Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — 110 tisíc vydaných víz pro Ukrajince — Docházejí kapacity ubytování — Sama Katarina je z Kramatorska z Donbasu — Docházejí kapacity ubytování — První noc v Česku Marta a Marharyta s dětmi přespaly u příbuzných, dnes si do plzeňského asistenčního centra přišly pro pomoc — Město, které problém se zvládáním přívalu válečných uprchlíků z Ukrajiny, řeší tak říkajíc "z první ruky" a naplno je Bohumín — Na Moravském náměstí v Brně se na památníku vojáka rudé armády objevilo žluto-modré srdce. — Stipendia pro ukrajinské studenty — Dobrovolníci pomáhají ve Šluknovském centru uprchlíkům — Zvánovice vítají Ukrajince — Potravinovým bankám dochází zásoby — Srážka nákladních vlaků v Kyjích — Možné zdražení v městské i veřejné dopravě — Karlovarské letiště se potýká se ztrátou — Začala oprava dálničního přivaděče u Jihlavy — Za úplatky a pletichy při opravě KV Areny dostaly u soudu v Karlových Varech podmíněné tresty bývalý člen komise města pro hospodaření s majetkem Roman Krček — Strážníci pronásledovali v Praze mladou řidičku — 4 hodiny trvalo vyzvednutí výletní lodě v Přelouči — Zrušený převoz zubrů z Milovic

