2. prosinec 2020

Obsah dílu

Headlines — V Česku se uvolní vládní opatření — Krkonošské hotely se připravují na hosty — Problémy kombinovaných provozů — Problémy malých pivovarů — Některé restaurace nepřežily — Některým bazénům se nevyplatí otevřít — Vláda požádá o prodloužení nouzového stavu — V Bečvě se znovu objevily uhynulé ryby — Vyšetřování případu ViaChem skončilo — Přípravy domovů pro seniory na návštěvy — Záložní plnohodnotný dispečink karlovarských záchranářů — Výstraha před sněhem a námrazou — Horská střediska se začnou otevírat turistům – ale ne lyžařské areály — Oprava Stádleckého mostu

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:07
  V Česku se uvolní vládní opatření
   Restaurace, obchody a další služby se připravují na zítřejší znovuotevření. Celá země se totiž přesune ze čtvrtého do třetího stupně protiepidemického systému.
   03:33
   Krkonošské hotely se připravují na hosty
    Rozvolnění začíná. Na hosty se připravují například i v krkonošských horských střediscích.
    05:07
    Problémy kombinovaných provozů
     Podnikatelé ale mívají také kombinované provozy a pro každý z nich zůstávají v platnosti různá opatření. Například v Táboře majitelky knihkupectví a kavárny musely rozhodnout, kterým zákazníkům dají přednost.
     06:31
     Problémy malých pivovarů
      Na zákazníky v hospodách a restauracích už čekají také pivovary. Velké výrobny piva v době, kdy stravovací zařízení byla uzavřená, často ekonomicky podržely jejich mateřské nadnárodní společnosti.
      08:08
      Některé restaurace nepřežily
       I přes rozvolnění restrikcí některé restaurace zítra neotevřou. Důvodem je to, před čím podnikatelé v gastronomii už dříve varovali. Některé podniky nepřežily druhou vlnu pandemie a musejí skončit.
       09:30
       Některým bazénům se nevyplatí otevřít
        A zavřené zůstanou zítra i některé bazény. Hlavně ty, které z úsporných důvodů správci v době nuceného uzavření vypustili.
        11:07
        Vláda požádá o prodloužení nouzového stavu
         I přesto, že se Česko přesouvá do nižšího stupně PES, vláda požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o nejdelší možnou dobu, to znamená dalších 30 dnů. Podle šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka počet nakažených koronavirem sice klesá, ne ale dostatečně rychle.
         11:48
         V Bečvě se znovu objevily uhynulé ryby
          Už počtvrté za necelé třiměsíce unikla do řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí neznámá látka. Ekologická škoda dnes ale byla zanedbatelná v porovnání s otravou z 20.září, kdy uhynulo 40 tun ryb.
          13:59
          Vyšetřování případu ViaChem skončilo
           Policisté z Hradce Králové navrhli obžalovat 16 osob a 5 firem. Včetně Petra Sisáka, ivo Haly a býv.budějovické soudkyně M.Červinkové.
           15:28
           Přípravy domovů pro seniory na návštěvy
            V domovech pro seniory dál řeší, jakým způsobem od víkendu umožní návštěvy příbuzných a blízkých tamních klientů. Na řadě míst ale nemůžou otevřít kvůli nedostatku personálu nebo karanténě.
            17:23
            Záložní plnohodnotný dispečink karlovarských záchranářů
             V nouzovém případě můžou tamní operátoři ode dneška vyřizovat tísňová volání ze Sokolova. Epidemie koronaviru podle nich vznik takové zálohy ještě uspíšila.
             19:18
             Výstraha před sněhem a námrazou
              Meteorologové varují před námrazou, s k tomu vyhlásili výstrahu na nový sníh. Místy ho může napadnou až 10 centimetrů za 24 hodin. Pozor by si proto měli dávat hlavně řidiči.
              19:43
              Horská střediska se začnou otevírat turistům – ale ne lyžařské areály
               Ty zůstanou mimo provoz do 12. prosince. Systém uvolňování vládních opatření vlekaři kritizují. Díky počasí by už o víkendu mohli spustit lanovky. Minimálně polovinu sjezdovek už zasněžili. Kvůli zdržení chtějí žádat o náhradu ušlého zisku.
               21:41
               Oprava Stádleckého mostu
                Stádlecký most přes Lužnici bude vyjímečný hned dvakrát. Zůstává jediným empírovým řetězovým mostem v zemi, a k tomu ho po rekonstrukci doplní speciální systém na vyhodnocování vlhkosti dřeva. Podle autora ho zatím žádná podobná stavba v Česku nemá. Na prohlídku si ale turisté ještě počkají.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                3. prosinec 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                26. květen

                Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                26. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                25. květen

                Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                25. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. květen

                24. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                23. květen

                ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                23. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. květen

                Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                22. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. květen

                Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                19. 5. 2023 na ČT1

                Napište nám