25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Nákaza v Libereckém kraji

Obsah dílu

Počet nově nakažených klesá pomalu — Nákaza v Libereckém kraji — Likvidace odpadu po odběru vzorků — Nákaza se šíří mezi lidmi bez domova — Strážníkům chybí data o covid pozitivních — Očkování chronicky nemocných — Alexandr Novák nesmí přes hranice — Tresty za nedodržovaní vládních nařízení — Ústavní soud v kauze Colloredo-Mansfeldů — Zveřejnění smluv Krajské zdravotní — Některé žáky se nepovedlo zapojit do distanční výuky — Přestavba nebezpečné křižovatky — Stát vydražil bývalý výchovný ústav v Králíkách — Spor kvůli bytům v Chanově — Výroba puků pro mistroství světa — Kunětická hora po opravách

Části dílu

01:10
Počet nově nakažených klesá pomalu
  Absolutní počty nově nakažených koronavirem v Česku klesají, ale zatím jen pomalu. Nemocnice jsou tak pořád přeplněné. Momentálně v nich leží 9 000 pacientů s covidem– o 400 méně než o víkendu.
  02:17
  Nákaza v Libereckém kraji
   Skóre protiepidemického systému PES je teď nejvyšší v Libereckém kraji – dosahuje tam 79 bodů z maximálně sta možných. A vůbec nejzasaženějším okresem je Jablonecko, kde připadá 1 080 nakažených na 100 tisíc obyvatel.
   02:52
   Likvidace odpadu po odběru vzorků
    Možná vás taky napadlo, co firmy, které teď musí povinně celoplošně testovat své zaměstnance, dělají se všemi testovacími tyčinkami – množstvím biologického a potenciálně infekčního odpadu.
    04:31
    Nákaza se šíří mezi lidmi bez domova
     V Karlových Varech, kde covidová nákaza po uplynulých kritických týdnech už ustupuje, se nicméně koronavirus pořád ve velkém šíří mezi lidmi bez domova. Město pro ně zřídilo už 2. izolační prostor, ale ani jeho kapacita nestačí.
     05:58
     Strážníkům chybí data o covid pozitivních
      Městští strážníci na rozdíl od záchranářů nebo policistů nemají přístup k datům o nakažených. I oni přitom běžně podstupují rizikové zásahy. A o tom, že přišli do kontaktu s člověkem covid pozitivním, se pak dozvídají až s několikadenním zpožděním, pokud vůbec.
      07:48
      Očkování chronicky nemocných
       Na očkování proti covidu se zatím dál můžou hlásit lidi starší 70 let. Kromě nich taky lidi bez rozdílu věku, kteří se léčí v nemocnicích. A od příštího týdne se k očkování budou moci registrovat i chronicky nemocní, třeba i mladší 70 let.
       09:56
       Alexandr Novák nesmí přes hranice
        Krajský soud v Ústí nad Labem dnes zamítl vycestovat Alexandru Novákovi. Bývalý senátor a vlivný člen ODS je s dalšími 27 lidmi obviněn v kauze ROP Severozápad. Novák má německé občanství a v Düsseldorfu si podle jeho slov potřebuje vyřídit důchod.
        10:33
        Tresty za nedodržovaní vládních nařízení
         Zatímco před rokem městští strážníci nebo policisté řešili porušení vládních opatření převážně domluvou, teď tyto přestupky končí častěji pokutou nebo ve správním řízení. Policie už udělila zhruba 30 tisíc pokut.
         11:46
         Ústavní soud v kauze Colloredo-Mansfeldů
          Spor o 50 hektarů lesa meti vnukem J.C.-Mansfelda a městem Třebechovice vrátil na začátek. Soudy dostatečně nezkoumaly postoje JCM za 2.svět.války.
          14:47
          Zveřejnění smluv Krajské zdravotní
           Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller z hnutí ANO nechá prověřit všechny smlouvy Krajské zdravotní společnosti, která spravuje 5 nemocnic a jejímž jediným akcionářem je právě kraj.
           17:05
           Některé žáky se nepovedlo zapojit do distanční výuky
            V Česku je i po roce od začátku epidemie koronaviru přes deset tisíc dětí, které se vůbec nepodařilo zapojit do on-line školní výuky. Uvedla to Česká školní inspekce.
            17:36
            Přestavba nebezpečné křižovatky
             Kácením stromů a dřevin odstartovaly dnes přípravy na přebudování nebezpečné křižovatky ve Velešíně na Českokrumlovsku. Dojde tak na úpravy, o které místní dlouhodobě usilovali kvůli zvýšené bezpečnosti motoristů.
             19:20
             Stát vydražil bývalý výchovný ústav v Králíkách
              Stát dnes vydražil na čtvrtý pokus areál bývalého výchovného ústavu v Králíkách na Orlickoústecku. Původně zvažoval o přebudování na azylové centrum, případně věznici.
              20:01
              Spor kvůli bytům v Chanově
               Sídliště Chanov na Mostecku bude mít nové byty. Město už v minulosti odmítlo opravu vybydlených domů. Přišlo proto s návrhem kontejnerových domů. Jenže to se nelíbí jak opozici, tak některým místním obyvatelům.
               21:36
               Výroba puků pro mistroství světa
                Kvůli covidové pandemii letos později, než je obvyklé – nicméně už za 64 dnů začne mistrovství světa v ledním hokeji. To se letos uskuteční v Lotyšsku, v Rize. Puky pro světový šampionát už se vyrábějí, a to zase v Česku v Kateřinicích na Valašsku.
                23:23
                Kunětická hora po opravách
                 Hrad Kunětická hora se chystá pro návštěvníky překvapení. Kvůli probíhajícím opravám v něm některá místa dosavadních prohlídkových tras nebudou přístupná, jiná si ale zato bude možné prohlédnout poprvé skoro po 50 letech
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                 12. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                 11. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                 10. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                 9. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                 8. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                 5. 8. 2022 na ČT1

                 Napište nám