26 minut

1. prosince 2020

Část: Prodej vánočních stromků

Obsah dílu

Headlines — Domovy seniorů se chystají na návštěvy — Mobilní laboratoř na testování covid 19 — Pomoc pacientům se ztrátou čichu — Počasí komplikovalo dopravu — Jak koupit dálniční známku — Autoškoly mohou už týden pouštět svoje žáky ke zkouškám — Odstupné 720 tisíc korun — Spor o očkování proti tetanu — Kraje a obce by měly dostat víc peněz z rozpočtového určení daní — Karlovarský kraj dál bez koalice — Prevence kriminality problémové mládeže — Video odhalilo týrání krocanů — Prodej vánočních stromků — Strom přání a naděje Univerzity Pardubice

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:11
  Domovy seniorů se chystají na návštěvy
   V domovech pro seniory se připravují na obnovení návštěv. To povolila vláda od soboty 5.prosince. Bude ale potřeba mít negativní test na covid-19. Výsledek nesmí být starší než 48 hodin.
   03:28
   Mobilní laboratoř na testování covid 19
    Speciálně upravený sanitní vůz jako mobilní laboratoř pro testování na covid-19 se nově zkouší v Praze. Tým odborníků s ním bude jezdit třeba do firem, kde ve stejný moment odebere vzorky většímu počtu lidí.
    04:00
    Pomoc pacientům se ztrátou čichu
     Až 60 procent lidí, kteří se nakazili covidem-19, trpí poruchou čichu. U většiny pacientů se tento smysl vrátí do dvou až tří týdnů. Pro ty, kterým se čich nevrátil ani po měsíci od prodělání nemoci, otevřela brněnská Nemocnice u sv.Anny specializovanou poradnu.
     05:59
     Počasí komplikovalo dopravu
      Část Česka zasypal sníh. A natočili ho i naši iReportéři. Kromě Krušných hor je to vidět například na záběrech z Loun v Ústeckém kraji. Právě tam zimní počasí komplikovalo taky dopravu.
      06:43
      Jak koupit dálniční známku
       Po 25 letech v Česku končí nalepovací dálniční kupony. Ode dneška si můžou řidiči nově koupit známky elektronické, platné pro příští rok. A to buď v síti prodejních míst, nebo na e-shopu.
       08:58
       Autoškoly mohou už týden pouštět svoje žáky ke zkouškám
        Jenže budoucím řidičům chybí jízdy. Podle instruktorů navíc většina studentů bude muset za volantem strávit víc hodin, protože kvůli uzavření autoškol na konci října žáci víc než měsíc auto neřídili. Většina autoškol má problémy ještě po jarní vlně koronaviru. A kurzy musely zdražit.
        10:28
        Odstupné 720 tisíc korun
         Odnese si ho odvolaná předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ivana Urešová.
         13:18
         Spor o očkování proti tetanu
          Matka odmítla nechat očkovat své dítě proti tetanu. Soud proto rozhodl o jeho předání do péče nemocnice. Matka teď ale své dítě skrývá.
          16:05
          Kraje a obce by měly dostat víc peněz z rozpočtového určení daní
           Schválili to poslanci. Podpořili tak senátní novelu zákona. Samosprávy by tak mohly získat ročně navíc 500 až 700 milionů korun. Změnu podporuje i ministryně financí.
           16:26
           Karlovarský kraj dál bez koalice
            Zastupitelé Karlovarského kraje opět nezvolili hejtmana a vedení kraje. Ani napočtvrté se tak nepodařilo vytvořit novou koalici.
            18:21
            Prevence kriminality problémové mládeže
             Městské policii v Táboře pomáhají v terénu dva romští asistenti. Mají přispět hlavně k prevenci kriminality takzvaných "dětských gangů", která se v posledních měsících zvýšila i kvůli tomu, žeděti nebyly ve školách.
             20:02
             Video odhalilo týrání krocanů
              Drastickými záběry z nakládky krocanů z drůbežárny v Kostelci u Stříbra na Tachovsku se zabývají veterinární inspektoři. Mají podezření, že tam docházelo k týrání zvířat.
              22:00
              Prodej vánočních stromků
               Dnes otevřela většina prodejců vánočních stromků. Od rána k nim míří první zákazníci, kteří si chtějí vybrat to nejlepší z nabídky.
               23:35
               Strom přání a naděje Univerzity Pardubice
                Letos ho zcela netradičně zdobí přání studentů, vyučujících a dalších pracovníků univerzity, která k němu poslali.Tyhle vzkazy mají být nadějí, že navzdory všemu, co se v současné době děje, se přání do jednoho splní.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                2. prosince 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. června

                Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                5. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. června

                Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                4. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                3. června

                Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                3. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám