Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Vývoj epidemi v Česku

Obsah dílu

Headlines — Vývoj epidemi v Česku — Počty covidových lůžek v nemocnicích — Podpůrná kyslíková terapie — Nová kyslíková stanice Nemocnice pod Petřínem — Očkování na Vysočině — Nová ohniska ptačí chřipky — Chybí registr testů ve firmách — Testování řidičů autobusů — Další otrávení dravci — Automobilky mají problém se zásobováním — U Písku našli další lidské ostatky — Sečteno z Plzeňského kraje — Záchrana kostelav Horním Slavkově — Technologie a odpady — Začátek jara — Kamerami proti antirouškařům

Části dílu

00:12
Headlines
  Přehled hlavních zpráv z regionů.
  01:04
  Vývoj epidemi v Česku
   Skóre protiepidemického systému PES je teď nejvyšší v Libereckém kraji - dosahuje tam 78 bodů z maximálně 100 možných. Jinak ale i tam denní přírůstky nových případů nákazy covidem-19 v tomto týdnu začaly klesat.
   03:08
   Počty covidových lůžek v nemocnicích
    Zaplněnost covidových lůžek v nemocnicích přehledně po krajích, napříč republikou: Nejvíc volných je k dispozici na jižní Moravě a v Královéhradeckém kraji. Všechna covidová lůžka jsou zaplněna momentálně v Plzeňském kraji.
    03:33
    Podpůrná kyslíková terapie
     Skoro samozřejmou součástí péče o pacienty s covidem, kteří potřebují hospitalizaci, je podpůrná kyslíková terapie. Fakultní nemocnice v Praze na Vinohradech ho potřebuje 5 tun denně.
     04:15
     Nová kyslíková stanice Nemocnice pod Petřínem
      Pražská Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského bude mít novou kyslíkovou stanici. Kapacita té dosavadní nestačí. Kvůli pacientům s koronavirem teď mají až čtyřnásobnou spotřebu kyslíku.
      06:05
      Očkování na Vysočině
       Některá očkovací centra na Vysočině zřejmě budou budou muset v příštím týdnu omezit provoz - přestávají totiž mít, čím očkovat: Kraj v tomto týdnu dostal o víc než polovinu míň dávek vakcíny od firem Pfizer/BioNTech, než měl přislíbeno od Ministerstva zdravotnictví.
       07:02
       Nová ohniska ptačí chřipky
        Až do dneška se ptačí chřipka v Česku - ve svém současném výskytu - objevila na 13 místech a ve všech případech šlo o domácí malochovy. Dnes poprvé byla identifikovaná ve velkochovu.
        09:22
        Chybí registr testů ve firmách
         Krajské hygienické stanice upozorňují na to, že celorepublikové statistiky o počtu nakažených a denních přírůstcích případů covidu-19 jsou zkreslené: Započítává se do nich totiž jen část testů, které z nařízení vlády u svých zaměstnanců plošně provádějí firmy.
         11:12
         Testování řidičů autobusů
          Semilská dopravní společnost BusLine vyřešila plošné a povinné testování svých zaměstnanců na covid speciálně vybaveným autobusem. Své pracovníky, většinou řidiče má totiž rozeseté v terénu a navíc neustále v pohybu, na cestách.
          12:34
          Další otrávení dravci
           Na Litoměřicku a Hodonínsku je našli ornitologové se speciálně vycvičeným psem. Dravci jeví známky otravy. Přesnou příčinu smrti určí pitva, případy vyšetřuje policie.
           13:02
           Automobilky mají problém se zásobováním
            Továrna automobilky Toyota v Kolíně od pondělí na 2 týdny zastavuje výrobu, protože nemá dost polovodičů: Dodávku součástek zpozdila nepříznivá povětrnostní situace v severní Americe.
            13:26
            U Písku našli další lidské ostatky
             Další nezvyklý nález u Písku, policie v opuštěném domě v Semicích našla tři pytle plné lidských kostí, především dolních i horních končetin. Už před několika dny přitom běžkyně objevila v lese na okraji Písku 11 lidských lebek. Kriminalisté zjišťují, jestli spolu nálezy souvisí. Jde pravděpodobně o ostatky více lidí, pohřbených před několika desítkami let, které někdo vyjmul ze země.
             13:52
             Sečteno z Plzeňského kraje
              Každý pátek se věnuje náš zpravodajský seriál Sečteno dopadům pandemie na jednotlivé regiony, dnes z Plzeňského kraje.
              19:44
              Záchrana kostelav Horním Slavkově
               Horní Slavkov na Sokolovsku získal 11 milionů korun na obnovu kostela svatého Jiří: Uspěl s tímto projektem atypicky - v dotačním programu zaměřeném na opravy tzv. brownfieldů.
               21:31
               Technologie a odpady
                Jak využít chytré technologie v odpadovém hospodářství - i to je možné, jak uvidíte v následující reportáži Kateřiny Golasovské - z Unhoště.
                23:41
                Začátek jara
                 Od dnešní půlnoci platí varování meteorologů před náledím, a to v celé zemi. Ale příroda a zvířata už příchod jara cítí - dokladem toho je třeba to, že na zámku v Českém Krumlově už se ze zimního spánku probouzejí medvědi.
                 30:41
                 Kamerami proti antirouškařům
                  Městská policie v Ústí nad Labem dostala miniaturní kamery na klopu. Záznam z nich bude sloužit především proti lidem, kteří nenosí roušky. Strážníci do teď neměli, jak lidem dokázat, že roušku do jejich příchodu na ústech neměli. Záznam z kamer je teď usvědčí.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                  27. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                  26. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                  25. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                  24. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                  23. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zabezpečení železničních přejezdů — Simulátor pro strojvedoucí ČD — Jen jeden týden do druhého kola voleb — Kraslice plánují změny ve vedení města — Dodávky tepla na východě Čech obnoveny — Zdražování tepla napříč Českem — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Další omezení péče v Sušické nemocnici — Soud projednával případ vraždy učitele v Michli — Změny v jihlavské městské dopravě — Nejasný osud Rondelu v Plzni — Lyžařské areály znovu zasněžují — Startuje Olympiáda dětí a mládeže

                  20. 1. 2023 na ČT1

                  Napište nám