1. prosinec 2020

Část: Karlovarský kraj dál bez koalice

Obsah dílu

Headlines — Domovy seniorů se chystají na návštěvy — Mobilní laboratoř na testování covid 19 — Pomoc pacientům se ztrátou čichu — Počasí komplikovalo dopravu — Jak koupit dálniční známku — Autoškoly mohou už týden pouštět svoje žáky ke zkouškám — Odstupné 720 tisíc korun — Spor o očkování proti tetanu — Kraje a obce by měly dostat víc peněz z rozpočtového určení daní — Karlovarský kraj dál bez koalice — Prevence kriminality problémové mládeže — Video odhalilo týrání krocanů — Prodej vánočních stromků — Strom přání a naděje Univerzity Pardubice

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:11
  Domovy seniorů se chystají na návštěvy
   V domovech pro seniory se připravují na obnovení návštěv. To povolila vláda od soboty 5.prosince. Bude ale potřeba mít negativní test na covid-19. Výsledek nesmí být starší než 48 hodin.
   03:28
   Mobilní laboratoř na testování covid 19
    Speciálně upravený sanitní vůz jako mobilní laboratoř pro testování na covid-19 se nově zkouší v Praze. Tým odborníků s ním bude jezdit třeba do firem, kde ve stejný moment odebere vzorky většímu počtu lidí.
    04:00
    Pomoc pacientům se ztrátou čichu
     Až 60 procent lidí, kteří se nakazili covidem-19, trpí poruchou čichu. U většiny pacientů se tento smysl vrátí do dvou až tří týdnů. Pro ty, kterým se čich nevrátil ani po měsíci od prodělání nemoci, otevřela brněnská Nemocnice u sv.Anny specializovanou poradnu.
     05:59
     Počasí komplikovalo dopravu
      Část Česka zasypal sníh. A natočili ho i naši iReportéři. Kromě Krušných hor je to vidět například na záběrech z Loun v Ústeckém kraji. Právě tam zimní počasí komplikovalo taky dopravu.
      06:43
      Jak koupit dálniční známku
       Po 25 letech v Česku končí nalepovací dálniční kupony. Ode dneška si můžou řidiči nově koupit známky elektronické, platné pro příští rok. A to buď v síti prodejních míst, nebo na e-shopu.
       08:58
       Autoškoly mohou už týden pouštět svoje žáky ke zkouškám
        Jenže budoucím řidičům chybí jízdy. Podle instruktorů navíc většina studentů bude muset za volantem strávit víc hodin, protože kvůli uzavření autoškol na konci října žáci víc než měsíc auto neřídili. Většina autoškol má problémy ještě po jarní vlně koronaviru. A kurzy musely zdražit.
        10:28
        Odstupné 720 tisíc korun
         Odnese si ho odvolaná předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ivana Urešová.
         13:18
         Spor o očkování proti tetanu
          Matka odmítla nechat očkovat své dítě proti tetanu. Soud proto rozhodl o jeho předání do péče nemocnice. Matka teď ale své dítě skrývá.
          16:05
          Kraje a obce by měly dostat víc peněz z rozpočtového určení daní
           Schválili to poslanci. Podpořili tak senátní novelu zákona. Samosprávy by tak mohly získat ročně navíc 500 až 700 milionů korun. Změnu podporuje i ministryně financí.
           16:26
           Karlovarský kraj dál bez koalice
            Zastupitelé Karlovarského kraje opět nezvolili hejtmana a vedení kraje. Ani napočtvrté se tak nepodařilo vytvořit novou koalici.
            18:21
            Prevence kriminality problémové mládeže
             Městské policii v Táboře pomáhají v terénu dva romští asistenti. Mají přispět hlavně k prevenci kriminality takzvaných "dětských gangů", která se v posledních měsících zvýšila i kvůli tomu, žeděti nebyly ve školách.
             20:02
             Video odhalilo týrání krocanů
              Drastickými záběry z nakládky krocanů z drůbežárny v Kostelci u Stříbra na Tachovsku se zabývají veterinární inspektoři. Mají podezření, že tam docházelo k týrání zvířat.
              22:00
              Prodej vánočních stromků
               Dnes otevřela většina prodejců vánočních stromků. Od rána k nim míří první zákazníci, kteří si chtějí vybrat to nejlepší z nabídky.
               23:35
               Strom přání a naděje Univerzity Pardubice
                Letos ho zcela netradičně zdobí přání studentů, vyučujících a dalších pracovníků univerzity, která k němu poslali.Tyhle vzkazy mají být nadějí, že navzdory všemu, co se v současné době děje, se přání do jednoho splní.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                2. prosinec 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                2. červen

                Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                2. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                1. červen

                Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                1. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                31. květen

                Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                31. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. květen

                Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                30. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. květen

                Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                29. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                26. květen

                Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                26. 5. 2023 na ČT1

                Napište nám