25 minut

8. březen 2022

Obsah dílu

Headlines — Přetížená asistenční centra pro uprchlíky — Nápor na centrum pro uprchlíky v Příbrami — Chybí lidé na pomoc ukrajinským uprchlíkům — Pardubické letiště přišlo o linky z Východu — Policie obvinila Feriho ze znásilnění — Demonstrace Nexen — Záchrana turisty na horách — Rozsudky v akci Asanace — Obnova lanovky na Ještěd — Havarijní mosty ve střechních Čechách — Rozsudek v kauze Trojské lávky — Modernizace Hněvkovické přehrady — Dopad války na cenu pečiva — Práce pro ukrajinské uprchlíky — Falešný dobrovolník napadl cizince — 900 palet materiálu pro Ukrajinu — Mezinárodní den žen — Výluka vysílače

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv
  03:12
  Přetížená asistenční centra pro uprchlíky
   Asistenční centra se dostávají na hranici svých kapacit. Stejně jako v Praze hrozí stop stav i v některých regionech.
   05:46
   Nápor na centrum pro uprchlíky v Příbrami
    Náporu v Praze mělo ulevit a pravděpodobně ulevilo dnes zprovozněné asistenční centrum v Příbrami. Z hlavního města tam Ukrajince vozily autobusy - ty pozdější to ale musely zase otočit
    07:32
    Chybí lidé na pomoc ukrajinským uprchlíkům
     Ukrajinsky mluvící tlumočníky teď hledají ve většině asistenčních centrech. Kraje o jejich pomoc žádají třeba na sociálních sítích. Kromě toho shání i hlídání v dětských koutcích. Centra ale nejvíce limituje počet hasičů, kteří zajišťují koordinaci centra, dopravu i ubytování.
     09:19
     Pardubické letiště přišlo o linky z Východu
      Válka Ruska proti Ukrajině citelně zasahuje do marketingu a hlavně plánů na vytížení letiště v Pardubicích. V poslední době se odtamtud - kromě letních charterových spojů - pravidelně létalo právě na Ukrajinu - do Kyjeva, do Lvova a ve výhledu pro tento rok byly nové linky několikrát týdně i do Charkova a Oděsy.
      10:40
      Policie obvinila Feriho ze znásilnění
       Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění. Z obtěžování a sexuálního násilíí ho už loni v létě obvinilo několik žen; nejprve v médiích, další podání už směřovala na policii.
       11:18
       Demonstrace Nexen
        Před továrnou společnosti NEXEN Tire u Žatce dnes protestovali zaměstnanci korejského výrobce pneumatik. Chtějí zvýšení platů pro všechny o 8,3 %. Jejich zaměstnavatel s nimi, podle nich nekomunikuje. Firma zaměstnancům přidala, ale podle odborářů je to málo. Společnost Nexen je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Pracuje pro ní tisícovka lidí.
        11:51
        Záchrana turisty na horách
         Německého turistu musela zachraňovat Horská služba s hasiči - když si vyšel na výlet do skal v okolí Tisé. Lézt se tam vydal bez jištění a lan. Zaklínil se při tom do pískovcové prohlubně a zranil se - záchranáři ho pak museli vyprošťovat.
         12:09
         Rozsudky v akci Asanace
          Dva roky vězení s dvouletým podmíněným odkladem dnes vyměřil klatovský soud dvěma bývalým příslušníkům StB za podíl na akci Asanace. K nucenému vystěhování do zahraničí měli tehdy přinutit čtyři signatáře Charty 77. Josef Kučera a jeho tehdejší nadřízený Jiří Veselý od začátku vinu popírají.
          13:32
          Obnova lanovky na Ještěd
           České dráhy coby provozovatel, město Liberec a Liberecký kraj se dohodly na obnově lanovky na Ještěd - ta je mimo provoz od října, kdy na ní došlo k neštěstí, při němž se jedna kabina zřítila a o život přišel její průvodčí.
           14:46
           Havarijní mosty ve střechních Čechách
            Narychlo a bezodkladně musely být pro dopravu uzavřené dva mosty ve středních Čechách - poté, co kontrola zjistila, že jsou v tak špatném stavu, že hrozí jejich zřícení; a další doprava přes ně by byla nebezpečná: Jde o most v Dobříši a most přes potok i s částí navazující silnice u Dolních Břežan
            16:30
            Rozsudek v kauze Trojské lávky
             Od zřícení Trojské lávky v Praze Mosty procházejí po celém Česku procházejí zostřenou kontrolou. To se stalo 2. prosince roku 2017. 4 lidi při tom tehdy utrpěli vážná zranění. Státní zástupce za to pro projektanta lávky Jiřího Stráského a bývalého vedoucího oddělení mostů Technické správy komunikací v hlavním městě Antonína Semeckého žádal podmíněné tresty.
             17:09
             Modernizace Hněvkovické přehrady
              Hněvkovická přehrada na Vltavě má být schopná zadržet, nebo aspoň regulovat i 10 tisíciletou vodu. Její plavební komora má ode dneška nová, několik desítek tun těžká vrata.
              18:41
              Dopad války na cenu pečiva
               Pekaři, výrobci pečiva už avizují, že i oni budou muset v důsledku událostí souvisejících s válkou na Ukrajině zdražit své produkty. Ukrajina je obilnicí Evropy - boje tam zvedají ceny obilí, nahoru jdou ceny plynu i pohonných hmot - a to všechno má mít na pekárenskou výrobu vliv.
               20:32
               Práce pro ukrajinské uprchlíky
                Většina válečných uprchlíků utíkajících před válkou na Ukrajině jsou ženy s dětmi. A podle informací z koordinačních center pomoci mají zájem v Česku pracovat. Důvod je jasný, aby své rodiny uživily.
                22:08
                Falešný dobrovolník napadl cizince
                 Policie hledá muže, který v pražské Seifertově ulici přepadl cizince, který chtěl odjet za rodinou do Kyjeva. Útočník se vydával za dobrovolníka a nabízel pomoc. Pak cizince ale s nožem v ruce okradl o tisíce korun.
                 22:29
                 900 palet materiálu pro Ukrajinu
                  Brzy ráno vyrazil z Hlučína na Opavsku konvoj s humanitární pomocí pro Ukrajinu. Během dopoledne následoval další a třetí pak vyjede krátce před půlnocí. Téměř padesátka vozidel přepraví celkem víc než 900 palet materiálu.
                  23:03
                  Mezinárodní den žen
                   Dnes je Mezinárodní den žen a u této příležitosti se každoročně diskutuje o tématech jako je rovnoprávnost žen a mužů a také postavení žen na pracovním trhu. Rozdíly v odměňování totiž u nás stále zůstávají jedny z největších v Evropě.
                   24:39
                   Výluka vysílače
                    Zítra, tedy ve středu 9. března, bude mimo provoz vysílač Praha-Žižkov pro vysílací síť 21. A to od 6 do 15 hodin. Programy České televize tak budou divákům nedostupné.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    9. březen 2022

