Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Domovy seniorů se chystají na návštěvy — Mobilní laboratoř na testování covid 19 — Pomoc pacientům se ztrátou čichu — Počasí komplikovalo dopravu — Jak koupit dálniční známku — Autoškoly mohou už týden pouštět svoje žáky ke zkouškám — Odstupné 720 tisíc korun — Spor o očkování proti tetanu — Kraje a obce by měly dostat víc peněz z rozpočtového určení daní — Karlovarský kraj dál bez koalice — Prevence kriminality problémové mládeže — Video odhalilo týrání krocanů — Prodej vánočních stromků — Strom přání a naděje Univerzity Pardubice

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:11
  Domovy seniorů se chystají na návštěvy
   V domovech pro seniory se připravují na obnovení návštěv. To povolila vláda od soboty 5.prosince. Bude ale potřeba mít negativní test na covid-19. Výsledek nesmí být starší než 48 hodin.
   03:28
   Mobilní laboratoř na testování covid 19
    Speciálně upravený sanitní vůz jako mobilní laboratoř pro testování na covid-19 se nově zkouší v Praze. Tým odborníků s ním bude jezdit třeba do firem, kde ve stejný moment odebere vzorky většímu počtu lidí.
    04:00
    Pomoc pacientům se ztrátou čichu
     Až 60 procent lidí, kteří se nakazili covidem-19, trpí poruchou čichu. U většiny pacientů se tento smysl vrátí do dvou až tří týdnů. Pro ty, kterým se čich nevrátil ani po měsíci od prodělání nemoci, otevřela brněnská Nemocnice u sv.Anny specializovanou poradnu.
     05:59
     Počasí komplikovalo dopravu
      Část Česka zasypal sníh. A natočili ho i naši iReportéři. Kromě Krušných hor je to vidět například na záběrech z Loun v Ústeckém kraji. Právě tam zimní počasí komplikovalo taky dopravu.
      06:43
      Jak koupit dálniční známku
       Po 25 letech v Česku končí nalepovací dálniční kupony. Ode dneška si můžou řidiči nově koupit známky elektronické, platné pro příští rok. A to buď v síti prodejních míst, nebo na e-shopu.
       08:58
       Autoškoly mohou už týden pouštět svoje žáky ke zkouškám
        Jenže budoucím řidičům chybí jízdy. Podle instruktorů navíc většina studentů bude muset za volantem strávit víc hodin, protože kvůli uzavření autoškol na konci října žáci víc než měsíc auto neřídili. Většina autoškol má problémy ještě po jarní vlně koronaviru. A kurzy musely zdražit.
        10:28
        Odstupné 720 tisíc korun
         Odnese si ho odvolaná předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ivana Urešová.
         13:18
         Spor o očkování proti tetanu
          Matka odmítla nechat očkovat své dítě proti tetanu. Soud proto rozhodl o jeho předání do péče nemocnice. Matka teď ale své dítě skrývá.
          16:05
          Kraje a obce by měly dostat víc peněz z rozpočtového určení daní
           Schválili to poslanci. Podpořili tak senátní novelu zákona. Samosprávy by tak mohly získat ročně navíc 500 až 700 milionů korun. Změnu podporuje i ministryně financí.
           16:26
           Karlovarský kraj dál bez koalice
            Zastupitelé Karlovarského kraje opět nezvolili hejtmana a vedení kraje. Ani napočtvrté se tak nepodařilo vytvořit novou koalici.
            18:21
            Prevence kriminality problémové mládeže
             Městské policii v Táboře pomáhají v terénu dva romští asistenti. Mají přispět hlavně k prevenci kriminality takzvaných "dětských gangů", která se v posledních měsících zvýšila i kvůli tomu, žeděti nebyly ve školách.
             20:02
             Video odhalilo týrání krocanů
              Drastickými záběry z nakládky krocanů z drůbežárny v Kostelci u Stříbra na Tachovsku se zabývají veterinární inspektoři. Mají podezření, že tam docházelo k týrání zvířat.
              22:00
              Prodej vánočních stromků
               Dnes otevřela většina prodejců vánočních stromků. Od rána k nim míří první zákazníci, kteří si chtějí vybrat to nejlepší z nabídky.
               23:35
               Strom přání a naděje Univerzity Pardubice
                Letos ho zcela netradičně zdobí přání studentů, vyučujících a dalších pracovníků univerzity, která k němu poslali.Tyhle vzkazy mají být nadějí, že navzdory všemu, co se v současné době děje, se přání do jednoho splní.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                17. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                16. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám