25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Počet nově nakažených klesá pomalu — Nákaza v Libereckém kraji — Likvidace odpadu po odběru vzorků — Nákaza se šíří mezi lidmi bez domova — Strážníkům chybí data o covid pozitivních — Očkování chronicky nemocných — Alexandr Novák nesmí přes hranice — Tresty za nedodržovaní vládních nařízení — Ústavní soud v kauze Colloredo-Mansfeldů — Zveřejnění smluv Krajské zdravotní — Některé žáky se nepovedlo zapojit do distanční výuky — Přestavba nebezpečné křižovatky — Stát vydražil bývalý výchovný ústav v Králíkách — Spor kvůli bytům v Chanově — Výroba puků pro mistroství světa — Kunětická hora po opravách

Části dílu

01:10
Počet nově nakažených klesá pomalu
  Absolutní počty nově nakažených koronavirem v Česku klesají, ale zatím jen pomalu. Nemocnice jsou tak pořád přeplněné. Momentálně v nich leží 9 000 pacientů s covidem– o 400 méně než o víkendu.
  02:17
  Nákaza v Libereckém kraji
   Skóre protiepidemického systému PES je teď nejvyšší v Libereckém kraji – dosahuje tam 79 bodů z maximálně sta možných. A vůbec nejzasaženějším okresem je Jablonecko, kde připadá 1 080 nakažených na 100 tisíc obyvatel.
   02:52
   Likvidace odpadu po odběru vzorků
    Možná vás taky napadlo, co firmy, které teď musí povinně celoplošně testovat své zaměstnance, dělají se všemi testovacími tyčinkami – množstvím biologického a potenciálně infekčního odpadu.
    04:31
    Nákaza se šíří mezi lidmi bez domova
     V Karlových Varech, kde covidová nákaza po uplynulých kritických týdnech už ustupuje, se nicméně koronavirus pořád ve velkém šíří mezi lidmi bez domova. Město pro ně zřídilo už 2. izolační prostor, ale ani jeho kapacita nestačí.
     05:58
     Strážníkům chybí data o covid pozitivních
      Městští strážníci na rozdíl od záchranářů nebo policistů nemají přístup k datům o nakažených. I oni přitom běžně podstupují rizikové zásahy. A o tom, že přišli do kontaktu s člověkem covid pozitivním, se pak dozvídají až s několikadenním zpožděním, pokud vůbec.
      07:48
      Očkování chronicky nemocných
       Na očkování proti covidu se zatím dál můžou hlásit lidi starší 70 let. Kromě nich taky lidi bez rozdílu věku, kteří se léčí v nemocnicích. A od příštího týdne se k očkování budou moci registrovat i chronicky nemocní, třeba i mladší 70 let.
       09:56
       Alexandr Novák nesmí přes hranice
        Krajský soud v Ústí nad Labem dnes zamítl vycestovat Alexandru Novákovi. Bývalý senátor a vlivný člen ODS je s dalšími 27 lidmi obviněn v kauze ROP Severozápad. Novák má německé občanství a v Düsseldorfu si podle jeho slov potřebuje vyřídit důchod.
        10:33
        Tresty za nedodržovaní vládních nařízení
         Zatímco před rokem městští strážníci nebo policisté řešili porušení vládních opatření převážně domluvou, teď tyto přestupky končí častěji pokutou nebo ve správním řízení. Policie už udělila zhruba 30 tisíc pokut.
         11:46
         Ústavní soud v kauze Colloredo-Mansfeldů
          Spor o 50 hektarů lesa meti vnukem J.C.-Mansfelda a městem Třebechovice vrátil na začátek. Soudy dostatečně nezkoumaly postoje JCM za 2.svět.války.
          14:47
          Zveřejnění smluv Krajské zdravotní
           Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller z hnutí ANO nechá prověřit všechny smlouvy Krajské zdravotní společnosti, která spravuje 5 nemocnic a jejímž jediným akcionářem je právě kraj.
           17:05
           Některé žáky se nepovedlo zapojit do distanční výuky
            V Česku je i po roce od začátku epidemie koronaviru přes deset tisíc dětí, které se vůbec nepodařilo zapojit do on-line školní výuky. Uvedla to Česká školní inspekce.
            17:36
            Přestavba nebezpečné křižovatky
             Kácením stromů a dřevin odstartovaly dnes přípravy na přebudování nebezpečné křižovatky ve Velešíně na Českokrumlovsku. Dojde tak na úpravy, o které místní dlouhodobě usilovali kvůli zvýšené bezpečnosti motoristů.
             19:20
             Stát vydražil bývalý výchovný ústav v Králíkách
              Stát dnes vydražil na čtvrtý pokus areál bývalého výchovného ústavu v Králíkách na Orlickoústecku. Původně zvažoval o přebudování na azylové centrum, případně věznici.
              20:01
              Spor kvůli bytům v Chanově
               Sídliště Chanov na Mostecku bude mít nové byty. Město už v minulosti odmítlo opravu vybydlených domů. Přišlo proto s návrhem kontejnerových domů. Jenže to se nelíbí jak opozici, tak některým místním obyvatelům.
               21:36
               Výroba puků pro mistroství světa
                Kvůli covidové pandemii letos později, než je obvyklé – nicméně už za 64 dnů začne mistrovství světa v ledním hokeji. To se letos uskuteční v Lotyšsku, v Rize. Puky pro světový šampionát už se vyrábějí, a to zase v Česku v Kateřinicích na Valašsku.
                23:23
                Kunětická hora po opravách
                 Hrad Kunětická hora se chystá pro návštěvníky překvapení. Kvůli probíhajícím opravám v něm některá místa dosavadních prohlídkových tras nebudou přístupná, jiná si ale zato bude možné prohlédnout poprvé skoro po 50 letech
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sčítání škod po bleskových záplavách — Odstraňování následků po deštích — Obnovení provozu po nehodě vlaku — Šíření covid-19 v Česku zrychluje — Zadržení členů gangu — Měsíc od požáru v Alzheimer centra — Kamion narazil do mostu — Česko předsedá Radě EU — Začíná 56. MFF Karlovy Vary — Ode dneška platí vyšší životní minimum — Nový železniční koridor na Benešovsku — Správce sociálně vyloučených lokalit — Balík s kokainem v Ústeckém kraji — Zloděj, který nekrade, jen se dívá — Pražskému letišti vypadl odbavovací systém — Odstraňování kůrovcové kalamity

                 1. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky nočních bouřek — Bleskové povodně ve středních Čechách — Konec školního roku — České předsednictví v Radě EU — Přípravy na přílet eurokomisařů — Konec nouzového stavu — Končí termín podání žádosti o odškodnění pro obyvatele Vrbětic — Dopravní omezení v Pardubicích — Přibývá nehod na elektrokoloběžkách — SeČTeno 2022 — Policie řeší na Šumavě další případ napadení — Spis Stoka II — Jídelna v mostecké nemocnici začala nabízet obědy pro veřejnost — Krádež součástek ve Škoda Auto — Umělá inteligence pomůže s diagnózou pacientů

                 30. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Výkyvy teplot ohrožují lidské zdraví — Likvidace následků bouřek — Zřícená střecha v části Žižkových kasáren — Výstraha na bouřky a povodně — SeČTeno 2022 — Nedostatek míst na středních školách v Praze — Zvýšení životního — Požár bytu v Praze 3 — Z balíku na poště vylézaly včely — Zvýšil se počet nehod na přejezdech — Přípravy na KVIFF vrcholí — Nový bojový dron Bivoj — Náročné dny pro květinářství

                 29. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

                 28. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                 27. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                 24. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám