26 minut

10. března 2022

Obsah dílu

Headlines — 110 tisíc vydaných víz pro Ukrajince — Docházejí kapacity ubytování — Sama Katarina je z Kramatorska z Donbasu — Docházejí kapacity ubytování — První noc v Česku Marta a Marharyta s dětmi přespaly u příbuzných, dnes si do plzeňského asistenčního centra přišly pro pomoc — Město, které problém se zvládáním přívalu válečných uprchlíků z Ukrajiny, řeší tak říkajíc "z první ruky" a naplno je Bohumín — Na Moravském náměstí v Brně se na památníku vojáka rudé armády objevilo žluto-modré srdce. — Stipendia pro ukrajinské studenty — Dobrovolníci pomáhají ve Šluknovském centru uprchlíkům — Zvánovice vítají Ukrajince — Potravinovým bankám dochází zásoby — Srážka nákladních vlaků v Kyjích — Možné zdražení v městské i veřejné dopravě — Karlovarské letiště se potýká se ztrátou — Začala oprava dálničního přivaděče u Jihlavy — Za úplatky a pletichy při opravě KV Areny dostaly u soudu v Karlových Varech podmíněné tresty bývalý člen komise města pro hospodaření s majetkem Roman Krček — Strážníci pronásledovali v Praze mladou řidičku — 4 hodiny trvalo vyzvednutí výletní lodě v Přelouči — Zrušený převoz zubrů z Milovic

