25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Rozvolnění ve službách — Návrat dalších dětí do školek a škol — Začalo období přijímacích zkoušek na SŠ — Do lázní se vrací část samoplátců — Rozvolňování od 10. května — Úhyn ryb v řece Bílině — Požár ubytovny v Pelhřimově — Pokračuje výstavba obchvatu Chýnova — Ukončené očkování proti covidu-19 má v ČR milion lidí — O2 universum očkuje naplno — Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem — Registrace k očkování se otevřela pro další skupinu — Dopady pandemie na penziony a hotely — Dopady pandemie na penziony a hotely — Otevírají muzea, galerie a památky — Otáčivé hlediště uvede nové hry

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:10
  Rozvolnění ve službách
   Ode dneška začaly znovu fungovat některé služby. Otevřeno mají například kadeřnictví, masážní a kosmetické salony nebo třeba salony pro psy. Zákazníci se ale musí prokázat negativním testem na covid-19.
   03:30
   Návrat dalších dětí do školek a škol
    V Praze a v šesti dalších regionech se do lavic vrátily žáci 2. stupňů základních škol a také děti do škol mateřských. Stále ale platí systém takzvané rotační výuky ve školách.
    05:34
    Začalo období přijímacích zkoušek na SŠ
     Před zkouškami musí uchazeči o studium předložit negativní test na covid-19. Povinné jsou také roušky, nebo respirátory. V učebně pak může být maximálně 20 lidí.
     05:54
     Do lázní se vrací část samoplátců
      Nastoupit mohou podle nařízení Ministerstva zdravotnictví pouze lidé, kteří prodělali covid-19 a to nejpozději do 90 dnů. Většina pacientů si tak na léčebné a rehabilitační pobyty musí ještě počkat.
      07:57
      Rozvolňování od 10. května
       V pondělí 10. května se kromě maloobchodu mají v celém Česku otevřít i některé další služby. Jedná se například o opravny obuvi, autobazary nebo fotografické služby. Venku bude nutné nosit respirátor, nebo roušku už pouze tam, kde není možné dodržet dvou metrové rozestupy.
       08:44
       Úhyn ryb v řece Bílině
        Do řeky Bíliny unikla neznámá látka, která způsobila úhyn stovek ryb. Rybáři objevili mrtvé kusy včera odpoledne a provedli odběry vzorků, které mají odhalit možnou příčinu úhynu. Jednou z možností je podle nich nedostatek kyslíku.
        10:18
        Požár ubytovny v Pelhřimově
         21 lidí muselo v noci kvůli požáru narychlo opustit ubytovnu v Pelhřimově. Policisté a následně také hasiči je evakuovali za pár minut. Kdy se budou moci do ubytovny vrátit, zatím není jasné.
         12:07
         Pokračuje výstavba obchvatu Chýnova
          Ředitelství silnic a dálnic obnovilo práce na stavbě obchvatu Chýnova na Táborsku. V únoru stát musel stavbu pozastavit, protože soud zrušil stavební povolení. Obchvat vzniká proto, aby odklonil z centra Chýnova tisíce aut denně.
          13:30
          Ukončené očkování proti covidu-19 má v ČR milion lidí
           Jednu dávku už dostalo 2 189 547 zájemců. 6 232 naočkovaných má aplikovanou vakcínu od společnosti Johnson & Johnson.
           13:56
           O2 universum očkuje naplno
            Zdravotníci začali očkovat v hale O2 universum v pražské Libni. Během dneška by mělo vakcínu dostat 1 000 lidí, od zítřka pak 2 000 zájemcům. Lidé tam dostanou látku od firmy Pfizer.
            15:32
            Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem
             Očkovací centrum otevřeli také v budově bývalého rektorátu v Ústí nad Labem. Je největší v tomto regionu. Jen za dnešek tam naočkovali 500 lidí.
             16:15
             Registrace k očkování se otevřela pro další skupinu
              K očkování se můžou nově hlásit i lidé, kteří se starají o osoby s příspěvek na péči ve třetím a čtvrtém stupni a taky akademičtí pracovníci vysokých škol.
              16:39
              Dopady pandemie na penziony a hotely
               Kvůli koronavirové krizi končí provoz některé penziony v Krkonoších. Jejich majitelé už nemají peníze na to, aby je udrželi do další sezony.
               19:30
               Dopady pandemie na penziony a hotely
                Friesovy boudy leží pod hřebeny Krkonoš mimo turistická střediska. Přes zimu kolem prošlo jen pár lidí na túrách, 120 lůžek tak zůstalo netknutých.
                21:29
                Otevírají muzea, galerie a památky
                 V Česku znovu otevírají také muzea a galerie. Zatím tedy stejně jako 2. stupeň základních škol jen v sedmi krajích včetně Prahy.
                 23:09
                 Otáčivé hlediště uvede nové hry
                  Herci v Českém Krumlově zkoušejí na představení, která se loni neodehrála, ale diváci si je zaplatili. Jihočeské divadlo nechce dál čekat a zahájilo předplatné na další sezonu.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Video nelze z licenčních důvodů přehrát

                  Události v regionech

                  Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                  11. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                  10. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                  9. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                  8. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                  5. 8. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                  4. 8. 2022 na ČT1

                  Napište nám