25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Očkování proti covid-19 — Praktickým lékařům dál chybí vakcíny — Očkování učitelů na jihu Čech — Nakažení celníci jihoafrickou mutací — Čerstvý sníh komplikoval dopravu na Vysočině — Drony pro hasiče i policii — Prodloužení technické kontroly vozů — Chovatelé upřednostňují skot místo vepřů — Střelba na benzínové pumpě — Muž se vloupal do domů v Újezdu nad Lesy a v Klánovicích — U Písku našla policie 11 lidských lebek — Spor o centrum pro bezdomovce — Do Česka se vrací čápi — Vysočina se potýká s nedostatkem zubařů — Nový druh kůrovce — Pytlomaty v Plzni — Šimpanzům v zoo chybí návštěvníci — Ústní i fyzický potyčka kvůli pokácení stromu — Křišťálový chrám se starého kostela

Části dílu

01:04
Očkování proti covid-19
  K dnešku bylo v Česku proti covidu-19 aplikovaných 1 216 milionu dávek, přičemž zhruba na z toho počtu - 330 tisíc lidí už má obě dávky vakcíny. Zatím nejčastěji se v Česku očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech.
  03:03
  Praktickým lékařům dál chybí vakcíny
   S problémy se soustavně potýkají praktičtí lékaři, kteří chtějí a mají očkovat proti covidu ve svých ordinacích. Třeba v Ústeckém kraji měly být v tomto týdnu doručené vakcíny AstraZenecy 26 obvodním doktorům - dostal je jediný lékař ve Štětí.
   04:33
   Očkování učitelů na jihu Čech
    K očkování proti covidu-19 se dosud přihlásilo skoro 175 tisíc pedagogů. Jde tak zatím o naprostou většinu. Konkrétně už ve třech jihočeských okresech se podařilo očkovat první dávkou většinu přihlášených učitelů a dalších zaměstnanců škol. Patří k prvním v republice.
    06:14
    Nakažení celníci jihoafrickou mutací
     6 celníků z Liberecka má potvrzenou nákazu jihoafrickou mutaci koronaviru. Mluvčí Generálního ředitelství Celní správy Hana Prudičová v té souvislosti jako nemožné vylučuje, že se zřejmě nakazili při kontrole na letišti v Praze-Ruzyni.
     06:47
     Čerstvý sníh komplikoval dopravu na Vysočině
      Na silnici mezi Obrataní a Táborem u Jitkova sjel kamion s návěsem z kluzké vozovky mimo silnici. Zraněný řidič musel být převezen do nemocnice. A od rána stál provoz i na dálnici D1 na Vysočině.
      07:33
      Drony pro hasiče i policii
       U hromadných dopravních nehod a podobně při požárech policie a hasiči stále častěji využívají služeb pilotů a programátorů, kteří ovládají drony. Ti už třeba v Plzni mají k dispozici vlastní výjezdové auto opatřené modrými světelnými majáky.
       09:33
       Prodloužení technické kontroly vozů
        Závěrem března končí loni mimořádně prodloužená platnost STK. Řidiči, kteří možnost odkladu o sedm měsíců využili, už tak mají necelé dva týdny na absolvování kontroly. Od začátku března platí další výjimka, kterou schválila Evropská unie kvůli koronavirové pandemii.
        10:25
        Chovatelé upřednostňují skot místo vepřů
         Mnoho chovatelů dobytka na Vysočině a zemědělských družstev specializovaných na živočišnou výrobu mění své, často i mnohaleté zaměření – a od chovu prasat a produkce vepřového masa přecházejí na skot a hovězí maso.
         12:26
         Střelba na benzínové pumpě
          Na benzinové pumpě v Polské ulici v Trutnově se ve 4 hodiny v noci střílelo. Když si tam 28 letý muž vzal z chladicího boxu 4 limonády a odcházel s nimi bez zaplacení, zavolala obsluha na linku městské policie.
          12:59
          Muž se vloupal do domů v Újezdu nad Lesy a v Klánovicích
           Kriminalisté v Praze pátrají po muži, který se vloupal už do několika rodinných domů v Újezdu nad Lesy a v Klánovicích. Zachytily ho při tom bezpečnostní kamery. Jde o muže mezi 50 a 55 lety, vysoký je asi 175 centimetrů a nosí silné dioptrické brýle.
           13:36
           U Písku našla policie 11 lidských lebek
            Nezvyklý nález na okraji jihočeského Písku - 11 lidských lebek našla policie v lese v lokalitě zvané Ptáčkovna. Náhodně je tam objevila žena, která si šla do lesa zaběhat. Podle prvotního policejního ohledání jde o ostatky lidí různého stáří a různé doby úmrtí. U nejstaršího nálezu uplynulo asi 80 let od úmrtí, u nejmladšího pak odhadem 15 let.
            14:16
            Spor o centrum pro bezdomovce
             Přes nesouhlas radnice městské části Praha 1 i místních obyvatel chce Magistrát hlavního města prodloužit nájem dennímu centru pro lidi bez domova organizace Naděje.
             16:02
             Do Česka se vrací čápi
              Ze zimovišť v Africe se s blížícím se jarem do Česka vracejí první čápi - migrují buď podél Sahary, nebo přes Suezský průplav. A na jihu Čech už obsazují komíny, na kterých každoročně hnízdí.
              17:48
              Vysočina se potýká s nedostatkem zubařů
               Vysočina se potýká s nedostatkem zubařů. Stomatologové jsou soukromníci a zajištění jejich péče je v kompetenci zdravotních pojišťoven.
               19:22
               Nový druh kůrovce
                Nový druh kůrovce, který ničí buky, se objevil v libereckém parku Petra Bezruče. Dnes kvůli tomu začalo kácení deseti napadených stromů, aby se zamezilo dalšímu šíření škůdce.
                19:50
                Pytlomaty v Plzni
                 Na odpadky v lese u okrajové části Plzně na Nové Hospodě si stěžovali místní lidé. Les se totiž kvůli lockdownu stal navštěvovanějším a začal tam být velký nepořádek. Radnice této části proto reagovala a u vstupů do lesa postavila tzv. pytlomaty.
                 21:31
                 Šimpanzům v zoo chybí návštěvníci
                  I zoologické zahrady teď musí být zavřené. A některá zvířata se v nich bez návštěvníků nudí. A tak se šimpanzi ze zoo ve Dvoře Králové a ze zoo v Brně spojili přes video. V jejich pavilonech je nyní plátno - v Brně se promítají šimpanzi ze Dvora Králové a naopak.
                  22:59
                  Ústní i fyzický potyčka kvůli pokácení stromu
                   Asi 20 lidí včetně pěti opozičních zastupitelů se dnes pokusilo dostat na radnici Prahy 1 kvůli plánu pokácet strom na Smetanově nábřeží. Podle radnice se odpůrci dostali do slovní a potom i fyzické potyčky s tajemníkem úřadu.
                   23:45
                   Křišťálový chrám se starého kostela
                    Skláře z Kunratic u Cvikova covidová pandemie připravila o práci a většinu zakázek, ale dala jim na druhou stranu možnost splnit si jeden dlouholetý sen. Starý, zapomenutý kostel, který s jejich sklárnou sousedí, přeměnili na chrám skla.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                    12. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                    11. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                    10. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                    9. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                    8. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                    5. 8. 2022 na ČT1

                    Napište nám