slovensko vyslat dalších až 650 vojáků - s tím, že většina by se zapojila do vojenské skupiny NATO, která tam má posílit východní křídlo Aliance.
     05:44
     Zranění při požáru
      Při požáru domu v Karlových Varech se zranili dva lidi - záchranná služba je s popáleninami odvezla do nemocnice. Obyvatelé domu zůstali kvůli hustému kouři uvěznění ve vyšším patře a hasiči je ven dostali až s vyváděcími maskami.
      06:16
      Pomoc míří na slovensko-ukrajinskou hranici
       Konvoj sanitek a dalších speciálních zdravotnických aut, vypravený z Tachova, jede na slovensko-ukrajinskou hranici pro 16 handicapovaných a vážně nemocných lidí, kteří jsou taky na útěku z míst bojů na Ukrajině.
       06:44
       Humanitární dávky pro Ukrajince
        5000 korun na osobu - je humanitární sociální dávka na měsíc, kterou pro válečné uprchlíky z Ukrajiny schválila česká vláda. Tyto peníze na zajištění základních potřeb by měli dostávat maximálně půl roku, pokud si mezitím nenajdou práci.
        08:54
        Přetížená asistenční centra
         Nápor uprchlíků teď musí zvládat nejenom úředníci v Plzeňském kraji - ale hlavně v Praze a ve středních Čechách - kde podle Úřadu práce evidují obrovský příliv migrantů.
         09:07
         Mobilní týmy z úřadu práce pomáhají uprchlíkům
          Nápor uprchlíků teď musí zvládat úředníci hlavně v Praze a ve středních Čechách. Podle Úřadu práce ČR tam evidují obrovský příliv migrantů. Aby se odlehčilo pobočkám, které nestíhají, chodí úředníci sami do terénu a pomáhají uprchlíkům přímo v místě, kde teď pobývají.
          10:49
          Nedostatečná kapacita ubytování
           V naprosté většině jde o ženy s dětmi a starší lidi, na které se na Ukrajině nevztahuje mobilizace. Středisko v pražském Kongresovém centru je přeplněné, a dokonce už momentálně pro lidi na útěku před válkou přímo v hlavním městě nemá k dispozici žádné volné kapacity možného ubytování.
           13:11
           Začleňování dětí do škol
            Do škol po celém Česku začínají přicházet noví žáci - děti evakuované z Ukrajiny, které často prožily a ještě prožívají psychicky náročné události. A i samotný přechod do jiné školy v cizí zemi pro ně může být stresující.
            15:11
            Zájem o kurzy češtiny
             Pro lidi přicházející z válkou pustošené Ukrajiny začínají kurzy češtiny, které jim mají pomoci fungovat a začlenit se do společnosti v Česku.
             16:53
             Zdravotní péče pro ukrajinské uprchlíky
              Podle údajů Ministerstva vnitra v Česku zatím dostalo speciální víza 90 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny. Ale celkově už těchto lidí na útěku před boji a ruskou armádou do Česka dorazilo podle odhadů přes 150 tisíc - to tedy včetně těch, kteří tu nezbytnou agendu ještě nemají vyřízenou.
              18:12
              Výplata náhrady vkladů klientům Sberbank
               Pobočky Komerční banky začaly vyplácet vklady klientům ruské Sberbanky, která v Česku hned po začátku ruské invaze na Ukrajinu ukončila činnost a své pobočky zavřela - Národní banka už rozběhla kroky k odebrání licence této ruské banky v Česku.
               20:32
               Vedení plzeňské věznice Bory oddělilo od sebe ukrajinské a ruské odsouzence
                Chce se tak vyhnout případnému konfliktu. Potkávat už se nemohou ani při zaměstnání nebo výdeji jídla. Vězni s ukrajinskou národností navíc mají každý den možnost spojit se telefonicky se svými rodinami v zahraničí.
                22:16
                Odstranění vojenské sochy rudoarmějce
                 V Přibyslavi na Havlíčkobrodsku - v reakci na ruskou agresi a civilní oběti ruské armády na Ukrajině - odstranili vojenskou sochu rudoarmějce z pomníku padlých za 1. a 2. světové války. Socha v tyto dny v Přibyslavi vzbuzovala antipatie.
                 23:40
                 Týrání zvířat
                  Ze zločinu týrání zvířat obvinila náchodská policie 52 letého muže a jednu právnickou osobu. Několik měsíců měli zanedbávat péči o hospodářská zvířata. Téměř 70 prasat a ovcí podle vyšetřovatelů hromadně uhynulo, protože trpělo hladem a žízní, zimou, strachem i úzkostí. Obviněným hrozí až 6 let vězení.
                  24:06
                  Stavba metra D může začít
                   Stavba pražského metra D může začít. Ministerstvo dopravy totiž zamítlo odvolání odpůrců stavby proti vydání stavebního povolení. V lednu skončily poslední etapy geologického průzkumu, práce na samotné stavbě by podle magistrátu mohly začít v dubnu.
                   24:22
                   Zrušení povinnosti nosit respirátor
                    Od pondělí už se v Česku nebudou muset nosit respirátory ani roušky, a to ani uvnitř budov. Povinnost mít zakrytá ústa a nos zůstane ve veřejné dopravě a v taxících a pak ve zdravotnických zařízeních a pobytových ústavech sociální péče.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                    23. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    22. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    21. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    20. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Svět se loučí s královnou Alžbětou II. — Příčina požáru v Dlouhé Vsi — Pietní akty v pohraničí Libereckého kraje — Série dopravních nehod o víkendu — Sníh zasypal vrcholky Krkonoš a na Sněžce trhá rekordy — Na Šumavě už lidé topí — Topná sezona na dalších místech v nejistotě — Obce na Jihlavsku shánějí náhradní zdroje elektřiny — Obchvat Dasného a Češnovic — Chovatelé požadují regulaci vlčí populace — Na řadě univerzit dnes začal akademický rok — Podmíněné tresty za propagaci neonacismu — Začalo vypouštění liberecké přehrady Harcov — Plán provozu letiště v Českých Budějovicích — Kladno se dočkalo rekonstrukce trati — 6 roků vězení hrozí řidiči za smrt 2 lidí — Vítězná podoba lanovky na Petřín — Hledá se kotě servala stepního — Otevření Semlerovy rezidence v Plzni

                    19. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Začíná topná sezona — Roste zájem o palivové dřevo — Stoupá prodej teplého oblečení — Výpověď Babiše mladšího u soudu — Plzeńský kraj zrušil omezení svéprávnosti M. Redlovi — Zbývá týden do voleb — Předvolební debata z Prahy — Odstřel komína a věže v dole Měděnec — Řidič vjel autem do rozvodněné Blanice — Otevření lomu Výsypka v Jenišově

                    16. 9. 2022 na ČT1

                    Napište nám