Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Otevírají muzea, galerie a památky

Obsah dílu

Headlines — Rozvolnění ve službách — Návrat dalších dětí do školek a škol — Začalo období přijímacích zkoušek na SŠ — Do lázní se vrací část samoplátců — Rozvolňování od 10. května — Úhyn ryb v řece Bílině — Požár ubytovny v Pelhřimově — Pokračuje výstavba obchvatu Chýnova — Ukončené očkování proti covidu-19 má v ČR milion lidí — O2 universum očkuje naplno — Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem — Registrace k očkování se otevřela pro další skupinu — Dopady pandemie na penziony a hotely — Dopady pandemie na penziony a hotely — Otevírají muzea, galerie a památky — Otáčivé hlediště uvede nové hry

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:10
  Rozvolnění ve službách
   Ode dneška začaly znovu fungovat některé služby. Otevřeno mají například kadeřnictví, masážní a kosmetické salony nebo třeba salony pro psy. Zákazníci se ale musí prokázat negativním testem na covid-19.
   03:30
   Návrat dalších dětí do školek a škol
    V Praze a v šesti dalších regionech se do lavic vrátily žáci 2. stupňů základních škol a také děti do škol mateřských. Stále ale platí systém takzvané rotační výuky ve školách.
    05:34
    Začalo období přijímacích zkoušek na SŠ
     Před zkouškami musí uchazeči o studium předložit negativní test na covid-19. Povinné jsou také roušky, nebo respirátory. V učebně pak může být maximálně 20 lidí.
     05:54
     Do lázní se vrací část samoplátců
      Nastoupit mohou podle nařízení Ministerstva zdravotnictví pouze lidé, kteří prodělali covid-19 a to nejpozději do 90 dnů. Většina pacientů si tak na léčebné a rehabilitační pobyty musí ještě počkat.
      07:57
      Rozvolňování od 10. května
       V pondělí 10. května se kromě maloobchodu mají v celém Česku otevřít i některé další služby. Jedná se například o opravny obuvi, autobazary nebo fotografické služby. Venku bude nutné nosit respirátor, nebo roušku už pouze tam, kde není možné dodržet dvou metrové rozestupy.
       08:44
       Úhyn ryb v řece Bílině
        Do řeky Bíliny unikla neznámá látka, která způsobila úhyn stovek ryb. Rybáři objevili mrtvé kusy včera odpoledne a provedli odběry vzorků, které mají odhalit možnou příčinu úhynu. Jednou z možností je podle nich nedostatek kyslíku.
        10:18
        Požár ubytovny v Pelhřimově
         21 lidí muselo v noci kvůli požáru narychlo opustit ubytovnu v Pelhřimově. Policisté a následně také hasiči je evakuovali za pár minut. Kdy se budou moci do ubytovny vrátit, zatím není jasné.
         12:07
         Pokračuje výstavba obchvatu Chýnova
          Ředitelství silnic a dálnic obnovilo práce na stavbě obchvatu Chýnova na Táborsku. V únoru stát musel stavbu pozastavit, protože soud zrušil stavební povolení. Obchvat vzniká proto, aby odklonil z centra Chýnova tisíce aut denně.
          13:30
          Ukončené očkování proti covidu-19 má v ČR milion lidí
           Jednu dávku už dostalo 2 189 547 zájemců. 6 232 naočkovaných má aplikovanou vakcínu od společnosti Johnson & Johnson.
           13:56
           O2 universum očkuje naplno
            Zdravotníci začali očkovat v hale O2 universum v pražské Libni. Během dneška by mělo vakcínu dostat 1 000 lidí, od zítřka pak 2 000 zájemcům. Lidé tam dostanou látku od firmy Pfizer.
            15:32
            Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem
             Očkovací centrum otevřeli také v budově bývalého rektorátu v Ústí nad Labem. Je největší v tomto regionu. Jen za dnešek tam naočkovali 500 lidí.
             16:15
             Registrace k očkování se otevřela pro další skupinu
              K očkování se můžou nově hlásit i lidé, kteří se starají o osoby s příspěvek na péči ve třetím a čtvrtém stupni a taky akademičtí pracovníci vysokých škol.
              16:39
              Dopady pandemie na penziony a hotely
               Kvůli koronavirové krizi končí provoz některé penziony v Krkonoších. Jejich majitelé už nemají peníze na to, aby je udrželi do další sezony.
               19:30
               Dopady pandemie na penziony a hotely
                Friesovy boudy leží pod hřebeny Krkonoš mimo turistická střediska. Přes zimu kolem prošlo jen pár lidí na túrách, 120 lůžek tak zůstalo netknutých.
                21:29
                Otevírají muzea, galerie a památky
                 V Česku znovu otevírají také muzea a galerie. Zatím tedy stejně jako 2. stupeň základních škol jen v sedmi krajích včetně Prahy.
                 23:09
                 Otáčivé hlediště uvede nové hry
                  Herci v Českém Krumlově zkoušejí na představení, která se loni neodehrála, ale diváci si je zaplatili. Jihočeské divadlo nechce dál čekat a zahájilo předplatné na další sezonu.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                  27. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                  26. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                  23. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                  22. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                  21. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                  20. 9. 2022 na ČT1

                  Napište nám