25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Některé žáky se nepovedlo zapojit do distanční výuky

Obsah dílu

Počet nově nakažených klesá pomalu — Nákaza v Libereckém kraji — Likvidace odpadu po odběru vzorků — Nákaza se šíří mezi lidmi bez domova — Strážníkům chybí data o covid pozitivních — Očkování chronicky nemocných — Alexandr Novák nesmí přes hranice — Tresty za nedodržovaní vládních nařízení — Ústavní soud v kauze Colloredo-Mansfeldů — Zveřejnění smluv Krajské zdravotní — Některé žáky se nepovedlo zapojit do distanční výuky — Přestavba nebezpečné křižovatky — Stát vydražil bývalý výchovný ústav v Králíkách — Spor kvůli bytům v Chanově — Výroba puků pro mistroství světa — Kunětická hora po opravách

Části dílu

01:10
Počet nově nakažených klesá pomalu
  Absolutní počty nově nakažených koronavirem v Česku klesají, ale zatím jen pomalu. Nemocnice jsou tak pořád přeplněné. Momentálně v nich leží 9 000 pacientů s covidem– o 400 méně než o víkendu.
  02:17
  Nákaza v Libereckém kraji
   Skóre protiepidemického systému PES je teď nejvyšší v Libereckém kraji – dosahuje tam 79 bodů z maximálně sta možných. A vůbec nejzasaženějším okresem je Jablonecko, kde připadá 1 080 nakažených na 100 tisíc obyvatel.
   02:52
   Likvidace odpadu po odběru vzorků
    Možná vás taky napadlo, co firmy, které teď musí povinně celoplošně testovat své zaměstnance, dělají se všemi testovacími tyčinkami – množstvím biologického a potenciálně infekčního odpadu.
    04:31
    Nákaza se šíří mezi lidmi bez domova
     V Karlových Varech, kde covidová nákaza po uplynulých kritických týdnech už ustupuje, se nicméně koronavirus pořád ve velkém šíří mezi lidmi bez domova. Město pro ně zřídilo už 2. izolační prostor, ale ani jeho kapacita nestačí.
     05:58
     Strážníkům chybí data o covid pozitivních
      Městští strážníci na rozdíl od záchranářů nebo policistů nemají přístup k datům o nakažených. I oni přitom běžně podstupují rizikové zásahy. A o tom, že přišli do kontaktu s člověkem covid pozitivním, se pak dozvídají až s několikadenním zpožděním, pokud vůbec.
      07:48
      Očkování chronicky nemocných
       Na očkování proti covidu se zatím dál můžou hlásit lidi starší 70 let. Kromě nich taky lidi bez rozdílu věku, kteří se léčí v nemocnicích. A od příštího týdne se k očkování budou moci registrovat i chronicky nemocní, třeba i mladší 70 let.
       09:56
       Alexandr Novák nesmí přes hranice
        Krajský soud v Ústí nad Labem dnes zamítl vycestovat Alexandru Novákovi. Bývalý senátor a vlivný člen ODS je s dalšími 27 lidmi obviněn v kauze ROP Severozápad. Novák má německé občanství a v Düsseldorfu si podle jeho slov potřebuje vyřídit důchod.
        10:33
        Tresty za nedodržovaní vládních nařízení
         Zatímco před rokem městští strážníci nebo policisté řešili porušení vládních opatření převážně domluvou, teď tyto přestupky končí častěji pokutou nebo ve správním řízení. Policie už udělila zhruba 30 tisíc pokut.
         11:46
         Ústavní soud v kauze Colloredo-Mansfeldů
          Spor o 50 hektarů lesa meti vnukem J.C.-Mansfelda a městem Třebechovice vrátil na začátek. Soudy dostatečně nezkoumaly postoje JCM za 2.svět.války.
          14:47
          Zveřejnění smluv Krajské zdravotní
           Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller z hnutí ANO nechá prověřit všechny smlouvy Krajské zdravotní společnosti, která spravuje 5 nemocnic a jejímž jediným akcionářem je právě kraj.
           17:05
           Některé žáky se nepovedlo zapojit do distanční výuky
            V Česku je i po roce od začátku epidemie koronaviru přes deset tisíc dětí, které se vůbec nepodařilo zapojit do on-line školní výuky. Uvedla to Česká školní inspekce.
            17:36
            Přestavba nebezpečné křižovatky
             Kácením stromů a dřevin odstartovaly dnes přípravy na přebudování nebezpečné křižovatky ve Velešíně na Českokrumlovsku. Dojde tak na úpravy, o které místní dlouhodobě usilovali kvůli zvýšené bezpečnosti motoristů.
             19:20
             Stát vydražil bývalý výchovný ústav v Králíkách
              Stát dnes vydražil na čtvrtý pokus areál bývalého výchovného ústavu v Králíkách na Orlickoústecku. Původně zvažoval o přebudování na azylové centrum, případně věznici.
              20:01
              Spor kvůli bytům v Chanově
               Sídliště Chanov na Mostecku bude mít nové byty. Město už v minulosti odmítlo opravu vybydlených domů. Přišlo proto s návrhem kontejnerových domů. Jenže to se nelíbí jak opozici, tak některým místním obyvatelům.
               21:36
               Výroba puků pro mistroství světa
                Kvůli covidové pandemii letos později, než je obvyklé – nicméně už za 64 dnů začne mistrovství světa v ledním hokeji. To se letos uskuteční v Lotyšsku, v Rize. Puky pro světový šampionát už se vyrábějí, a to zase v Česku v Kateřinicích na Valašsku.
                23:23
                Kunětická hora po opravách
                 Hrad Kunětická hora se chystá pro návštěvníky překvapení. Kvůli probíhajícím opravám v něm některá místa dosavadních prohlídkových tras nebudou přístupná, jiná si ale zato bude možné prohlédnout poprvé skoro po 50 letech
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 8. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                 5. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                 4. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

                 3. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Hasičům se daří zmenšovat plochu požáru — Hasičům se daří zmenšovat plochu — Řízení letového provozu při požáru — Letecká technika v boji proti požáru — Labe usnadňuje práci hasičům — Roman Janoušek zůstane ve vězení — Služební pes Milník se svým psovodem vypátral pachatele — Řidiči sanitek vymohlim odměny za covid — Začíná stavba nejdelšího mostu na D6 — Úrazy způsobené jízdou na elektrokoloběžkách — Odbahněný táborský Jordán a čištění Svitavského rybníku — Znovu zasáhnou silná vedra — Pražský dopravní podnik ukázal vítězný návrh lanovky — Opravy Karlova mostu v Praze — Replika vagónu oravské lesní železnice

                 2. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Požár v NP České Švýcarsko — Jednorázový příspěvek na dítě — Opatovičtí se domáhají referenda u soudu — Pád větroně — Smlouvy s dopravci bez výběrového řízení — Skončilo asistenční centrum pro uprchlíky v Kutné Hoře — Oprava plynovodu v centru Prahy — Začalo vypouštění Orlíka — SeČTeno 2022 — Dálnice D35 má další stavební povolení — Na Třeboňsku právě vrcholí cyklistická sezona — Výluka Vysílače

                 1. 8. 2022 na ČT1

                 Napište nám