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    20. únor

                    20. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    19. únor

                    Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                    19. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    16. únor

                    Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                    16. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    15. únor

                    Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                    15. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    14. únor

                    14. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    13. únor

                    Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                    13. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. únor

                    Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                    12. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    9. únor

                    Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

                    9. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    8. únor

                    Úsporná opatření České pošty — Transformace České pošty — Protesty zemědělců na Liberecku — Nejčastější problémy zemědělců — Rekordní turistická sezona v Česku — Nezaměstnanost v lednu stoupla — Snížení úrokové sazky — Padl první trest v kauze autobusových dopravců v Liberci a Jablonci nad Nisou — Vysokorychlostní trať Praha–Drážďany — Kvůli silnému dešti začaly v Pošumaví stoupat hladiny řek — Horská střediska bojují s výkyvy počasí — Meteorologové dál varují před povodněmi — Konec pivovaru v Pardubicích — Třebíč zvyšuje nájemné v městských bytech — Spor o novou vodní elektrárnu — Mateřská škola vychovává vodícího psa

                    8. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    7. únor

                    Kolínská nemocnice dokončila rekonstrukci pavilonu O — Celní správě pomáhá mobilní laboratoř — V Česku chybí stovky policistů — Nedostatek zdravotních sester — Soud s Miroslavem Závadou může pokračovat — Aukce kunratického zámku — Likvidace velkochovu na Třebíčsku — Předražené obědy v ústecké menze — Trest za napadení učitelky ZŠ — K modernizaci libereckého bazénu se hlásí 6 firem — Zařazení HHC na seznam návykových látek — Policie pátrá po zloději — Opět hrozí vzestup hladin některých toků — Možné zvýšení rychlosti na silnici do Ostrova — Jihočeská posádka okradena na mezinárodní rallye — Vláda projedná splavnění Labe do Pardubic — Skauti vyrábějí svíčky pro Ukrajinu

                    7. 2. 2024 na ČT1

                    Napište nám