Dnešním dnem otevřely obchody se zbraněmi a střelivem. Výjimku mají kvůli potřebnému odstřelu divokých prasat. Zejména na severu Čech by se u nich mohl šířit africký mor. Městská nemocnice v Hořicích v Královéhradeckém kraji je na prahu udržení péče. Covid vyřadil z práce tak velkou část personálu, že nemocnice musela zavřít noční chirurgickou ambulanci, která pro obyvatele regionu funguje jako pohotovost pro akutní případy.

Obsah dílu

Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření

Dneškem v Česku, na základě hodnocení z minulého týdne, začala platit mírnější opatření teprve 4. stupně.

Prodej vánočních stromků, ozdob a kaprů

Počínaje dneškem se můžou začít prodávat vánoční stromky, popř. i kapři a otevřít můžou obchody s vánočními ozdobami.

Knihovny mohou půjčovat knihy přes výdejové okénko

Taky knihovny se ode dneška mohly znovu otevřít, aspoň tedy v omezeném režimu: Je to tak, že, knihy se půjčují a vracejí přes výdejová okénka.

Senátoři kritizují uzavření malých obchodů

Senátorům vadí, že obchody s obuví, oblečením, hračkami, papírnictvím nebo sportovními potřebami musejí být zavřené, ale stejné zboží je možné prodávat ve velkých hypermarketech.

Školy se připravují na návrat dalších ročníků

Taky školy se připravují na postupný návrat žáků a studentů - konkrétně v tomto týdnu od středy můžou nastoupit maturitní ročníky na středních školách, pokud ty k tomu najdou vhodné podmínky.

Nemocnice dál potřebuje pomoc maturantů

Studenti maturitních oborů budou dál pomáhat v nemocnicích i přesto, že jim 25.11 začne prezenční výuka. Na Vysočině je totiž stále 200 zdravotníků covid pozitiovních a bez studentů se nemocnice zatím neobejdou.

V Hořicích zavřeli noční pohotovost

Městská nemocnice v Hořicích řeší, jak udržet péči. Nákaza koronavirem tam z práce vyřadila tak velkou část personálu, že už musela zavřít noční chirurgickou ambulanci.

Přepravní a doručovatelské společnosti zažívají obrovský nápor

Doba před Vánocemi je pro přepravní a doručovatelské společnosti tradičně vrcholem sezony, vždy během ní zažívají největší nápor a vytížení, ale letos, už teď, dopravují ještě víc balíků než v minulých letech v tomto čase.

Kurýři v Praze využívají elektrokola

Po Praze stovky balíků rozvážejí kurýři na elektrokolech. Z nové základny, kterou má hned 6 logistických společností na Florenci.

Soud řeší smrt hokejového fanouška

Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ smrti 41 letého hokejového fanouška Havířova. Událost se stala před rokem během utkání 2.nejvyšší, profesionální Chance ligy mezi domácím AZ Havířov a Frýdkem-Místkem.

Chomutov zvažuje návrat hazardu

Kvůli koronavirové epidemii městu v rozpočtu na příští rok chybí 97 milionů korun. Podle radních by příjem mohla posílit právě daň z hazardu.

Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst

Praha zpřísní vjezd nákladních aut do města - nově do některých částí budou moci vjet jen ta, která splňují emisní limit Euro 6 a vyšší.

Spor o demolici mateřské školy

Developerská společnost JRD zbourala bývalou školku ve Smotlachově ulici v Praze 12. Podle stavebního odboru místní radnice ale firma neměla k demolici pravomocné povolení a nemá ho ani k následné výstavbě. To společnost odmítá.

Zemědělci předpokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají.

Na tuzemský trh putují levné brambory z dovozu. Produkce brambor stoupla i v zahraničí.

Enormní zájem o pobyty na Šumavě

Turisti mají letos enormní zájem o rekreaci v centrální části Šumavy. Mnozí žádají ubytování teď v listopadu, a to navzdory opatřením proti koronaviru. Řada penzionů zatím dopředu obsadila termíny kolem Vánoc.

Zájmové kroužky online

Online nejen do školy, ale i na zájmový kroužek. Aby děti neztratily kontakt s kamarády a tím, co je baví, některé domy dětí a mládeže připravují i svůj program distančně.

Letzel staví v Japonsku

Japonci postavili další budovu podle plánu rodáka z Náchoda, architekta Jana Letzela.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD