25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Přetížená asistenční centra pro uprchlíky — Nápor na centrum pro uprchlíky v Příbrami — Chybí lidé na pomoc ukrajinským uprchlíkům — Pardubické letiště přišlo o linky z Východu — Policie obvinila Feriho ze znásilnění — Demonstrace Nexen — Záchrana turisty na horách — Rozsudky v akci Asanace — Obnova lanovky na Ještěd — Havarijní mosty ve střechních Čechách — Rozsudek v kauze Trojské lávky — Modernizace Hněvkovické přehrady — Dopad války na cenu pečiva — Práce pro ukrajinské uprchlíky — Falešný dobrovolník napadl cizince — 900 palet materiálu pro Ukrajinu — Mezinárodní den žen — Výluka vysílače

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv
  03:12
  Přetížená asistenční centra pro uprchlíky
   Asistenční centra se dostávají na hranici svých kapacit. Stejně jako v Praze hrozí stop stav i v některých regionech.
   05:46
   Nápor na centrum pro uprchlíky v Příbrami
    Náporu v Praze mělo ulevit a pravděpodobně ulevilo dnes zprovozněné asistenční centrum v Příbrami. Z hlavního města tam Ukrajince vozily autobusy - ty pozdější to ale musely zase otočit
    07:32
    Chybí lidé na pomoc ukrajinským uprchlíkům
     Ukrajinsky mluvící tlumočníky teď hledají ve většině asistenčních centrech. Kraje o jejich pomoc žádají třeba na sociálních sítích. Kromě toho shání i hlídání v dětských koutcích. Centra ale nejvíce limituje počet hasičů, kteří zajišťují koordinaci centra, dopravu i ubytování.
     09:19
     Pardubické letiště přišlo o linky z Východu
      Válka Ruska proti Ukrajině citelně zasahuje do marketingu a hlavně plánů na vytížení letiště v Pardubicích. V poslední době se odtamtud - kromě letních charterových spojů - pravidelně létalo právě na Ukrajinu - do Kyjeva, do Lvova a ve výhledu pro tento rok byly nové linky několikrát týdně i do Charkova a Oděsy.
      10:40
      Policie obvinila Feriho ze znásilnění
       Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění. Z obtěžování a sexuálního násilíí ho už loni v létě obvinilo několik žen; nejprve v médiích, další podání už směřovala na policii.
       11:18
       Demonstrace Nexen
        Před továrnou společnosti NEXEN Tire u Žatce dnes protestovali zaměstnanci korejského výrobce pneumatik. Chtějí zvýšení platů pro všechny o 8,3 %. Jejich zaměstnavatel s nimi, podle nich nekomunikuje. Firma zaměstnancům přidala, ale podle odborářů je to málo. Společnost Nexen je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Pracuje pro ní tisícovka lidí.
        11:51
        Záchrana turisty na horách
         Německého turistu musela zachraňovat Horská služba s hasiči - když si vyšel na výlet do skal v okolí Tisé. Lézt se tam vydal bez jištění a lan. Zaklínil se při tom do pískovcové prohlubně a zranil se - záchranáři ho pak museli vyprošťovat.
         12:09
         Rozsudky v akci Asanace
          Dva roky vězení s dvouletým podmíněným odkladem dnes vyměřil klatovský soud dvěma bývalým příslušníkům StB za podíl na akci Asanace. K nucenému vystěhování do zahraničí měli tehdy přinutit čtyři signatáře Charty 77. Josef Kučera a jeho tehdejší nadřízený Jiří Veselý od začátku vinu popírají.
          13:32
          Obnova lanovky na Ještěd
           České dráhy coby provozovatel, město Liberec a Liberecký kraj se dohodly na obnově lanovky na Ještěd - ta je mimo provoz od října, kdy na ní došlo k neštěstí, při němž se jedna kabina zřítila a o život přišel její průvodčí.
           14:46
           Havarijní mosty ve střechních Čechách
            Narychlo a bezodkladně musely být pro dopravu uzavřené dva mosty ve středních Čechách - poté, co kontrola zjistila, že jsou v tak špatném stavu, že hrozí jejich zřícení; a další doprava přes ně by byla nebezpečná: Jde o most v Dobříši a most přes potok i s částí navazující silnice u Dolních Břežan
            16:30
            Rozsudek v kauze Trojské lávky
             Od zřícení Trojské lávky v Praze Mosty procházejí po celém Česku procházejí zostřenou kontrolou. To se stalo 2. prosince roku 2017. 4 lidi při tom tehdy utrpěli vážná zranění. Státní zástupce za to pro projektanta lávky Jiřího Stráského a bývalého vedoucího oddělení mostů Technické správy komunikací v hlavním městě Antonína Semeckého žádal podmíněné tresty.
             17:09
             Modernizace Hněvkovické přehrady
              Hněvkovická přehrada na Vltavě má být schopná zadržet, nebo aspoň regulovat i 10 tisíciletou vodu. Její plavební komora má ode dneška nová, několik desítek tun těžká vrata.
              18:41
              Dopad války na cenu pečiva
               Pekaři, výrobci pečiva už avizují, že i oni budou muset v důsledku událostí souvisejících s válkou na Ukrajině zdražit své produkty. Ukrajina je obilnicí Evropy - boje tam zvedají ceny obilí, nahoru jdou ceny plynu i pohonných hmot - a to všechno má mít na pekárenskou výrobu vliv.
               20:32
               Práce pro ukrajinské uprchlíky
                Většina válečných uprchlíků utíkajících před válkou na Ukrajině jsou ženy s dětmi. A podle informací z koordinačních center pomoci mají zájem v Česku pracovat. Důvod je jasný, aby své rodiny uživily.
                22:08
                Falešný dobrovolník napadl cizince
                 Policie hledá muže, který v pražské Seifertově ulici přepadl cizince, který chtěl odjet za rodinou do Kyjeva. Útočník se vydával za dobrovolníka a nabízel pomoc. Pak cizince ale s nožem v ruce okradl o tisíce korun.
                 22:29
                 900 palet materiálu pro Ukrajinu
                  Brzy ráno vyrazil z Hlučína na Opavsku konvoj s humanitární pomocí pro Ukrajinu. Během dopoledne následoval další a třetí pak vyjede krátce před půlnocí. Téměř padesátka vozidel přepraví celkem víc než 900 palet materiálu.
                  23:03
                  Mezinárodní den žen
                   Dnes je Mezinárodní den žen a u této příležitosti se každoročně diskutuje o tématech jako je rovnoprávnost žen a mužů a také postavení žen na pracovním trhu. Rozdíly v odměňování totiž u nás stále zůstávají jedny z největších v Evropě.
                   24:39
                   Výluka vysílače
                    Zítra, tedy ve středu 9. března, bude mimo provoz vysílač Praha-Žižkov pro vysílací síť 21. A to od 6 do 15 hodin. Programy České televize tak budou divákům nedostupné.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Výkyvy teplot ohrožují lidské zdraví — Likvidace následků bouřek — Zřícená střecha v části Žižkových kasáren — Výstraha na bouřky a povodně — SeČTeno 2022 — Nedostatek míst na středních školách v Praze — Zvýšení životního — Požár bytu v Praze 3 — Z balíku na poště vylézaly včely — Zvýšil se počet nehod na přejezdech — Přípravy na KVIFF vrcholí — Nový bojový dron Bivoj — Náročné dny pro květinářství

                    29. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

                    28. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                    27. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                    24. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                    23. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                    22. 6. 2022 na ČT1

                    Napište nám