26 minut

3. květen 2021

Část: Otáčivé hlediště uvede nové hry

Obsah dílu

Headlines — Rozvolnění ve službách — Návrat dalších dětí do školek a škol — Začalo období přijímacích zkoušek na SŠ — Do lázní se vrací část samoplátců — Rozvolňování od 10. května — Úhyn ryb v řece Bílině — Požár ubytovny v Pelhřimově — Pokračuje výstavba obchvatu Chýnova — Ukončené očkování proti covidu-19 má v ČR milion lidí — O2 universum očkuje naplno — Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem — Registrace k očkování se otevřela pro další skupinu — Dopady pandemie na penziony a hotely — Dopady pandemie na penziony a hotely — Otevírají muzea, galerie a památky — Otáčivé hlediště uvede nové hry

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:10
  Rozvolnění ve službách
   Ode dneška začaly znovu fungovat některé služby. Otevřeno mají například kadeřnictví, masážní a kosmetické salony nebo třeba salony pro psy. Zákazníci se ale musí prokázat negativním testem na covid-19.
   03:30
   Návrat dalších dětí do školek a škol
    V Praze a v šesti dalších regionech se do lavic vrátily žáci 2. stupňů základních škol a také děti do škol mateřských. Stále ale platí systém takzvané rotační výuky ve školách.
    05:34
    Začalo období přijímacích zkoušek na SŠ
     Před zkouškami musí uchazeči o studium předložit negativní test na covid-19. Povinné jsou také roušky, nebo respirátory. V učebně pak může být maximálně 20 lidí.
     05:54
     Do lázní se vrací část samoplátců
      Nastoupit mohou podle nařízení Ministerstva zdravotnictví pouze lidé, kteří prodělali covid-19 a to nejpozději do 90 dnů. Většina pacientů si tak na léčebné a rehabilitační pobyty musí ještě počkat.
      07:57
      Rozvolňování od 10. května
       V pondělí 10. května se kromě maloobchodu mají v celém Česku otevřít i některé další služby. Jedná se například o opravny obuvi, autobazary nebo fotografické služby. Venku bude nutné nosit respirátor, nebo roušku už pouze tam, kde není možné dodržet dvou metrové rozestupy.
       08:44
       Úhyn ryb v řece Bílině
        Do řeky Bíliny unikla neznámá látka, která způsobila úhyn stovek ryb. Rybáři objevili mrtvé kusy včera odpoledne a provedli odběry vzorků, které mají odhalit možnou příčinu úhynu. Jednou z možností je podle nich nedostatek kyslíku.
        10:18
        Požár ubytovny v Pelhřimově
         21 lidí muselo v noci kvůli požáru narychlo opustit ubytovnu v Pelhřimově. Policisté a následně také hasiči je evakuovali za pár minut. Kdy se budou moci do ubytovny vrátit, zatím není jasné.
         12:07
         Pokračuje výstavba obchvatu Chýnova
          Ředitelství silnic a dálnic obnovilo práce na stavbě obchvatu Chýnova na Táborsku. V únoru stát musel stavbu pozastavit, protože soud zrušil stavební povolení. Obchvat vzniká proto, aby odklonil z centra Chýnova tisíce aut denně.
          13:30
          Ukončené očkování proti covidu-19 má v ČR milion lidí
           Jednu dávku už dostalo 2 189 547 zájemců. 6 232 naočkovaných má aplikovanou vakcínu od společnosti Johnson & Johnson.
           13:56
           O2 universum očkuje naplno
            Zdravotníci začali očkovat v hale O2 universum v pražské Libni. Během dneška by mělo vakcínu dostat 1 000 lidí, od zítřka pak 2 000 zájemcům. Lidé tam dostanou látku od firmy Pfizer.
            15:32
            Nové očkovací centrum v Ústí nad Labem
             Očkovací centrum otevřeli také v budově bývalého rektorátu v Ústí nad Labem. Je největší v tomto regionu. Jen za dnešek tam naočkovali 500 lidí.
             16:15
             Registrace k očkování se otevřela pro další skupinu
              K očkování se můžou nově hlásit i lidé, kteří se starají o osoby s příspěvek na péči ve třetím a čtvrtém stupni a taky akademičtí pracovníci vysokých škol.
              16:39
              Dopady pandemie na penziony a hotely
               Kvůli koronavirové krizi končí provoz některé penziony v Krkonoších. Jejich majitelé už nemají peníze na to, aby je udrželi do další sezony.
               19:30
               Dopady pandemie na penziony a hotely
                Friesovy boudy leží pod hřebeny Krkonoš mimo turistická střediska. Přes zimu kolem prošlo jen pár lidí na túrách, 120 lůžek tak zůstalo netknutých.
                21:29
                Otevírají muzea, galerie a památky
                 V Česku znovu otevírají také muzea a galerie. Zatím tedy stejně jako 2. stupeň základních škol jen v sedmi krajích včetně Prahy.
                 23:09
                 Otáčivé hlediště uvede nové hry
                  Herci v Českém Krumlově zkoušejí na představení, která se loni neodehrála, ale diváci si je zaplatili. Jihočeské divadlo nechce dál čekat a zahájilo předplatné na další sezonu.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  4. květen 2021

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  23. únor

                  23. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. únor

                  Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                  22. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. únor

                  Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                  21. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  20. únor

                  Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                  20. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  19. únor

                  Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                  19. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. únor

                  Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                  16. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  15. únor

                  Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                  15. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  14. únor

                  14. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  13. únor

                  Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                  13. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. únor

                  Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                  12. 2. 2024 na ČT1

                  Napište nám