25 minut

1. červenec 2021

Část: Končí testování ve firmách

Obsah dílu

Headlines — Očkovat se mohou děti od 12 let — Končí testování ve firmách — Odstraňování škod po bouřkách — Změna podmínek pro cestování do Chorvatska — Situace na silnicích a hraničních přechodech — Krkonoše pod náporem prázdninových turistů — Policejní kontroly na silnicích — Nová ředitelka v ústecké ZOO a nový výběh — Nemocnice v Rumburku nově spadá pod Krajskou zdravotní — Chybí peníze na opravu silnic — Místní obyvatelé chtějí jednat o dolu Turów — V Mostě začala demolice 17. základní školy — Začíná Smetanova Litomyšl — Doprovodný program na Smetanově Litomyšli — Nápor vodáků na Vltavu — Lázně v Jáchymově zahajují sezonu

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:02
  Očkovat se mohou děti od 12 let
   K očkování proti covidu-19 se ode dneška můžou registrovat děti mezi 12 a 15 lety. Pro tuto věkovou kategorii schválila Evropská komise látky od společností Pfizer a BioNTech. Vakcínu děti dostanou pouze v místech, kde je přítomný pediatr. Doprovodit je musí zákonný zástupce.
   03:15
   Končí testování ve firmách
    Dneškem skončilo testování ve firmách. A s ním také souvisí číslo 15 milionů, což je celkový počet samotestů, které od března museli pracovníci podstoupit. Podle epidemiologů a také některých zaměstnavatelů by ale preventivní odběry na pracovištích měly pokračovat.
    05:49
    Odstraňování škod po bouřkách
     Ještě dnes museli železničáři opravovat některé tratě v jižních Čechách, na kterých se před dvěma dny zastavil provoz kvůli bouřce. Odpoledne se jim podařilo zprovoznit úsek na Lipensku. Nebyl ale poslední.
     07:30
     Změna podmínek pro cestování do Chorvatska
      Dnes v noci chorvatská vláda změnila podmínky vstupu do země. Cizinci, včetně Čechů, se musejí na hranicích prokázat bezinfekčností. Dosud tam mohli cestovat bez omezení.
      08:10
      Situace na silnicích a hraničních přechodech
       Živý vstup k tomu, jaká je dopravní situace první prázdninový den na hraničních přechodech a také tuzemských silnicích.
       09:43
       Krkonoše pod náporem prázdninových turistů
        Živý vstup k tomu, jaká je dopravní a turistická situace v Krkonoších.
        11:04
        Policejní kontroly na silnicích
         Do kontrol na silnicích se dnes zapojily tisíce policistů. Řidiči by si proto měli dát pozor hlavně na dodržování rychlosti. Kontroluje se ale také třeba telefonování za volantem.
         11:36
         Nová ředitelka v ústecké ZOO a nový výběh
          Ústecká zoologická zahrada má ode dneška novou ředitelku Ilon Pšenkovou, kterou - i přes výsledek výběrového řízení - jmenovala rada města. Proti jejímu zvolení ale protestuje část veřejnosti, včetně té odborné. Chtějí na její místo původního vítěze konkurzu, bývalého šéfa pražské zoo Petra Fejka. Nová ředitelka zahájila své působení v zahradě otevřením nového výběhu.
          13:38
          Nemocnice v Rumburku nově spadá pod Krajskou zdravotní
           Lužická nemocnice v Rumburku ode dneška spadá pod společnost Krajská zdravotní. Lužická nemocnice má odlehčit hlavně té děčínské a zajistit péči zhruba pro 50 tisíc lidí ze Šluknovského výběžku.
           14:05
           Chybí peníze na opravu silnic
            Více škod po zimě a méně peněz na jejich opravy. To je scénář, se kterým letos v létě musejí počítat silničáři v Plzeňském kraji. A to i proto, že je údržba během uplynulé zimní sezony stála o 70 milionů korun víc než ta předchozí. Některé stavby, a také plánované opravy krajských silnic, tak jejich správci odkládají.
            15:54
            Místní obyvatelé chtějí jednat o dolu Turów
             Obyvatelé českých obcí v okolí polského hnědouhelného dolu Turów žádají Evropskou komisi o aktivní účast na vyjednávání mezi Českem a Polskem, a to kvůli pokračující těžbě. Vlády obou zemí jednají o dohodě, která by měla minimalizovat dopady těžby na české území a zajistit kompenzace případných škod.
             16:16
             V Mostě začala demolice 17. základní školy
              V Mostě dnes začala demolice 17. základní školy. Pro její likvidaci se rozhodla tamní radnice, protože se jí školní areál nedařilo dlouhodobě pronajmout. Místo něj má v následujících letech vzniknout parkovací dům.
              17:47
              Začíná Smetanova Litomyšl
               Začíná letošní 63. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Tradiční přehlídka klasické hudby, která se koná v rodišti Bedřicha Smetany, začne ve 20 hodin a 15 minut zahajovacím koncertem na zámeckém nádvoří. Právě tam se koná také hlavní program celého festivalu.
               21:06
               Doprovodný program na Smetanově Litomyšli
                Doprovodný program láká ale například i na nedaleký zámek Nové Hrady.
                22:20
                Nápor vodáků na Vltavu
                 Nápor vodáků na Vltavu. V prvním červencovém týdnu chce na řeku vyrazit až 20 tisíc lidí. Podle půjčovny lodí Inge-tour mají turisté největší zájem o splutí v úseku mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem.
                 22:43
                 Lázně v Jáchymově zahajují sezonu
                  Lázně v Jáchymově dnes zahajují svou další sezonu. Kvůli protiepidemickým opatřením ale tentokrát bez tradičního průvodu. Přilákat návštěvníky chtějí hlavně na hornickou krajinu, která je na seznamu UNESCO. Přímo v lázních můžou lidé nově navštívit štolu Astorie.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  2. červenec 2021

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  1. prosinec

                  Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                  1. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  30. listopad

                  Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                  30. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  29. listopad

                  Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                  29. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. listopad

                  Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                  28. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. listopad

                  27. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  24. listopad

                  Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                  24. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  23. listopad

                  Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                  23. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  22. listopad

                  Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                  22. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  21. listopad

                  Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                  21. 11. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. listopad

                  Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                  20. 11. 2023 na ČT1

                  Napište nám