Rostou ceny energií. Např. elektřina může dle analytiků podražit až o 20 %. Domácnosti by tak mohly ročně zaplatit navíc až několik tisíc korun. Pražské ovzduší stále trápí znečištění oxidem dusičitým způsobené auty. Nejvyšší hodnoty byly naměřeny v blízkosti tunelového komplexu Blanka a dále v řadě lokalit podél severojižní magistrály včetně míst nedaleko Václavského náměstí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Ceny elektřiny a zemního plynu rostou

Domácnosti už postupně dostávají informace od svých dodavatelů, o kolik se jim zvýší platby za elektřinu. Příští rok má cena této energie podle analytiků podražit až o 20 procent.

Ceny elektřiny a zemního plynu rostou

Svícení, vaření nebo vytápění za to všechno si Češi připlatí. U elektřiny, ale také u plynu očekávají analytici růst cen u nezafixovaných produktů řádově až o 20 procent.

Znečištěné ovzduší z pražské dopravy

Rekordní míru znečištění oxidem dusičitým naměřili ekologové na některých místech v Praze hlavně v okolí tunelu Blanka.

Konec kojeneckých ústavů

Děti do tří let by podle novely zákona, kterou schválil Senát, neměly končit v ústavech, ale u pěstounů. Ti by za to měli dostávat více peněz. Úřady už teď ale hlásí, že pěstounů je málo.

Problém s odpočívadly na jihočeské D3

Ředitelství silnic a dálnic chce postavit několik odpočívek pro kamiony na D3, protože na trase už několik let chybějí. Jedna z nich má vzniknout u Plané nad Lužnicí a to v místech, kde roste chráněný kosatec sibiřský. Investora na to upozornila Česká inspekce životního prostředí. Ochránci přírody by chtěli, aby odpočívku silničáři postavili jinde.

Proplácení injekce proti migréně

Urputné bolesti hlavy, špatné vidění a nevolnost. Migrénu má v Česku zhruba každý 10.-tý. Některým pacientům už ale úspěšně pomáhá nová injekční, biologická léčba.

Hasiči cvičili vyprošťování zavalených osob dvě stě slet starých kasárnách v Terezíně.

Areál roky chátrá a jeho jedna část se už i zřítila. Přitom patří k nejvýznamnějším vojenským památkám v zemi. Město ale nemá jednu miliardu korun na opravu a část areálu se už i nečekaně zřítila.

Předvolební debata kandidátů v Olomouckém kraji

Česká televize pokračuje v sérii předvolebních debat zaměřených na jednotlivé kraje - dnes ve 20:05 na ČT 24 bude na řadě Královéhradecký kraj. Debatu ze studia KH1 bude moderovat Martin Řezníček.

Debata k referendu

Říjnové sněmovní volby spojí některé obce také s uspořádáním místního referenda.

Očkování ve firmách

Zvýšit proočkovanost zaměstnanců a tím i bezpečnost provozu jaderné elektrárny. To bylo smyslem dnešní akce v Dukovanech.

Očkování ve firmách

Zvýšit proočkovanost zaměstnanců a tím i bezpečnost provozu jaderné elektrárny. To bylo smyslem dnešní akce v Dukovanech.

Očkování ve firmách

Podle nového šetření Hospodářské komory podporuje očkování zaměstnanců 76 % zaměstnavatelů. Tady jsou přesná čísla.

Očkování hasičů a policistů

V bezprostředním kontaktu s nemocí covid 19 jsou kromě zdravotníků i hasiči a policisté.

Světoznámé soutěsky v Hřensku poničil vandal

Na skálu nastříkal 3 metry široké graffiti, a to v nej-přísněji chráněné zóně Národního parku České Švýcarsko.

Domažlické městské policii chybí skoro třetina strážníků

Kvůli tomu teď musí dočasně zrušit ve všední dny noční služby. Případné výjezdy teď budou na státní policii. S nedostatkem strážníků se teď potýkají všechna města v kraji. A není to jen kvůli nezájmu. Řada mladých lidí totiž neprojde ani u fyzických testů.

Bývalý pivovar v Rožmberku

Zaniklý pivovar v Rožmberku nad Vltavou začne znovu vařit pivo.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD