Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Minuta ticha za oběti pandemie — Připomínka obětí pandemie — Jednání o nouzovém stavu — Návrat přívozu na Lipno — Proočkovanost domovů seniorů — Návrat ke společným aktivitám — Projek pandemické nemocnice v Hořovicích — Covid mezi lidmi bez domova — Trest za vyhrožování na internetu — Dopady ptačí chřipky na Královehradecku — Soutěž Podnikatel roku v Praze — Opravy silnic po zimě — Dálniční tunel u Českých Budějovic znovu ve výstavbě — Omezení na cestě do Polska — Světelný úkaz v kutnohorské katedrále

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled hlavních zpráv z regionů.
  01:26
  Minuta ticha za oběti pandemie
   No coment.
   02:20
   Připomínka obětí pandemie
    25 tisíc křížů - téměř za 25 tisíc obětí koronaviru v Česku. Objevily se už ráno - na dlažbě Staro-městského náměstí v Praze. Na památku zemřelých je tam křídovým sprejem - namaloval spolek Milion chvilek pro demokracii.
    04:40
    Jednání o nouzovém stavu
     Vláda se dohodla, že požádá sněmovnu - o prodloužení nouzového stavu, a to o dalších 30 dnů. Ten stávající - skončí tuto neděli 28.března.
     05:55
     Návrat přívozu na Lipno
      Na Lipenské přehradě po více než dvou-měsíční pauze opět jezdí přívoz. Lidé si jím zkracují cestu z jedné části obce do druhé o desítky minut. Přívoz využívají místní, turisté kvůli nařízením chybí.
      07:21
      Proočkovanost domovů seniorů
       Díky vysoké proočkovanosti seniorů v domovech v Plzeňském kraji se zařízení pomalu vracejí k původnímu životu. Klienti se tak můžou navštěvovat nebo znovu začít s volnočasovými aktivitami. Hlavně ale můžou opět vidět své příbuzné.
       09:05
       Návrat ke společným aktivitám
        Maximálně po šesti se v klubovnách scházejí už také klienti domova pro seniory v Sedlčanech, který je největším ve Středočeském kraji. Společné aktivity se tam teď nesou hlavně ve znamení nadcházejících Velikonoc.
        10:51
        Projek pandemické nemocnice v Hořovicích
         Nemocnice ve středočeských Hořovicích plánuje rozšíření - už za dva měsíce mají začít stavět další pavilony. V případě potřeby se promění na tzv. pandemickou nemocnici. V ní se počítá s kapacitou až 500 lůžek pro pacienty s infekčním onemocněním.
         11:35
         Covid mezi lidmi bez domova
          Město Plzeň pro lidi bez domova zajistí 50 speciálních míst v takovém režimu, aby se v době karantény nebo izolace nedostali zpět na ulici. A to kvůli útěku dvou bezdomovců s covidem-19 z izolačního centra.
          13:30
          Trest za vyhrožování na internetu
           Padl trest za zločin ve virtuálním prostředí. Konkrétně - za vyhrožování terorismem na sociální síti. Pardubická pobočka Krajského soudu v Hradci Králové - potvrdila dohodu o vině a trestu - mezi obžalovaným a státním zástupcem. Muž vloni v říjnu vyhrožoval, že najede kamionem do lidí, pokud se neotevřou restaurace.
           15:37
           Dopady ptačí chřipky na Královehradecku
            Dobřenicích začala likvidace kachen, které zasáhla ptačí chřipka. Usmrceno tam bude zhruba 25000 kusů drůbeže, další desetitisíce pak u stejného chovatele, firmy Perena, v jiných obcích Královéhradeckého, Pardubického a Středočeského kraje.
            17:32
            Soutěž Podnikatel roku v Praze
             Josef Průša ze společnosti Průša Research, která vyrábí a vyvíjí zřejmě nej-používanější 3D tiskárny na světě, se může stát "Podnikatelem roku". Zvítězil totiž v regionálním kole ankety v Praze. Firmu začal budovat před 9 lety ve sklepě na pražském Smíchově.
             18:50
             Opravy silnic po zimě
              Opravy silnic prvních tříd, která spravuje ŘSD přijdou na 600 milionů. Na krajských se už ale pracuje, řidiči musí počítat s řadou omezení.
              21:01
              Dálniční tunel u Českých Budějovic znovu ve výstavbě
               Ředitelství silnic a dálnic přepracovalo projekt a znovu zahájilo práce. Mění ale stavební postupy. Vynutila si to agresivní spodní voda a nestabilní podloží na místě výstavby. Přinese to zdražení kilometrového tunelu i odsunutí termínu jeho dokončení.
               21:59
               Omezení na cestě do Polska
                Dopravní omezení budou komplikovat i cestu z Libereckého kraje do Polska. Už teď musejí řidiči počítat s rekonstrukcí silnice I/35 z Liberce na Chrastavu a Bílý Kostel. Provoz je svedený do jízdního pruhu ve směru na Chrastavu.
                23:35
                Světelný úkaz v kutnohorské katedrále
                 Každým rokem se vždy v první jarní podvečer scházejí stovky lidí v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře. Sledují putování slunečního paprsku napříč katedrálou. Pomyslný start turistické sezony letos mohli zájemci sledovat pouze zprostředkovaně.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                 2. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                 1. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                 31. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                 30. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                 27. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                 26. 1. 2023 na ČT1

                 Napište nám