Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Požár na výstavišti v Letňanech — Utrhnutý přívoz v Děčíně — Problémy s popadanými stromy — Týden po tornádu — Stavební materiál pro jižní Moravu — Vodním záchranářům začíná sezona — Nové zázemí pro vodní záchranáře na nádrži Jesenice — Vodní záchranáři na Slapech posilují bezpečnost — Za braní rukojmí hrozí muži 12 let vězení — První děti starší 12 let dostaly vakcínu — Výluka metra C — Uzavřený most v Poniklé — Veterináři odebrali 21 týraných psů — Komunitní slepičárna v Semilech — Terezín bez turistů — Babice na Třebíčsku si dnes připomínají 70 let od střelby v tamní škole — Dokument o vykonstruovaném procesu

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:00
  Požár na výstavišti v Letňanech
   Rozsáhlý požár veletržního areálu v pražských Letňanech ráno poničil nejstarší halu. V té se právě koná výstava kempovacího a turistického vybavení. Oheň nikoho nezranil. Škoda podle předběžných odhadů dosahuje až dvou set milionů korun.
   02:34
   Utrhnutý přívoz v Děčíně
    V Dolním Žlebu na Děčínsku se včera večer utrhl přívoz a začal nekontrolovatelně plout směrem do Německa. Na lodi byl pouze jeden pasažér s převozníkem. Tomu se pak pomocí kotvy podařilo zastavit. Hasiči, kteří dorazili k řece, člunem přepravili cestujícího i s převozníkem na břeh.
    02:58
    Problémy s popadanými stromy
     Lesníci kvůli bezpečnosti uzavřeli část cyklistické sítě na Třeboňsku a Jindřichohradecku. Bouřka tam zkraje týdne pokácela stromy na cesty. Těžaři už proto v lesích začali s odklízením desítek tisíc kubíků polámaného dříví.
     04:58
     Týden po tornádu
      V obci Lužice postižené tornádem začala první řízená demolice domů, kterou dnes prováděli hasiči. Týden po tornádu mají za sebou lidé z poničených obcí desítky hodin vyčerpávající práce a také emocí. Štáby České televize se vrátily do stejných míst. Obnova domů pokročila a smutek leckde střídá naděje.
      07:24
      Stavební materiál pro jižní Moravu
       Pokračuje také pomoc postiženým obcím. Střešní latě jako dar pro zničené domy na jižní Moravě vyrobili při mimořádných směnách zaměstnanci dřevozpracujícího podniku v Borohrádku na Rychnovsku. Nedostatkový materiál teď kamiony postupně převážejí potřebným.
       08:54
       Vodním záchranářům začíná sezona
        Vodním záchranářům začíná sezona. Dohled nad vodními plochami vykonávají dobrovolně, bez nároku na honorář. I tak jim ale scházejí peníze, hlavně na nové vybavení nebo zázemí.
        11:20
        Nové zázemí pro vodní záchranáře na nádrži Jesenice
         S vybudováním nového zázemí pro vodní záchranáře na nádrži Jesenice vedení vodní záchranné služby počítá, prioritou bylo s omezeným rozpočtem od Ministerstva vnitra nakoupit hlavně nové čluny. V dalších letech se pak má dostat i na nové základny po celé republice.
         12:19
         Vodní záchranáři na Slapech posilují bezpečnost
          V posledních pěti letech počty utonulých v Česku zůstávají na vysokých číslech. A s nárůstem zájmu Čechů o tuzemské dovolené se teď vodní záchranáři obávají, aby případů ještě nepřibývalo. I kvůli tomu teď například na Slapech plánují posílit dohled nad vodní nádrží.
          14:18
          Za braní rukojmí hrozí muži 12 let vězení
           Muže, který ve středu v Českých Budějovicích zadržoval ženu, obvinili policisté z braní rukojmí a za to mu hrozí až dvanáctileté vězení. V sobotu bude soud rozhodovat o návrhu, aby byl jednačtyřicetiletý recidivista umístěn do vazby. Muž zadržoval ženu téměř hodinu v jednom z obchodů v centru města. Utrpěla při tom zranění, není ale ohrožená na životě.
           14:46
           První děti starší 12 let dostaly vakcínu
            V očkovacích centrech už dostaly vakcínu první děti starší 12 let. Počet zájemců se liší, někde mají registrací školáků přes tisíc, jinde sotva dvě desítky. Většina míst bude v očkování pokračovat po svátcích, tedy ve středu 7.července.
            16:23
            Výluka metra C
             Omezení pražského metra. Cestující na lince C musejí od zítřka počítat s výlukou, a to v úseku Muzeum Pražského povstání. Vlaky nepojedou od soboty 3. do neděle 11.července. Dopravní podnik v úseku nasadí náhradní autobusovou dopravu označenou jako XC.
             16:50
             Uzavřený most v Poniklé
              S dopravními komplikacemi musejí ode dneška počítat řidiči na Semilsku. Stavbaři uzavřeli frekventovaný most na silnici druhé třídy v Poniklé, přes který se auta i kamiony připojují na hlavní silnici z Jilemnice do Rokytnice nad Jizerou. Kromě dopravních komplikací ale práce na mostě budí vášně také mezi místními. Ti by chtěli historickou stavbu zachovat.
              18:27
              Veterináři odebrali 21 týraných psů
               Veterináři ve spolupráci s policií odebrali 21 argentinských dog chovatelce v jihočeské Oldřiši u Blažejova. Část psů byla podle veterinářů ve špatném stavu, měli zdravotní problémy a žili v nevhodných podmínkách. Teď směřují do blízkých útulků záchranných stanic. Chovatelce hrozí pokuta do půl milionu korun.
               18:52
               Komunitní slepičárna v Semilech
                Mezi lidmi roste zájem o sdílený chov slepic. Projekt na záchranu drůbeže z klecových chovů vznikl před třemi lety. V současné době je v celé republice 14 komunitních slepičáren, třináct z nich v Libereckém kraji.
                20:35
                Terezín bez turistů
                 Malá pevnost, památník Terezín je dlouhodobě nejnavštěvovanější památkou v Ústeckém kraji. Každý rok jí navštíví přes čtvrt milionu lidí. Jenže! Pandemie koronaviru čísla rapidně ovlivnila. A i když už se rozvolnilo a jsou otevřené hranice, lidé stále nechodí.
                 22:30
                 Babice na Třebíčsku si dnes připomínají 70 let od střelby v tamní škole
                  Babice na Třebíčsku si dnes připomínají 70 let od střelby v tamní škole. V té byli zabiti tři funkcionáři místního národního výboru, odsouzeno na 100 lidí včetně několika katolických duchovních.
                  23:23
                  Dokument o vykonstruovaném procesu
                   Období vykonstruovaného politického procesu, v rámci kterého bylo v roce 1950 v Litomyšli odsouzeno čtyřiadvacet lidí, převážně středoškoláků, přibližuje nový český dokument režiséra Vita Mazánka nazvaný ATA
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                   27. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                   26. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                   23. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   22. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   21. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   20. 9. 2022 na ČT1

                   Napište nám