Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Potíže s doručováním zásilek — Česká pošta během pandemie — Vyšetřování otravy řeky Bečvy — Ranní mrazy ohrožují ovocné stromy — Výstraha před silným větrem — Přibývá požárů z pálení bioodpadu — Pravidla pro ZUŠ a kroužky — Spor kvůli zápachu z lakovny — Policie pátrá po bankovním lupiči — Ceněnou Tutschovu sbírku koupila galerie v Hradci Králové — V krajích chybí zubaři a pediatři — Oprava hodin na jihlavském náměstí — Skateboardista má nové bronzové paže

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:06
  Potíže s doručováním zásilek
   Zpoždění zásilek až o tři týdny trápí některé středočeské obce. Česká pošta tam reorganizovala pobočky a zrušila místní doručovatele. Noví mají ale někdy problém se správným předáním zásilky. Vedení státního podniku už potíže řeší. Urychlit doručování by měla i lepší epidemická situace.
   03:47
   Česká pošta během pandemie
    Loni vykazovala Česká pošta ztráty přes 1,382 miliardy Kč. Společnost také propouštěla. K 1.březnu ji opustilo okolo 1 300 lidí a další 600 zaměstnanců přistoupilo na změnu pracovní smlouvy.
    04:28
    Vyšetřování otravy řeky Bečvy
     Řeku Bečvu podle znaleckého posudku otrávily kyanidy z areálu bývalé Tesly Rožnov. Napsal to server iDnes.cz. Posudek údajně podezřívá firmu Energoaqua, která v areálu provozuje čističku odpadních vod.
     06:32
     Ranní mrazy ohrožují ovocné stromy
      V noci na dnešek platila výstraha meteorologů před přízemními mrazíky. Naději na letošní dobrou úrodu stále udržuje pomalý nástup jara.
      08:38
      Výstraha před silným větrem
       Západ Čech zasáhl silný vítr. V Karlovarském kraji lámal a vyvracel stromy. Během dne zasahovali hasiči u desítek případů. Meteorologové proto v 11 krajích prodloužili výstrahu.
       10:11
       Přibývá požárů z pálení bioodpadu
        Od března se jen v Plzeňském kraji blíží počet požárů, které vznikly při pálení odpadu ze zahrad, stovce. Hasiči si navíc stěžují, že spalování bioodpadu jim lidé často dopředu nehlásí, i když je to jejich povinnost.
        12:11
        Pravidla pro ZUŠ a kroužky
         Vláda schválila uvolnění protiepidemických opatření u volnočasových aktivit v Praze a šesti dalších krajích. Děti se tam mohou ode dneška znovu setkávat v základních uměleckých školách a střediscích volného času. Aktivit venku se může účastnit až 20 lidí, uvnitř pak skupiny maximálně po třech.
         12:34
         Spor kvůli zápachu z lakovny
          Nejvyšší soud zamítl dovolání města Nymburka ve sporu se společností Automotive Painting Partners kvůli zápachu z lakovny. Potvrdil tak verdikt, podle kterého provoz firmy neobtěžuje okolí zápachem více, než ostatní podniky v průmyslové zóně.
          14:07
          Policie pátrá po bankovním lupiči
           Policisté pátrají po muži, který včera po 15:00 přepadl banku na pražském Smíchově. Zachytily ho při tom bezpečnostní kamery. Jde asi o padesátiletého muže s hnědými prošedivělými vlasy. V době loupeže měl zavázanou pravou ruku. Pokud by ho někdo poznal, má volat linku 158.
           14:32
           Ceněnou Tutschovu sbírku koupila galerie v Hradci Králové
            Galerie moderního umění v Hradci Králové koupila soubor v Brně. Sběratel Karel Tutsch ho z děl českých výtvarníků sestavoval od 80. let. Nákup patří k největším akvizicím galerií v regionech.
            16:33
            V krajích chybí zubaři a pediatři
             V regionech je stále málo zubařů a lékařů pro děti. V případě pediatrů je velká řada z nich v důchodovém věku, nebo se k němu blíží. Nejstarší jsou pediatři na jihu Čech a také na Vysočině a v Praze. Vychází to z dat Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost.
             21:31
             Oprava hodin na jihlavském náměstí
              Jihlavská radnice je ode dneška bez ciferníku. Kvůli opravě ho lezci rozebrali. Naproti tomu jen kousek od úřadu se rozběhly hodiny, které dlouhá desetiletí nefungovaly.
              23:25
              Skateboardista má nové bronzové paže
               Unikátní socha skateboardisty, která stála do roku 2008 v parku Folimanka pod pražským Nuselským mostem, se dočkala opravy. Skupina nadšenců vybrala peníze na její obnovu. Socha by se do parku mohla vrátít už v příštím roce.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

               27. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

               26. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

               23. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

               22. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

               21. 9. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

               20. 9. 2022 na ČT1

               Napište nám