26 minut

23. listopadu 2020

Část: Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření

Obsah dílu

Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření — Prodej vánočních stromků, ozdob a kaprů — Knihovny mohou půjčovat knihy přes výdejové okénko — Senátoři kritizují uzavření malých obchodů — Školy se připravují na návrat dalších ročníků — Nemocnice dál potřebuje pomoc maturantů — V Hořicích zavřeli noční pohotovost — Přepravní a doručovatelské společnosti zažívají obrovský nápor — Kurýři v Praze využívají elektrokola — Soud řeší smrt hokejového fanouška — Chomutov zvažuje návrat hazardu — Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst — Spor o demolici mateřské školy — Zemědělci předpokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají. — Enormní zájem o pobyty na Šumavě — Zájmové kroužky online — Letzel staví v Japonsku

Části dílu

01:12
Přestup do nižšího stupně nebezpečí přineslo mírnější opatření
  Dneškem v Česku, na základě hodnocení z minulého týdne, začala platit mírnější opatření teprve 4. stupně.
  02:36
  Prodej vánočních stromků, ozdob a kaprů
   Počínaje dneškem se můžou začít prodávat vánoční stromky, popř. i kapři a otevřít můžou obchody s vánočními ozdobami.
   04:24
   Knihovny mohou půjčovat knihy přes výdejové okénko
    Taky knihovny se ode dneška mohly znovu otevřít, aspoň tedy v omezeném režimu: Je to tak, že, knihy se půjčují a vracejí přes výdejová okénka.
    04:56
    Senátoři kritizují uzavření malých obchodů
     Senátorům vadí, že obchody s obuví, oblečením, hračkami, papírnictvím nebo sportovními potřebami musejí být zavřené, ale stejné zboží je možné prodávat ve velkých hypermarketech.
     07:15
     Školy se připravují na návrat dalších ročníků
      Taky školy se připravují na postupný návrat žáků a studentů - konkrétně v tomto týdnu od středy můžou nastoupit maturitní ročníky na středních školách, pokud ty k tomu najdou vhodné podmínky.
      08:56
      Nemocnice dál potřebuje pomoc maturantů
       Studenti maturitních oborů budou dál pomáhat v nemocnicích i přesto, že jim 25.11 začne prezenční výuka. Na Vysočině je totiž stále 200 zdravotníků covid pozitiovních a bez studentů se nemocnice zatím neobejdou.
       10:58
       V Hořicích zavřeli noční pohotovost
        Městská nemocnice v Hořicích řeší, jak udržet péči. Nákaza koronavirem tam z práce vyřadila tak velkou část personálu, že už musela zavřít noční chirurgickou ambulanci.
        12:41
        Přepravní a doručovatelské společnosti zažívají obrovský nápor
         Doba před Vánocemi je pro přepravní a doručovatelské společnosti tradičně vrcholem sezony, vždy během ní zažívají největší nápor a vytížení, ale letos, už teď, dopravují ještě víc balíků než v minulých letech v tomto čase.
         14:08
         Kurýři v Praze využívají elektrokola
          Po Praze stovky balíků rozvážejí kurýři na elektrokolech. Z nové základny, kterou má hned 6 logistických společností na Florenci.
          15:55
          Soud řeší smrt hokejového fanouška
           Krajský soud v Ostravě začal projednávat případ smrti 41 letého hokejového fanouška Havířova. Událost se stala před rokem během utkání 2.nejvyšší, profesionální Chance ligy mezi domácím AZ Havířov a Frýdkem-Místkem.
           16:59
           Chomutov zvažuje návrat hazardu
            Kvůli koronavirové epidemii městu v rozpočtu na příští rok chybí 97 milionů korun. Podle radních by příjem mohla posílit právě daň z hazardu.
            18:25
            Praha zpřísní vjezd nákladních aut do měst
             Praha zpřísní vjezd nákladních aut do města - nově do některých částí budou moci vjet jen ta, která splňují emisní limit Euro 6 a vyšší.
             18:56
             Spor o demolici mateřské školy
              Developerská společnost JRD zbourala bývalou školku ve Smotlachově ulici v Praze 12. Podle stavebního odboru místní radnice ale firma neměla k demolici pravomocné povolení a nemá ho ani k následné výstavbě. To společnost odmítá.
              20:37
              Zemědělci předpokládají, že na letos sklizených bramborách prodělají.
               Na tuzemský trh putují levné brambory z dovozu. Produkce brambor stoupla i v zahraničí.
               22:04
               Enormní zájem o pobyty na Šumavě
                Turisti mají letos enormní zájem o rekreaci v centrální části Šumavy. Mnozí žádají ubytování teď v listopadu, a to navzdory opatřením proti koronaviru. Řada penzionů zatím dopředu obsadila termíny kolem Vánoc.
                23:08
                Zájmové kroužky online
                 Online nejen do školy, ale i na zájmový kroužek. Aby děti neztratily kontakt s kamarády a tím, co je baví, některé domy dětí a mládeže připravují i svůj program distančně.
                 30:40
                 Letzel staví v Japonsku
                  Japonci postavili další budovu podle plánu rodáka z Náchoda, architekta Jana Letzela.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  24. listopadu 2020

                  Přehled dílů

                  4590 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. července

                  Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                  3. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  2. července

                  Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                  2. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  1. července

                  Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                  1. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. června

                  Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

                  28. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám