25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Očkovat se mohou děti od 12 let — Končí testování ve firmách — Odstraňování škod po bouřkách — Změna podmínek pro cestování do Chorvatska — Situace na silnicích a hraničních přechodech — Krkonoše pod náporem prázdninových turistů — Policejní kontroly na silnicích — Nová ředitelka v ústecké ZOO a nový výběh — Nemocnice v Rumburku nově spadá pod Krajskou zdravotní — Chybí peníze na opravu silnic — Místní obyvatelé chtějí jednat o dolu Turów — V Mostě začala demolice 17. základní školy — Začíná Smetanova Litomyšl — Doprovodný program na Smetanově Litomyšli — Nápor vodáků na Vltavu — Lázně v Jáchymově zahajují sezonu

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:02
  Očkovat se mohou děti od 12 let
   K očkování proti covidu-19 se ode dneška můžou registrovat děti mezi 12 a 15 lety. Pro tuto věkovou kategorii schválila Evropská komise látky od společností Pfizer a BioNTech. Vakcínu děti dostanou pouze v místech, kde je přítomný pediatr. Doprovodit je musí zákonný zástupce.
   03:15
   Končí testování ve firmách
    Dneškem skončilo testování ve firmách. A s ním také souvisí číslo 15 milionů, což je celkový počet samotestů, které od března museli pracovníci podstoupit. Podle epidemiologů a také některých zaměstnavatelů by ale preventivní odběry na pracovištích měly pokračovat.
    05:49
    Odstraňování škod po bouřkách
     Ještě dnes museli železničáři opravovat některé tratě v jižních Čechách, na kterých se před dvěma dny zastavil provoz kvůli bouřce. Odpoledne se jim podařilo zprovoznit úsek na Lipensku. Nebyl ale poslední.
     07:30
     Změna podmínek pro cestování do Chorvatska
      Dnes v noci chorvatská vláda změnila podmínky vstupu do země. Cizinci, včetně Čechů, se musejí na hranicích prokázat bezinfekčností. Dosud tam mohli cestovat bez omezení.
      08:10
      Situace na silnicích a hraničních přechodech
       Živý vstup k tomu, jaká je dopravní situace první prázdninový den na hraničních přechodech a také tuzemských silnicích.
       09:43
       Krkonoše pod náporem prázdninových turistů
        Živý vstup k tomu, jaká je dopravní a turistická situace v Krkonoších.
        11:04
        Policejní kontroly na silnicích
         Do kontrol na silnicích se dnes zapojily tisíce policistů. Řidiči by si proto měli dát pozor hlavně na dodržování rychlosti. Kontroluje se ale také třeba telefonování za volantem.
         11:36
         Nová ředitelka v ústecké ZOO a nový výběh
          Ústecká zoologická zahrada má ode dneška novou ředitelku Ilon Pšenkovou, kterou - i přes výsledek výběrového řízení - jmenovala rada města. Proti jejímu zvolení ale protestuje část veřejnosti, včetně té odborné. Chtějí na její místo původního vítěze konkurzu, bývalého šéfa pražské zoo Petra Fejka. Nová ředitelka zahájila své působení v zahradě otevřením nového výběhu.
          13:38
          Nemocnice v Rumburku nově spadá pod Krajskou zdravotní
           Lužická nemocnice v Rumburku ode dneška spadá pod společnost Krajská zdravotní. Lužická nemocnice má odlehčit hlavně té děčínské a zajistit péči zhruba pro 50 tisíc lidí ze Šluknovského výběžku.
           14:05
           Chybí peníze na opravu silnic
            Více škod po zimě a méně peněz na jejich opravy. To je scénář, se kterým letos v létě musejí počítat silničáři v Plzeňském kraji. A to i proto, že je údržba během uplynulé zimní sezony stála o 70 milionů korun víc než ta předchozí. Některé stavby, a také plánované opravy krajských silnic, tak jejich správci odkládají.
            15:54
            Místní obyvatelé chtějí jednat o dolu Turów
             Obyvatelé českých obcí v okolí polského hnědouhelného dolu Turów žádají Evropskou komisi o aktivní účast na vyjednávání mezi Českem a Polskem, a to kvůli pokračující těžbě. Vlády obou zemí jednají o dohodě, která by měla minimalizovat dopady těžby na české území a zajistit kompenzace případných škod.
             16:16
             V Mostě začala demolice 17. základní školy
              V Mostě dnes začala demolice 17. základní školy. Pro její likvidaci se rozhodla tamní radnice, protože se jí školní areál nedařilo dlouhodobě pronajmout. Místo něj má v následujících letech vzniknout parkovací dům.
              17:47
              Začíná Smetanova Litomyšl
               Začíná letošní 63. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Tradiční přehlídka klasické hudby, která se koná v rodišti Bedřicha Smetany, začne ve 20 hodin a 15 minut zahajovacím koncertem na zámeckém nádvoří. Právě tam se koná také hlavní program celého festivalu.
               21:06
               Doprovodný program na Smetanově Litomyšli
                Doprovodný program láká ale například i na nedaleký zámek Nové Hrady.
                22:20
                Nápor vodáků na Vltavu
                 Nápor vodáků na Vltavu. V prvním červencovém týdnu chce na řeku vyrazit až 20 tisíc lidí. Podle půjčovny lodí Inge-tour mají turisté největší zájem o splutí v úseku mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem.
                 22:43
                 Lázně v Jáchymově zahajují sezonu
                  Lázně v Jáchymově dnes zahajují svou další sezonu. Kvůli protiepidemickým opatřením ale tentokrát bez tradičního průvodu. Přilákat návštěvníky chtějí hlavně na hornickou krajinu, která je na seznamu UNESCO. Přímo v lázních můžou lidé nově navštívit štolu Astorie.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Video nelze z licenčních důvodů přehrát

                  Události v regionech

                  Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                  11. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                  10. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                  9. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                  8. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                  5. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                  4. 8. 2022 na ČT1

                  Napište nám