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv
  02:58
  110 tisíc vydaných víz pro Ukrajince
   V Česku zatím speciální víza dostalo 110 tisíc válečných uprchlíků z Ukrajiny; ale podle dat mobilních operátorů už tu těchto lidí na útěku před válkou je 200 tisíc.
   04:15
   Docházejí kapacity ubytování
    Nejhorší je situace v Praze - kde už momentálně není vůbec žádné volné místo.Vedení hlavního města proto začne připravovat ubytování "polního typu" v tělocvičnách.
    04:15
    Sama Katarina je z Kramatorska z Donbasu
     Teď bydlí u dobrovolníků v Domě dobra na pražském Karlíně - a s ní dalších 90 žen a dětí z Ukrajiny. Společně teď žijí, hlídají si navzájem děti nebo spolu vaří v jedné kuchyni.
     06:37
     Docházejí kapacity ubytování
      V Plzni dosud asistenčním centrem pomoci Ukrajině prošlo víc než 4200 osob. 241 z nich tamní pracovníci ubytovali. Převážně jde ale o nouzové řešení. S dlouhodobým ubytováním se snaží pomoct město Plzeň.
      06:37
      První noc v Česku Marta a Marharyta s dětmi přespaly u příbuzných, dnes si do plzeňského asistenčního centra přišly pro pomoc
       Nakonec sehnaly pokoj ve Stodu. Volné, i když spíše jen dočasné, kapacity zatím jsou, ale ubývá jich.
       08:44
       Město, které problém se zvládáním přívalu válečných uprchlíků z Ukrajiny, řeší tak říkajíc "z první ruky" a naplno je Bohumín
        Právě do něj totiž 2x denně přijíždějí přeplněné evakuační vlaky z polsko-ukrajinské a slovensko-ukrajinské hranice.
        09:13
        Na Moravském náměstí v Brně se na památníku vojáka rudé armády objevilo žluto-modré srdce.
         Ve Znojmě sochu rudoarmějce omotali ukrajinskou vlajkou a v Kuřimi je teď pomník tohotu druhu posprejovaný hanlivými nápisy.
         09:47
         Stipendia pro ukrajinské studenty
          Pomoc se organizuje taky pro studenty z Ukrajiny na českých vysokých školách, kteří teď už často nebudou moci spoléhat na finanční podporu z domova. Západočeská univerzita v Plzni je chce podpořit mimořádným stipendiem ve výši 15 tisíc korun.
          11:20
          Dobrovolníci pomáhají ve Šluknovském centru uprchlíkům
           Do oficiální asistenčního centra je to odsud daleko. Založili proto jeho dobrovolnickou alternativu. Do nejsevernější části země měly přijet od začátku války už stovky lidí z Ukrajiny.
           12:57
           Zvánovice vítají Ukrajince
            Aby se tu příchozí lidi z Ukrajiny, kteří tu hledají útočiště před válkou ve své zemi, cítili pokud možno dobře a aby je místní přijali za své. O to se obzvlášť snaží např. ve Zvánovicích. Vesnici v Ladovském kraji jihovýchodně od Prahy.
            14:37
            Potravinovým bankám dochází zásoby
             Potravinové banky se v tyto dny rychle vyprazdňují, dodávky potravin a hygienických potřeb se z nich rozvážejí mj. do asistenčních center pomoci pro válečné uprchlíky z Ukrajiny.
             16:24
             Srážka nákladních vlaků v Kyjích
              Dva vlaky se dopoledne srazily mezi pražskými stanicemi Vysočany a Horní Počernice. Jedna z lokomotiv vykolejila. Záchranáři ošetřili šestapadesátiletého muže, kterého sanitka převezla do nemocnice. Další tři lidé vyvázli bez zranění. Provoz je v místě zastaven, a tak cestující musejí jet náhradní dopravou. Příčinu nehody šetří drážní inspekce.
              18:02
              Možné zdražení v městské i veřejné dopravě
               Kvůli nebývale rostoucím cenám benzinu a nafty, které zdražují ze dne na den o korunové hodnoty a blíží se už 50-ti korunám za litr. Vzniká tlak na brzké zdražení jízdného v městské a veřejné dopravě.
               19:43
               Karlovarské letiště se potýká se ztrátou
                Letiště v Karlových Varech už ví, že letos bude potýkat se ztrátou minimálně 26,5 milionu korun. Nejprve výpadek letů za covidové pandemie a teď válka Ruska proti Ukrajině a protiruské sankce Západu to způsobují, protože jak známo, do Karlových Varů létaly hodně právě spoje z Ruska.
                20:57
                Začala oprava dálničního přivaděče u Jihlavy
                 Denně jím jezdí víc než 27 tisíc aut, je to nejvytíženější silniční tah na Vysočině vůbec; teď bude zúžený na jeden jízdní pruh a co víc. Práce tam mají trvat dva roky.
                 22:20
                 Za úplatky a pletichy při opravě KV Areny dostaly u soudu v Karlových Varech podmíněné tresty bývalý člen komise města pro hospodaření s majetkem Roman Krček
                  Dostal podmínku 0,5-roční, a podnikatel Michal Oláh, který dostal podmínku v délce 2 let. Obžaloby soud naopak zprostil Václava Vaidiše a jeho společnost Václav Vaidiš - Elektromontáže.
                  22:36
                  Strážníci pronásledovali v Praze mladou řidičku
                   Několikrát projela křižovatku na červenou, ujížděla v protisměru a nakonec prorazila pneumatiky auta, když vjela na tramvajový pás.
                   23:03
                   4 hodiny trvalo vyzvednutí výletní lodě v Přelouči
                    Ta pravidelně kotví u pardubického nábřeží. Letos musí po 10 letech provozu projít nutnou technickou prohlídkou.
                    23:21
                    Zrušený převoz zubrů z Milovic
                     V nejbližších dnech měla začít přeprava 6-ti zubrů odchovaných přírodní rezervací v Milovicích do podobné rezervace na severní Ukrajině. Jenže s tím je teď konec. Převoz není možný, musel být zrušený.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     11. března 2022

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     19. dubna

                     Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                     19. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     18. dubna

                     Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                     18. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     17. dubna

                     Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                     17. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     16. dubna

                     Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                     16. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     15. dubna

                     Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                     15. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     12. dubna

                     Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                     12. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     11. dubna

                     Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                     11. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     10. dubna

                     ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                     10. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     9. dubna

                     Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                     9. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     8. dubna

                     Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                     8. 4. 2024 na ČT1

                     Napište nám