Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Očkovat se mohou děti od 12 let

Obsah dílu

Headlines — Očkovat se mohou děti od 12 let — Končí testování ve firmách — Odstraňování škod po bouřkách — Změna podmínek pro cestování do Chorvatska — Situace na silnicích a hraničních přechodech — Krkonoše pod náporem prázdninových turistů — Policejní kontroly na silnicích — Nová ředitelka v ústecké ZOO a nový výběh — Nemocnice v Rumburku nově spadá pod Krajskou zdravotní — Chybí peníze na opravu silnic — Místní obyvatelé chtějí jednat o dolu Turów — V Mostě začala demolice 17. základní školy — Začíná Smetanova Litomyšl — Doprovodný program na Smetanově Litomyšli — Nápor vodáků na Vltavu — Lázně v Jáchymově zahajují sezonu

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:02
  Očkovat se mohou děti od 12 let
   K očkování proti covidu-19 se ode dneška můžou registrovat děti mezi 12 a 15 lety. Pro tuto věkovou kategorii schválila Evropská komise látky od společností Pfizer a BioNTech. Vakcínu děti dostanou pouze v místech, kde je přítomný pediatr. Doprovodit je musí zákonný zástupce.
   03:15
   Končí testování ve firmách
    Dneškem skončilo testování ve firmách. A s ním také souvisí číslo 15 milionů, což je celkový počet samotestů, které od března museli pracovníci podstoupit. Podle epidemiologů a také některých zaměstnavatelů by ale preventivní odběry na pracovištích měly pokračovat.
    05:49
    Odstraňování škod po bouřkách
     Ještě dnes museli železničáři opravovat některé tratě v jižních Čechách, na kterých se před dvěma dny zastavil provoz kvůli bouřce. Odpoledne se jim podařilo zprovoznit úsek na Lipensku. Nebyl ale poslední.
     07:30
     Změna podmínek pro cestování do Chorvatska
      Dnes v noci chorvatská vláda změnila podmínky vstupu do země. Cizinci, včetně Čechů, se musejí na hranicích prokázat bezinfekčností. Dosud tam mohli cestovat bez omezení.
      08:10
      Situace na silnicích a hraničních přechodech
       Živý vstup k tomu, jaká je dopravní situace první prázdninový den na hraničních přechodech a také tuzemských silnicích.
       09:43
       Krkonoše pod náporem prázdninových turistů
        Živý vstup k tomu, jaká je dopravní a turistická situace v Krkonoších.
        11:04
        Policejní kontroly na silnicích
         Do kontrol na silnicích se dnes zapojily tisíce policistů. Řidiči by si proto měli dát pozor hlavně na dodržování rychlosti. Kontroluje se ale také třeba telefonování za volantem.
         11:36
         Nová ředitelka v ústecké ZOO a nový výběh
          Ústecká zoologická zahrada má ode dneška novou ředitelku Ilon Pšenkovou, kterou - i přes výsledek výběrového řízení - jmenovala rada města. Proti jejímu zvolení ale protestuje část veřejnosti, včetně té odborné. Chtějí na její místo původního vítěze konkurzu, bývalého šéfa pražské zoo Petra Fejka. Nová ředitelka zahájila své působení v zahradě otevřením nového výběhu.
          13:38
          Nemocnice v Rumburku nově spadá pod Krajskou zdravotní
           Lužická nemocnice v Rumburku ode dneška spadá pod společnost Krajská zdravotní. Lužická nemocnice má odlehčit hlavně té děčínské a zajistit péči zhruba pro 50 tisíc lidí ze Šluknovského výběžku.
           14:05
           Chybí peníze na opravu silnic
            Více škod po zimě a méně peněz na jejich opravy. To je scénář, se kterým letos v létě musejí počítat silničáři v Plzeňském kraji. A to i proto, že je údržba během uplynulé zimní sezony stála o 70 milionů korun víc než ta předchozí. Některé stavby, a také plánované opravy krajských silnic, tak jejich správci odkládají.
            15:54
            Místní obyvatelé chtějí jednat o dolu Turów
             Obyvatelé českých obcí v okolí polského hnědouhelného dolu Turów žádají Evropskou komisi o aktivní účast na vyjednávání mezi Českem a Polskem, a to kvůli pokračující těžbě. Vlády obou zemí jednají o dohodě, která by měla minimalizovat dopady těžby na české území a zajistit kompenzace případných škod.
             16:16
             V Mostě začala demolice 17. základní školy
              V Mostě dnes začala demolice 17. základní školy. Pro její likvidaci se rozhodla tamní radnice, protože se jí školní areál nedařilo dlouhodobě pronajmout. Místo něj má v následujících letech vzniknout parkovací dům.
              17:47
              Začíná Smetanova Litomyšl
               Začíná letošní 63. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Tradiční přehlídka klasické hudby, která se koná v rodišti Bedřicha Smetany, začne ve 20 hodin a 15 minut zahajovacím koncertem na zámeckém nádvoří. Právě tam se koná také hlavní program celého festivalu.
               21:06
               Doprovodný program na Smetanově Litomyšli
                Doprovodný program láká ale například i na nedaleký zámek Nové Hrady.
                22:20
                Nápor vodáků na Vltavu
                 Nápor vodáků na Vltavu. V prvním červencovém týdnu chce na řeku vyrazit až 20 tisíc lidí. Podle půjčovny lodí Inge-tour mají turisté největší zájem o splutí v úseku mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem.
                 22:43
                 Lázně v Jáchymově zahajují sezonu
                  Lázně v Jáchymově dnes zahajují svou další sezonu. Kvůli protiepidemickým opatřením ale tentokrát bez tradičního průvodu. Přilákat návštěvníky chtějí hlavně na hornickou krajinu, která je na seznamu UNESCO. Přímo v lázních můžou lidé nově navštívit štolu Astorie.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                  29. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                  27. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                  26. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                  23. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                  22. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                  21. 9. 2022 na ČT1

                  Napište nám