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv
  02:58
  110 tisíc vydaných víz pro Ukrajince
   V Česku zatím speciální víza dostalo 110 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny; ale podle dat mobilních operátorů už tu těchto lidí na útěku před válkou je 200 tisíc.
   04:15
   Docházejí kapacity ubytování
    Nejhorší je situace v Praze - kde už momentálně není vůbec žádné volné místo.Vedení hlavního města proto začne připravovat ubytování "polního typu" v tělocvičnách.
    04:15
    Sama Katarina je z Kramatorska z Donbasu
     Teď bydlí u dobrovolníků v Domě dobra na pražském Karlíně - a s ní dalších 90 žen a dětí z Ukrajiny. Společně teď žijí, hlídají si navzájem děti nebo spolu vaří v jedné kuchyni.
     06:37
     Docházejí kapacity ubytování
      V Plzni dosud asistenčním centrem pomoci Ukrajině prošlo víc než 4200 osob. 241 z nich tamní pracovníci ubytovali. Převážně jde ale o nouzové řešení. S dlouhodobým ubytováním se snaží pomoct město Plzeň.
      06:37
      První noc v Česku Marta a Marharyta s dětmi přespaly u příbuzných, dnes si do plzeňského asistenčního centra přišly pro pomoc
       Nakonec sehnaly pokoj ve Stodu. Volné, i když spíše jen dočasné, kapacity zatím jsou, ale ubývá jich.
       08:44
       Město, které problém se zvládáním přívalu válečných uprchlíků z Ukrajiny, řeší tak říkajíc "z první ruky" a naplno je Bohumín
        Právě do něj totiž 2x denně přijíždějí přeplněné evakuační vlaky z polsko-ukrajinské a slovensko-ukrajinské hranice.
        09:13
        Na Moravském náměstí v Brně se na památníku vojáka rudé armády objevilo žluto-modré srdce.
         Ve Znojmě sochu rudoarmějce omotali ukrajinskou vlajkou a v Kuřimi je teď pomník tohotu druhu posprejovaný hanlivými nápisy.
         09:47
         Stipendia pro ukrajinské studenty
          Pomoc se organizuje taky pro studenty z Ukrajiny na českých vysokých školách, kteří teď už často nebudou moci spoléhat na finanční podporu z domova. Západočeská univerzita v Plzni je chce podpořit mimořádným stipendiem ve výši 15 tisíc korun.
          11:20
          Dobrovolníci pomáhají ve Šluknovském centru uprchlíkům
           Do oficiální asistenčního centra je to odsud daleko. Založili proto jeho dobrovolnickou alternativu. Do nejsevernější části země měly přijet od začátku války už stovky lidí z Ukrajiny.
           12:57
           Zvánovice vítají Ukrajince
            Aby se tu příchozí lidi z Ukrajiny, kteří tu hledají útočiště před válkou ve své zemi, cítili pokud možno dobře a aby je místní přijali za své. O to se obzvlášť snaží např. ve Zvánovicích. Vesnici v Ladovském kraji jihovýchodně od Prahy.
            14:37
            Potravinovým bankám dochází zásoby
             Potravinové banky se v tyto dny rychle vyprazdňují, dodávky potravin a hygienických potřeb se z nich rozvážejí mj. do asistenčních center pomoci pro válečné uprchlíky z Ukrajiny.
             16:24
             Srážka nákladních vlaků v Kyjích
              Dva vlaky se dopoledne srazily mezi pražskými stanicemi Vysočany a Horní Počernice. Jedna z lokomotiv vykolejila. Záchranáři ošetřili šestapadesátiletého muže, kterého sanitka převezla do nemocnice. Další tři lidé vyvázli bez zranění. Provoz je v místě zastaven, a tak cestující musejí jet náhradní dopravou. Příčinu nehody šetří drážní inspekce.
              18:02
              Možné zdražení v městské i veřejné dopravě
               Kvůli nebývale rostoucím cenám benzinu a nafty, které zdražují ze dne na den o korunové hodnoty a blíží se už 50-ti korunám za litr. Vzniká tlak na brzké zdražení jízdného v městské a veřejné dopravě.
               19:43
               Karlovarské letiště se potýká se ztrátou
                Letiště v Karlových Varech už ví, že letos bude potýkat se ztrátou minimálně 26,5 milionu korun. Nejprve výpadek letů za covidové pandemie a teď válka Ruska proti Ukrajině a protiruské sankce Západu to způsobují, protože jak známo, do Karlových Varů létaly hodně právě spoje z Ruska.
                20:57
                Začala oprava dálničního přivaděče u Jihlavy
                 Denně jím jezdí víc než 27 tisíc aut, je to nejvytíženější silniční tah na Vysočině vůbec; teď bude zúžený na jeden jízdní pruh a co víc. Práce tam mají trvat dva roky.
                 22:20
                 Za úplatky a pletichy při opravě KV Areny dostaly u soudu v Karlových Varech podmíněné tresty bývalý člen komise města pro hospodaření s majetkem Roman Krček
                  Dostal podmínku 0,5-roční, a podnikatel Michal Oláh, který dostal podmínku v délce 2 let. Obžaloby soud naopak zprostil Václava Vaidiše a jeho společnost Václav Vaidiš - Elektromontáže.
                  22:36
                  Strážníci pronásledovali v Praze mladou řidičku
                   Několikrát projela křižovatku na červenou, ujížděla v protisměru a nakonec prorazila pneumatiky auta, když vjela na tramvajový pás.
                   23:03
                   4 hodiny trvalo vyzvednutí výletní lodě v Přelouči
                    Ta pravidelně kotví u pardubického nábřeží. Letos musí po 10 letech provozu projít nutnou technickou prohlídkou.
                    23:21
                    Zrušený převoz zubrů z Milovic
                     V nejbližších dnech měla začít přeprava 6-ti zubrů odchovaných přírodní rezervací v Milovicích do podobné rezervace na severní Ukrajině. Jenže s tím je teď konec. Převoz není možný, musel být zrušený.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                     23. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                     22. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                     21. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                     20. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Svět se loučí s královnou Alžbětou II. — Příčina požáru v Dlouhé Vsi — Pietní akty v pohraničí Libereckého kraje — Série dopravních nehod o víkendu — Sníh zasypal vrcholky Krkonoš a na Sněžce trhá rekordy — Na Šumavě už lidé topí — Topná sezona na dalších místech v nejistotě — Obce na Jihlavsku shánějí náhradní zdroje elektřiny — Obchvat Dasného a Češnovic — Chovatelé požadují regulaci vlčí populace — Na řadě univerzit dnes začal akademický rok — Podmíněné tresty za propagaci neonacismu — Začalo vypouštění liberecké přehrady Harcov — Plán provozu letiště v Českých Budějovicích — Kladno se dočkalo rekonstrukce trati — 6 roků vězení hrozí řidiči za smrt 2 lidí — Vítězná podoba lanovky na Petřín — Hledá se kotě servala stepního — Otevření Semlerovy rezidence v Plzni

                     19. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Začíná topná sezona — Roste zájem o palivové dřevo — Stoupá prodej teplého oblečení — Výpověď Babiše mladšího u soudu — Plzeńský kraj zrušil omezení svéprávnosti M. Redlovi — Zbývá týden do voleb — Předvolební debata z Prahy — Odstřel komína a věže v dole Měděnec — Řidič vjel autem do rozvodněné Blanice — Otevření lomu Výsypka v Jenišově

                     16. 9. 2022 na ČT1

                     Napište nám