Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Vývoj epidemi v Česku — Počty covidových lůžek v nemocnicích — Podpůrná kyslíková terapie — Nová kyslíková stanice Nemocnice pod Petřínem — Očkování na Vysočině — Nová ohniska ptačí chřipky — Chybí registr testů ve firmách — Testování řidičů autobusů — Další otrávení dravci — Automobilky mají problém se zásobováním — U Písku našli další lidské ostatky — Sečteno z Plzeňského kraje — Záchrana kostelav Horním Slavkově — Technologie a odpady — Začátek jara — Kamerami proti antirouškařům

Části dílu

00:12
Headlines
  Přehled hlavních zpráv z regionů.
  01:04
  Vývoj epidemi v Česku
   Skóre protiepidemického systému PES je teď nejvyšší v Libereckém kraji - dosahuje tam 78 bodů z maximálně 100 možných. Jinak ale i tam denní přírůstky nových případů nákazy covidem-19 v tomto týdnu začaly klesat.
   03:08
   Počty covidových lůžek v nemocnicích
    Zaplněnost covidových lůžek v nemocnicích přehledně po krajích, napříč republikou: Nejvíc volných je k dispozici na jižní Moravě a v Královéhradeckém kraji. Všechna covidová lůžka jsou zaplněna momentálně v Plzeňském kraji.
    03:33
    Podpůrná kyslíková terapie
     Skoro samozřejmou součástí péče o pacienty s covidem, kteří potřebují hospitalizaci, je podpůrná kyslíková terapie. Fakultní nemocnice v Praze na Vinohradech ho potřebuje 5 tun denně.
     04:15
     Nová kyslíková stanice Nemocnice pod Petřínem
      Pražská Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského bude mít novou kyslíkovou stanici. Kapacita té dosavadní nestačí. Kvůli pacientům s koronavirem teď mají až čtyřnásobnou spotřebu kyslíku.
      06:05
      Očkování na Vysočině
       Některá očkovací centra na Vysočině zřejmě budou budou muset v příštím týdnu omezit provoz - přestávají totiž mít, čím očkovat: Kraj v tomto týdnu dostal o víc než polovinu míň dávek vakcíny od firem Pfizer/BioNTech, než měl přislíbeno od Ministerstva zdravotnictví.
       07:02
       Nová ohniska ptačí chřipky
        Až do dneška se ptačí chřipka v Česku - ve svém současném výskytu - objevila na 13 místech a ve všech případech šlo o domácí malochovy. Dnes poprvé byla identifikovaná ve velkochovu.
        09:22
        Chybí registr testů ve firmách
         Krajské hygienické stanice upozorňují na to, že celorepublikové statistiky o počtu nakažených a denních přírůstcích případů covidu-19 jsou zkreslené: Započítává se do nich totiž jen část testů, které z nařízení vlády u svých zaměstnanců plošně provádějí firmy.
         11:12
         Testování řidičů autobusů
          Semilská dopravní společnost BusLine vyřešila plošné a povinné testování svých zaměstnanců na covid speciálně vybaveným autobusem. Své pracovníky, většinou řidiče má totiž rozeseté v terénu a navíc neustále v pohybu, na cestách.
          12:34
          Další otrávení dravci
           Na Litoměřicku a Hodonínsku je našli ornitologové se speciálně vycvičeným psem. Dravci jeví známky otravy. Přesnou příčinu smrti určí pitva, případy vyšetřuje policie.
           13:02
           Automobilky mají problém se zásobováním
            Továrna automobilky Toyota v Kolíně od pondělí na 2 týdny zastavuje výrobu, protože nemá dost polovodičů: Dodávku součástek zpozdila nepříznivá povětrnostní situace v severní Americe.
            13:26
            U Písku našli další lidské ostatky
             Další nezvyklý nález u Písku, policie v opuštěném domě v Semicích našla tři pytle plné lidských kostí, především dolních i horních končetin. Už před několika dny přitom běžkyně objevila v lese na okraji Písku 11 lidských lebek. Kriminalisté zjišťují, jestli spolu nálezy souvisí. Jde pravděpodobně o ostatky více lidí, pohřbených před několika desítkami let, které někdo vyjmul ze země.
             13:52
             Sečteno z Plzeňského kraje
              Každý pátek se věnuje náš zpravodajský seriál Sečteno dopadům pandemie na jednotlivé regiony, dnes z Plzeňského kraje.
              19:44
              Záchrana kostelav Horním Slavkově
               Horní Slavkov na Sokolovsku získal 11 milionů korun na obnovu kostela svatého Jiří: Uspěl s tímto projektem atypicky - v dotačním programu zaměřeném na opravy tzv. brownfieldů.
               21:31
               Technologie a odpady
                Jak využít chytré technologie v odpadovém hospodářství - i to je možné, jak uvidíte v následující reportáži Kateřiny Golasovské - z Unhoště.
                23:41
                Začátek jara
                 Od dnešní půlnoci platí varování meteorologů před náledím, a to v celé zemi. Ale příroda a zvířata už příchod jara cítí - dokladem toho je třeba to, že na zámku v Českém Krumlově už se ze zimního spánku probouzejí medvědi.
                 30:41
                 Kamerami proti antirouškařům
                  Městská policie v Ústí nad Labem dostala miniaturní kamery na klopu. Záznam z nich bude sloužit především proti lidem, kteří nenosí roušky. Strážníci do teď neměli, jak lidem dokázat, že roušku do jejich příchodu na ústech neměli. Záznam z kamer je teď usvědčí.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Ptačí chřipka na Jindřichohradecku — Výskyt afrického moru prasat v Česku — Růst průměrné měsíční mzdy v Česku — Smrtelmá nehoda mezi Pardubicemi a Chrudimí — Doživotní trest za vraždu úřednice — Vražda učitele v Michli u soudu — Dražší teplo v bytech společnosti Heimstaden — Zabezpečení vodoměrů před zimou — Nová otevřená skládka v Jihlavě — Těžba kamena na Chrudimsku — Informacemi proti dezinformacím — Oprava bývalých městských lázní v Plzni — Zámecký kopec v Náchodě opravili — Mikulášská nadílka pro děti z Ukrajiny — Mikuláš v Plzni — 30 let Českého Krumlova v UNESCO — Socha Vladimira Putina v Praze 6 — Korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna

                  5. 12. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Na Frýdlantsku se objevil africký mor prasat — Ohnisko ptačí chřipky ve Frahelži — Podezřelé zásilky na Konzulátě Ukrajiny v Brně a ambasádě v Praze — Jan Barták zproštěn obžaloby — Schvalování rozpočtů měst a obcí — Mladík obviněn z vraždy v kostele v Bašce — Nový reaktor v elektrárně Temelín — V šumavské Železné Rudě vzniknou další apartmánové byty — Plné dětské domovy — Zimní sezóna na horách začala — Výstraha meteorologů před sněžením — Kolona na D1 kvůli koním — Třebíč zdraží parkovné v centru města — Policie dopadla drogový gang — Obvinění řidiče, kerý ujížděl policii — Opilý řidič zadržen za podplácení — Náhrada za letiště v Líních — Výročí bitvy Tří císařů

                  2. 12. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Roste počet půjček na vánoční dárky — Požár roubenky v Arnultovicích u Nového Boru má druhou oběť — Příčina požáru panelového domu v Českém Těšíně — Pražské městské části dostanou od magistrátu více peněz — Chybějí peníze na stavbu arény v Jihlavě — Spor o výstavbu větrné elektrárny na Sokolovsku — Stavba metra D pokračuje — V 18 hodin začal platit zákaz vstupu do lesů v okolí Jablonce nad Nisou. — Na Jihlavsku pokračuje hledání bolidu — Prodej Jindřišské věže v Praze — Sloučení správy lesů a parků v Karlových Varech — Karlovarský kraj chce uzavřít bazén Domova mládeže — Školení o kyberšikaně pro učitele — Stravenky za úklid města pro bezdomovce v Teplicích

                  1. 12. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Archeologický nález na stavbě D6 — Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič — Požár v panelovém domě v Českém Těšíně — Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi — Jednání o stavbě továrny na baterii — Zájem o vouchery do Českého Švýcarska — Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech — Horkovod z Dukovan do Brna — Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby — Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná — Zdražování potravin pro celiaky — Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích — Nový most na Výtoni — Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu — Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb

                  30. 11. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Senioři před Vánoci terčem podvodníků — Ústavní soud v Brně dnes zamítl stížnosti Jany Nečasové a tří bývalých zpravodajců v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. — Zastevení provozu metra linky B v ranní špičce. — Azyl pro bezdomovce se závislostmi — Počasí přeje stavebním pracím — Kontroly na tržnicích — Přepravci očekávají nápor před Vánoci — Malý zíjem o milostivé léto — Nový ředitel Lesů ČR — Čenkovice přikoupí sjezdovku — Lékařům v liberecké nemocnici začne pomáhat chirurgický robot. — Konec jindřichohradecké úzkokolejky — Návrh na zavedení 5. stupně postižení — 25 let nádrže Slezská Harta

                  29. 11. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Češi plánují šetřit na vánočních dárcích — Rakouští železničáři stávkují — Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině — Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje — Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku — Nebývalý zájem o předčasný důchod — Nová tomografie v Rumburku — Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody — Otevření silnice na okraji Ledče — Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji — Tramvajová výluka v Praze na Žižkově — Nedostatek dětských psychologů v Česku — Vládní kampaň na podporu očkování — Nová meteočidla na Vysočině — Šumava se chystá na nápor karavanů — Astronaut zůstává pilotem stíhačky

                  28. 11. 2022 na ČT1

                  Napište nám